Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

5 euro, nelimitat national si fara perioada contractuala

- - - - -
  • Please log in to reply
703 replies to this topic

#1
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 28.08.2007
Telekom Romania a lansat un abonament de telecomunicații mobile de 5 euro fără perioadă contractuală

Grupul Telekom Romania a lansat, miercuri, un abonament de servicii de telecomunicații mobile care poate fi încheiat fără perioadă minimă contractuală pentru 5 euro/lună de către orice client de servicii mobile care are sau va opta și pentru servicii fixe. În alte condiții, oferta este disponibilă de la 7 euro/lună pentru servicii de telecomunicații mobile. CITEȘTE ȘI Telekom lansează oficial oferta cu internet 4G nelimitat la abonamente, cu prețuri ce pleacă de la 5 euro Denumit Mobil 5, noul plan tarifar include internet mobil 4G nelimitat și minute naționale nelimitate, fără nicio obligație de a plăti despăgubiri sau taxe de reziliere în cazul încetării contractului. În urmă cu 2 ani, și Orange a semnat un acord Potrivit datelor grupului, în trimestru doi al acestui an, oferta #Netliberare a condus la o creștere cu 37% a vânzărilor de servicii mobile, în segmentul rezidențial.


Sursa: https://www.profit.r...ctuala-18214594
Sursa: telekom.ro

Din ce observ pe site la ei, e oferta valabila doar online, nu exista butonul de Cumpara ci doar de a fi sunat de catre un consultant si e valabil doar la portare.

Deci: 5 euro, tva inclus, nelimitat national net minute si sms (aici poate fi o limita de 500 de sms nationale, cum e la abonamentul mobil 5 de 7 euro) si fara perioada contractuala.

Edited by dariusgherman, 04 July 2018 - 13:37.


#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu existã decât în matematicã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Degeaba

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E bine. Asa s-a ajuns la niste oferte decente din partea tuturor operatorilor. Eu am banuit de cativa ani ca va fi undeva pe la 5 euro NELIMITAT orice in viitor. Poate peste 2-3 ani vom vedea asta.

Edited by MembruAnonim, 04 July 2018 - 13:45.


#4
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007
" Grupul Telekom Romania a lansat, miercuri, un abonament de servicii de telecomunicații mobile care poate fi încheiat fără perioadă minimă contractuală pentru 5 euro/lună de către orice client de servicii mobile care are sau va opta și pentru servicii fixe. În alte condiții, oferta este disponibilă de la 7 euro/lună pentru servicii de telecomunicații mobile. "

De fapt 5-ul se transforma in 7.
Si e valabil doar pentru portare.

Edited by cristiany, 04 July 2018 - 13:49.


#5
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,357
  • Înscris: 03.04.2004
Adica de ce 'degeaba'? Lasati sa fie concurenta si oferte atractive pe piata, nu numai 2 granzi sa domine (care oricum au 10 milioane useri/caciula).
Si eu injuram RTC si Telekom insa daca baietii s-au pus pe treaba (vezi cazul 4G) si vin si cu oferte din acestea de ce sa le numin asa?

Si oricum iesi mai ieftin chiar daca platesti 7 Euro in loc de 5 neavand nici un alt serviciu pe langa care ar costa mai mult decat cei 2 Euro diferenta.

Edited by emanu900, 04 July 2018 - 13:46.


#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Nu tot ei au anuntat ca vor calca pe furtunul de net, daca se inroseste?!
In aceste conditii, iti poata si 100G, sa-ti placa cum arata scris langa nivelul semnalului, daca viteza este sub 3G.
Eu sunt client Telekom. Raman pe cartela pentru ca sunt foarte nestatornic.

Noi plecam mereu 15 persoane, in orice retea. De altii nu-mi pasa. Asa am migrat si la Telekom. Am mai adus pana pe la 30 persoane, oameni cu care comunic zilnic. Daca gasim la altii mai bun, ne mutam toti. Lucru mare portabilitatea asta.

#7
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
Cosmote a fost firma care a dat startul la ofertele cu sute si mii de minute incluse. pana atunci aveam 30-60 minute incluse si in rest vorbeam la tarife de 15-30 centi/minutul.
dupa ce cosmote a venit cu oferta de 2000 minute, ceilalti operatori au fost nevoiti sa ofere si ei ceva simular.

#8
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014

View Postrex, on 04 iulie 2018 - 13:50, said:

Cosmote a fost firma care a dat startul la ofertele cu sute si mii de minute incluse. pana atunci aveam 30-60 minute incluse si in rest vorbeam la tarife de 15-30 centi/minutul.
dupa ce cosmote a venit cu oferta de 2000 minute, ceilalti operatori au fost nevoiti sa ofere si ei ceva simular.
tu ai auzit de zapp???

#9
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 28.08.2007
Eu am obtinut nelimitat la 5 euro, pentru 2 abonamente, lunile trecute: unul de 9 euro si cel de  7 euro, mobil5. Da, au fost niste lupte seculare, dar fiind iesit din perioada contractuala si amenintandu-i ca plec, mi le-au facut pe ambele de 5 euro. E ok, unul din aceste abonamente il folosesc doar ca si backup, foarte rar.

#10
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,357
  • Înscris: 03.04.2004
La Zapp nu se duceau multi pe rezidential, se mergea mai mult in business cu acele oferte Shared, plus nu mai punem la socoteala ca erai legat de acele terminale fara sim si lumea nu prea aprecia acest lucru.
Personal am testat si eu Zapp si nu m-a dat pe spate mai ales la calitatea audio.
Intr-adevar, piata a deschis-o Cosmote cu acele oferte la cartela iar ulterior s-au mai imbunatatit lucrurile si la altii.
Digi a venit si a deschis si mai mult concurenta, iar Telekom a ramas la nani pana s-a trezit anul trecut atat pe tehnic (unde mai au serios de lucru pe capitolul densificare si ceva la acoperire) cat si comercial.

Edited by emanu900, 04 July 2018 - 13:58.


#11
marianculturistul

marianculturistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 09.09.2005
nu recomand, fluctuatii de semnal net permanant....

#12
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007

View Postemanu900, on 04 iulie 2018 - 13:45, said:

Si oricum iesi mai ieftin chiar daca platesti 7 Euro in loc de 5 neavand nici un alt serviciu pe langa care ar costa mai mult decat cei 2 Euro diferenta.
Vezi ca tot in textul bolduit de mine, scrie de la 7 Euro. Trebuie vazut ce implica acel " de la ".
Foarte bine ca apar oferte si variante de acest gen, noi clientii nu avem decat de castigat.

Edited by cristiany, 04 July 2018 - 13:57.


#13
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,357
  • Înscris: 03.04.2004
Practic e abonamentul standalone de 7 Euro pe care mi l-am facut ieri (neavand alte servicii de la ei), n-are cum sa fie mai mult, cel putin nu vad nimic pe site care sa sugereze altceva. Poate vroiau sa spuna de la 5 Euro in sus functie de servicii aditionale fixe si au gresit cifra.

#14
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
am avut la baraca la un moment dat servicii oferite de catre telekom (o suta si ceva de numere mobile, gps-uri pe masini, sevicii de telefonie fixa pe cateva zeci de numere si internet, vpn-uri, etc).
daca telekom mi-ar da gratis dublul serviciilor pe care le-am avut de la ei si m-ar pune sa platesc la jumatate, nu m-as mai abona la ei; sunt atat de cretini incat nu am cuvinte; un exemplu: luasem de la ei o placa isdn pentru centrala telefonica pe care o aveam la momentul respectiv; plateam o suma de bani (chirie) pentru aceasta placa; m-am gandit ca merita o investitie si am schimbat centrala telefonica (in consecinta nu mai aveam nevoie de placa isdn pentru care plateam chirie).
bunnn; sun la telekom, oamenii inteleg situatia trimit pe cineva sa ia placa aia nenorocita, se face un proces verbal de predare primire, reprezentantul telekom ia placa si pleaca; pana aici perfect; dupa 6 luni vreo 30 de interventii ale secretarei si 15 ale mele, dupa ce am discutat cu peste 100 de persoane, cu unii discutand chiar fata in fata (si toata lumea imi spuneau ca se rezolva) telekomul inca mai emitea facturi care cuprindeau chiria pentru placa isdn; si chiria aia nu era chiar mica; plus contabilul care ma freca la cap ca nu trebuie platita factura pentru un serviciu/ produs de care nu mai beneficiez (omul avand perfecta dreptate)
abia dupa vreo 8 luni de zile a venit o stornare serioasa; dar repet: dupa 8 luni in care am dat cateva zeci de telefoane care m-au facut sa imi pierd timpul si sa ma enervez oarecum
asa ca mult succes cu abonamentele lor de 5/ 7/ 18 euro...
si asta e doar un exemplu care reflecta profesionalisul celor de la telekom, as pute s scriu o epopee bazata pe cei 2 ani in care le-am fost client

Edited by maiorukaki, 04 July 2018 - 14:12.


#15
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Oferta buna, cea mai buna de pe piata ca si pana acum.
Ca nu se potriveste pentru oricine e o chestie personala, care e valabila la toti operatorii.
La mine de exemplu, mult blamatul Telekom ruleaza fin in comparatie cu mult laudatul Orange.

#16
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,357
  • Înscris: 03.04.2004
Nu pun la indoiala faptul ca si alti utilizatori business s-au fript atat cu Telekom, cat si cu Orange, Vodafone si RDS.
Insa e loc si mai mai bine, indiferent cat de negru a fost/mai este dracul. Pana la urma (cum spune un coleg mai sus) nu-ti mai convine, iti iei jucariile/numerele si pleci in alta parte unde e atunci convenabil, p'orma la altul si tot asa...

#17
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 15.05.2010
delete

Edited by pupama, 04 July 2018 - 14:42.


#18
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014

View Postemanu900, on 04 iulie 2018 - 14:31, said:

Nu pun la indoiala faptul ca si alti utilizatori business s-au fript atat cu Telekom, cat si cu Orange, Vodafone si RDS.
Insa e loc si mai mai bine, indiferent cat de negru a fost/mai este dracul. Pana la urma (cum spune un coleg mai sus) nu-ti mai convine, iti iei jucariile/numerele si pleci in alta parte unde e atunci convenabil, p'orma la altul si tot asa...
pai ce crezi ca am facut? m-am mutat la alta companie - vodafone (si din toamna asta cred ca ma mut la alta - orange)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate