Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Niciun candidat la sefia DNA

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
66 replies to this topic

#1
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Niciun candidat nu s-a înscris la concursul pentru ocuparea funcției de șef al DNA. Tudorel Toader: Să așteptăm până luni
Citeste mai mult: http://adev.ro/pc3n3x

Cred ca cel mai interesant ar fi sa discutam cum se va asigura PSD ca vor pune omul-marioneta potrivit acolo, chiar daca aparent e un "concurs"

#2
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Pai asa cum se si intampla. Nu se prezinta nimeni si in ultimul moment apar 2 eventual, ambii de la pesedeu si castiga unul din ei. Simplu...

#3
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,599
  • Înscris: 05.12.2005
Încă n-a venit OK-ul de la Washington probabil...

#4
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
ca pe vremuri....
nu conteaza cine voteaza, conteaza cine numara.

View Postmihaicozac, on 19 iulie 2018 - 08:42, said:

Încă n-a venit OK-ul de la Washington probabil...

totusi cred ca este vorba de kremlin, chiar daca papusile cred ca sunt controlate de unde zici tu.

Edited by arg, 19 July 2018 - 08:48.


#5
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Serviciile au fost prinse fara un plan B, sau vor sa ne lase sa credem ca nu au un plan B - acesta e planul B.

La DNA nu va fi in vecii vecilor cineva "fara epoleti", pe bune, ca intr-un stat democratic.

Iar oamenii fara servicii in spate nu candideaza pentru ca stiu ca nu au spate, si nu vor sa devina victime.


Asta cu "PSD" sau orice alt partid e o labareala pentru copii. In realitate, serviciile opereaza transpartinic.


Faptul ca serviciile sunt implicate pana peste cap devine evident din conduita unei intregi bresle: din miile de magistrati, nici macar unul nu e selectat. Asadar: magistratii stiu ca sunt infiltrati, monitorizati si epoletati dupa cum vor papusarii.


Restul aspectelor cu politica sunt labareli pentru copii, bune de propaganda pentru prostimea de rand, pentru facebook, sau pe unde se mai aduna prostii.

Edited by OriginalCopy, 19 July 2018 - 09:03.


#6
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostOriginalCopy, on 19 iulie 2018 - 08:49, said:

Serviciile au fost prinse fara un plan B, sau vor sa ne lase sa credem ca nu au un plan B - acesta e planul B.
La DNA nu va fi in vecii vecilor cineva "fara epoleti", pe bune, ca intr-un stat democratic.
tu de unde stii toate aceste lucruri care par luate din basme?

Ai uitat ca serviciile sint la cheremul lui Dragnea, ca Ponta si Grindeanu i-au zis amandoi lui Dragnea "atentie sa nu spunem despre tine si servicii ce stim", ca Ghita si alti membri PSD au condus comisiile de supraveghere SRI, au avut afaceri de miliarde cu SRI, si totusi DNA a anchetat PSDisti de frunte?

E evident ca DNA a fost independenta, tinand cont de dosarele facute in mod egal la toti, si lui Basescu si familia, Udrea, dar si lui Dragnea si familia.

Serviciile nu pot fi prinse fara plan B pt ca au metode de a intercepta informatia din timp.
Ori demisia Laurei Codruta Kovesi era anuntata de luni de zile.

Hell, pana si presedintele a dat o luna tuturor sa se pregateasca, si dupa ce a demis-o a mai trecut o luna...

practic, scenariul tau e atat de lipsit de logica, argumente, sens incat e doar atat, o fantasma.

Ponta publică o „fotografie-avertisment” la adresa lui Dragnea: „Știu că va înţelege mesajul meu”
Fostul premier Victor Ponta îl „avertizează” pe Liviu Dragnea să nu paraziteze dezbaterile la moţiunea de cenzură cu propaganda sinistră a „luptei cu statul paralel” şi publică o „fotografie-avertisment”, în care apar el, Dragnea şi George Maior

https://www.digi24.r...-dragnea-953626

„Dragnea ne-a presat pe toți să îl schimbăm pe Daniel Morar (care îi făcuse dosarul cu Referendumul) cu LC Kovesi spunând că este 'prietena lui' și îl ajută", a scris Ponta
http://evz.ro/ponta-...rar-kovesi.html

S. Grindeanu: Nu eu am fost la şpriţuri cu oameni ai serviciilor
Premierul Sorin Grindeanu a declarat joi seara, într-o conferinţă de presă, referitor la aluzia liderului PSD, Liviu Dragnea, potrivit căreia ar avea o legătură cu serviciile, că nu el este cel care a fost la „şpriţuri” şi partide de tenis cu reprezentanţi ai serviciilor. Grindeanu a avertizat că, dacă preşedintele social-democraţilor va continua cu astfel de declaraţii, el va avea reacţii „mai puterice” pe acest subiect.
https://www.digi24.r...viciilor-743858

View PostOriginalCopy, on 19 iulie 2018 - 08:49, said:

Iar oamenii fara servicii in spate nu candideaza pentru ca stiu ca nu au spate, si nu vor sa devina victime.
Zi-mi ce victime au fost pana acum, si cum vei modifica discursul dupa ce vor aparea candidati

View PostOriginalCopy, on 19 iulie 2018 - 08:49, said:

Asta cu "PSD" sau orice alt partid e o labareala pentru copii. In realitate, serviciile opereaza transpartinic.
Cum adica, nu PSD (si ALDE) este cel care a lucrat de 2 ani de zile incoace non-stop sa o schimbe pe Codruta???
Tu in ce tara traiesti sau de unde iti iei stirile? Alea cu "Codruta, go home" ti-au scapat, cu ordonante, Tudorel, Ciordache?

View PostOriginalCopy, on 19 iulie 2018 - 08:49, said:

Faptul ca serviciile sunt implicate pana peste cap devine evident din conduita unei intregi bresle: din miile de magistrati, nici macar unul nu e selectat. Asadar: magistratii stiu ca sunt infiltrati, monitorizati si epoletati dupa cum vor papusarii.
Ah, deci asta e singurul tau "argument", o opinie personala, o interpretare personala pe care o dai.
De unde stii ca nu este teama de amenintari, intimidari si linsaj mediatic seara de seara pe antena3 si romaniatv?

Deja Dragnea i-a amenintat pe procurori in multiple ocazii

Edited by unbrutus, 19 July 2018 - 09:03.


#7
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postunbrutus, on 19 iulie 2018 - 09:05, said:

Zi-mi ce victime au fost pana acum, si cum vei modifica discursul dupa ce vor aparea candidati
Kovesi a fost racolata, epoletata si convertita.

#8
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostOriginalCopy, on 19 iulie 2018 - 08:49, said:

Restul aspectelor cu politica sunt labareli pentru copii, bune de propaganda pentru prostimea de rand, pentru facebook, sau pe unde se mai aduna prostii.
pare dubios sa detii tu adevarul absolut si sa fii si mai destept ca toti si restul care ne strofocam pe poiana prin noianul de nuante politice sa fim toti copii, prostime

si cu facebook ce-ai avut :)

View PostOriginalCopy, on 19 iulie 2018 - 09:08, said:

Kovesi a fost racolata, epoletata si convertita.
asa ti-a soptit o pasarica? tot aia cu statul paralel?

#9
mahu

mahu

    Magister

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 22.04.2007

View PostOriginalCopy, on 19 iulie 2018 - 08:49, said:

Serviciile au fost prinse fara un plan B, sau vor sa ne lase sa credem ca nu au un plan B - acesta e planul B.

La DNA nu va fi in vecii vecilor cineva "fara epoleti", pe bune, ca intr-un stat democratic.
...
Restul aspectelor cu politica sunt labareli pentru copii, bune de propaganda pentru prostimea de rand, pentru facebook, sau pe unde se mai aduna prostii.

pai in sensul asta si mesajul tau se poate incadra la : "labareli pentru copii, bune de propaganda pentru prostimea de rand, pentru facebook, sau pe unde se mai aduna prostii."

#10
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postunbrutus, on 19 iulie 2018 - 09:10, said:

pare dubios sa detii tu adevarul absolut si sa fii si mai destept ca toti si restul care ne strofocam pe poiana prin noianul de nuante politice sa fim toti copii, prostime
Nu, pe poiana e doar crema. Pe facebook si prin alte locuri se strange prostimea.

Asa stau prostii pe facebook:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YR5ApYxkU-U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Generatia 60%-ratati-la-bac. Acum incep sa se vada efectele.

Edited by OriginalCopy, 19 July 2018 - 09:16.


#11
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
pai sa stea aia interimar pana candideaza cineva
SIE cum a stat?

#12
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostOriginalCopy, on 19 iulie 2018 - 09:13, said:

Generatia 60%-ratati-la-bac. Acum incep sa se vada efectele.
stim ca avem 60% ratati la bac dar si licee cu 0 promovati (aici cred ca ar trebui sa premiem directorii acelor licee) doar pt ca un om care nu e de la PSD (evident, nu?) a introdus camerele de filmat la bac.
Acest om a facut multe declaratii pe facebook, stii tu, acolo unde tu, ca intamplator ai ales sa nu intri pe facebook, zici ca se strang prostii... lol... cat de ilogic poti fi
https://www.facebook.../DanielPFuneriu

PS: realizezi ca esti pe poiana si tu, nu?

#13
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postunbrutus, on 19 iulie 2018 - 09:10, said:

asa ti-a soptit o pasarica? tot aia cu statul paralel?
Unii dintre noi avem cunostinte in sistem. Si da, suna conspirativ, pentru ca e facut de asa natura incat nimeni sa nu creada/constientizeze ceea ce vede.

Orice absolvent de drept mai rasarit din 90 incoace a fost intrebat de cine trebuie daca vrea sa coopereze cu sistemul. Si asta a fost inainte de "protocoale secrete", care au fost doar exponentul a doua decenii de practica.

Nu e ca si cum serviciile secrete s-ar fi trezit dimineata "baieti, ia sa facem niste protocoale noi". Nu. A fost: "baieti, ia sa oficializam noi protocoalele pe care le-am tot urmat de 25 de ani incoace".

Prostii (dez)informati de pe facebook nu stiu lucruri d-astea.

Edited by OriginalCopy, 19 July 2018 - 09:25.


#14
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostOriginalCopy, on 19 iulie 2018 - 09:21, said:

Unii dintre noi avem cunostinte in sistem.
ok, uite iti marturisesc ca si eu am, si mi-a spus ca dragnea si ghita controleaza serviciile si nu e nimic adevarat din ce se spune (lucru logic de altfel vazand afacerile de miliarde pe care le desfasoara cu serviciile si faptul ca le controleaza prin toate acele comisii, un conflict de interese de altfel, eu ghita conduc comisia dar am si afaceri cu voi...)

deci varul tau din sistem e mai mic in grad ca varul meu, sau mai putin informat, sau mai rau intentionat.

#15
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Gata! Sansa mea sa-mi fac o cariera de om mare la sfat. Mulțumesc pentru pont!

#16
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View PostOriginalCopy, on 19 iulie 2018 - 08:49, said:

Serviciile au fost prinse fara un plan B, sau vor sa ne lase sa credem ca nu au un plan B - acesta e planul B.

La DNA nu va fi in vecii vecilor cineva "fara epoleti", pe bune, ca intr-un stat democratic.

Iar oamenii fara servicii in spate nu candideaza pentru ca stiu ca nu au spate, si nu vor sa devina victime.


Asta cu "PSD" sau orice alt partid e o labareala pentru copii. In realitate, serviciile opereaza transpartinic.


Faptul ca serviciile sunt implicate pana peste cap devine evident din conduita unei intregi bresle: din miile de magistrati, nici macar unul nu e selectat. Asadar: magistratii stiu ca sunt infiltrati, monitorizati si epoletati dupa cum vor papusarii.


Restul aspectelor cu politica sunt labareli pentru copii, bune de propaganda pentru prostimea de rand, pentru facebook, sau pe unde se mai aduna prostii.

daca veata ar fi asa simpla... ce bine ar fi.

mi-ar placea si mie sa cred in teoriile astea conspirationiste. :sadwalk:

#17
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Ia uite ce vad... Sunt inca unii care mai cred in basme. De ambele parti se pare... lol
Unul ca serviciile sunt de capul lor si altul ca dna-ul a fost vreodata independent.
Pai nici nu e de mirare ce se intampla in tara asta. De fapt tot romanul se pricepe la tot si daca nu se pricepe citeste pe facebook ce zic altii ca lui ii e greu sa gandeasca.

#18
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Relax, va fi, dar dragnea il va trimite in ultimul moment, sa nu aiba nimeni timp sa-i analizeze trecutul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate