Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Repartizare ASE

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Krama

Krama

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.07.2018
Sunt admis la ASE - Relatii internationale...desi eu am pus ca prima optiune Cibernetica. Mai am vreo sansa ca dupa ce renunta cei de la Cibernetica sa fiu repartizat la facultatea dorita?

#2
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Da, normal :)))

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
De ce crezi ca vor renunta?

#4
Krama

Krama

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.07.2018
Pentru ca multi au pus ASE ul ca a doua optiune si au reusit sa intre la prima renuntand la ASE (chiar daca au fost admisi si aici). Pana pe 25 iulie se confirma locurile, iar cei care nu au vrut sa intre la ASE, dar l au pus ca optiune secunda vor renunta la locul lor de la ASE. Rog sa raspunda la acest topic oamenii in cunostinta de cauza, de preferat chiar studenți la aceasta facultate. Va multumesc!

#5
cristicrss1

cristicrss1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.06.2018
Krama , sper sa intrii la Cibernetica pentru a intra eu la REI Posted Image) a fost prima mea varianta REI ul dar apar admis la a 2a.
Am inteles ca pentru a iti confirma locul la ASE trebuie sa dai diploma de bac in original pt buget sau cei de la taxa sa plateasca 50%.
Intrebarea mea pt tine si ceilalti , poate sunteti mai informati : Eu vreau sa astept sa se elibereze la REI iar in cazul in care nu intru sa raman unde sunt deja intrat SAU sa dau la alta universitate. Sunt cam in aceeasi situatie ca tine. Acum trebuie sa confirmam locul la care am intrat pana pe 25, nu? Si daca pe 25 nu sunt intrat la REI (prima mea varianta) , am taxa platita pt al doilea dar totusi nu vreau sa continui pe asta banuiesc ca imi primesc banii inapoi ,nu?

Edited by cristicrss1, 19 July 2018 - 20:23.


#6
Krama

Krama

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.07.2018
Eu asa cred, dar preventiv intrebi. Ideea e ca am inteles ca nu e posibila urcarea asta de la o facultate la alta decat daca e vorba de urcarea de la taxa la buget in cadrul aceleasi facultati. De asta am pus intrebarea topicului si din cate am inteles asta vrei sa afli si tu

#7
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
asa  e acum la ASE, tragi un bilet si vezi ce iese? examene, ceva? ce e bascalia asta?
erau vreo 30-40 pe un loc cu ceva ani in urma, intrau doar cei mai buni
eu am prins doar 17 pe loc la cibernetica, am fost norocos se pare..

#8
Krama

Krama

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.07.2018
Ok, si referitor la intrebarea noastra ne poti da un raspuns? Ca nu ajuta pe nimeni comentariile extra.

#9
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
aia nu e facultate unde intri la tras bilete, nu inveti nimic, e timp pierdut
ma rog, perfect valabil pentru pierde vara de la noi care pun optiuni cibernetica si apoi ri.. habar nu au ce vor, piuliza sau scutec tot aia e

Edited by aeon, 19 July 2018 - 22:35.


#10
cristicrss1

cristicrss1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.06.2018

 aeon, on 19 iulie 2018 - 22:35, said:

aia nu e facultate unde intri la tras bilete, nu inveti nimic, e timp pierdut
ma rog, perfect valabil pentru pierde vara de la noi care pun optiuni cibernetica si apoi ri.. habar nu au ce vor, piuliza sau scutec tot aia e

Fiecare isi decide propriul viitor si cum "isi pierde timpul prin facultate " . Ai venit din nou cu un comentariu fara rost pentru intrebarea pusa. Pe bune , ,mai bine ai lasa niste persoane serioase ce vin cu comentarii de ajutor pentru acesti "pierde vara de la noi"

#11
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 07.05.2018

 cristicrss1, on 19 iulie 2018 - 23:36, said:

Fiecare isi decide propriul viitor si cum "isi pierde timpul prin facultate " . Ai venit din nou cu un comentariu fara rost pentru intrebarea pusa. Pe bune , ,mai bine ai lasa niste persoane serioase ce vin cu comentarii de ajutor pentru acesti "pierde vara de la noi"
De ce esti asa iritat?Cibernetica sau nu, cu diploma de la ASE poti sa te stergi acolo unde nu rasare soarele.
ON:Nu poti sa glisezi de la o facultate la alta.Daca o sa confirmi cu diploma de bac, o sa ramai la Relatii Internationale.In cel mai bun caz, o sa glisezi de la taxa la buget(asta daca esti la taxa)

#12
RomeoM

RomeoM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 02.12.2010

 Krama, on 19 iulie 2018 - 19:33, said:

Sunt admis la ASE - Relatii internationale...desi eu am pus ca prima optiune Cibernetica. Mai am vreo sansa ca dupa ce renunta cei de la Cibernetica sa fiu repartizat la facultatea dorita?
1) Acum 2 ani trebuia sa fii acolo imediat cand iti venea randul... Daca iti trecea randul si nu erai acolo, pierdeai locul. Multi nu au fost pe faza si nu au stiut regulile..
Trebuia sa platesti si pt a fi luat in seama si la buget si la taxa.2)
2) Cunosc pe cineva care a platit numai pt admiterea la buget. A avut medie de admitere la taxa- nu si la buget. Nestiind ca trebuie sa te inscrii separat si sa dai bani special si pt taxa a ratat admiterea cu o medie de 9.10 sau un pic mai mult.
Mergi acolo si fii atent la toate detaliile sa nu-ti pierzi randul. Nu e ca la informatica-universitate.

Edited by RomeoM, 20 July 2018 - 12:34.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate