Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Locatie poze nunta daca ploua ,Sibiu

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014
Salut, ma puteti ajuta cu cateva idei pentru locatie poze nunta, in cazul in care ploua in Sibiu ? Nu vreau sa am neplacerea ca lumea sa stea in masini din cauza ploii in timp ce noi ne chinuim sa facem poze in ploaie. Mersi frumos

#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
mmmm
fotograful ce propune?

eu recomand:
casatoria cilivila in timpul saptamanii (cu una doua saptamani inainte, sau cativa ani) cu prietenii apropiati, sa simtiti si voi ceva
cea religioasa cu tot neamu... pe urma ca trebuiesc si aia jumuliti de bani.

Edited by arg, 02 July 2018 - 17:12.


#3
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Cred ca tocmai in ploaie ar iesi niste poze frumoase. Se vor gasi si alti amatori printre invitati, daca va vad pe voi. Ar fi ceva deosebit. :D

#4
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014

 arg, on 02 iulie 2018 - 17:08, said:

mmmm
fotograful ce propune?

eu recomand:
casatoria cilivila in timpul saptamanii (cu una doua saptamani inainte, sau cativa ani) cu prietenii apropiati, sa simtiti si voi ceva
cea religioasa cu tot neamu... pe urma ca trebuiesc si aia jumuliti de bani.
Nunta e mult mai devreme decat crezi , asa de repede incat sm aflat la meteo ca ploua :) . Iar din lipsa de timp si economie de bani cununia e in aceeasi zi cu nunta :P

 ionutsb, on 02 iulie 2018 - 17:19, said:


Nunta e mult mai devreme decat crezi , asa de repede incat sm aflat la meteo ca ploua :) . Iar din lipsa de timp si economie de bani cununia e in aceeasi zi cu nunta :P
pe fotograf nu vreau sa ma las :)

 barbosa, on 02 iulie 2018 - 17:14, said:

Cred ca tocmai in ploaie ar iesi niste poze frumoase. Se vor gasi si alti amatori printre invitati, daca va vad pe voi. Ar fi ceva deosebit. :D
Poate iesii si frumos dar in general fetele fug ca li se strica machiajul si barbatii...fug dupa ele.. Ca e o ploaie marunta nu ar fi problema dar am fost la nunta unde ploua tare si lumea astepta in masini cat timp mirii faceau poze. Toata lumea a fost dezamagita in momentul ala ...

#5
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
fotograful propune, voi acceptati sau nu, propuneti altceva, el accepta sau nu si tot asa.
sunt putini pozari de nunti care au echipamente rezistente la ploaie si sunt dispusi sa testeze acest lucru.

#6
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
de parca ar conta pozele, oricum nu te mai uiti niciodata la ele.

#7
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014

 rich1974, on 02 iulie 2018 - 17:37, said:

de parca ar conta pozele, oricum nu te mai uiti niciodata la ele.
Dar ele trebuiesc facute.

#8
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
De ce? E o prostie. Traditiile romanesti in general sunt o prostie. Inteleg trebuie sa ai poze la nunta. Faci cateva, bam bam. Te duci intr-o gradina bagi cateva poze. Dar nu trebuie sa pozezi fiecare invitat de la nunta cum se face de obicei. 'e rusine maica cum sa nu aiba ruda de gradu 40 poza la nunta ta, vrei sa te vorbeasca tot neamu"

 arg, on 02 iulie 2018 - 17:08, said:

eu recomand:
casatoria cilivila in timpul saptamanii (cu una doua saptamani inainte, sau cativa ani) cu prietenii apropiati, sa simtiti si voi ceva
cea religioasa cu tot neamu... pe urma ca trebuiesc si aia jumuliti de bani.
Si eu i-am spus asta amicului meu la care ma duc la nunta. Asa scapa de chinuiala. in schimb cu celelalte 4 rude nu vorbesc si e alergatura, cununie, biserica, petrecere. 24 de ore nedormite rezultatul. Jur ca daca o sa imi fac nunta, nu o sa invit nici un neam pe care nu il cunosc si nici nu o sa iau daruri de nunta. Mi se pare cea mai mare prostie. Prietenilor care se casatoresc mereu am sa le dau bani, fiindca au fost cand au trebuit in cartier, am facut pana. Am dat un telefon au venit. Au fost acolo. Dar la rude pe care nu le cunosc si sunt invitat bag mana cu scarba in buzunar. Gen "uite ma am primit invitatie si de la asta cred ca are de platit nunta si apartamentu". Is not nice.
Spuneti stop prostiei.

#9
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Mireasa , "domnisoare" de dezonoare .. ploaie , "tricouri ude".... best wedding ever.........cel mai tare colaj....... Sa ploua in Sibiu.


Sa scapam de fantezii si sa aveti noroc de vreme buna...din batrani se zice ca daca ploua la nunta aveti prosperitate....

Edited by keta, 02 July 2018 - 17:56.


#10
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
@alex
La rude au cotizat parintii tai, acu e timpul/randul tau sa incasezi.

#11
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Niciodata nu o sa fiu un sclav al traditiei proaste. Sa isi tina banii acasa sclavii.

#12
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
Si cand e vorba de 10.000 euro sau mai mult?

Cand mai ai si un bebe pe drum sa vezi ce bine prind banii aia.

Edited by arg, 02 July 2018 - 18:05.


#13
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Am destui bani cat sa nu imi pese.

#14
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,580
  • Înscris: 08.03.2017
Cel mai bun sfat e cu pozele inainte .


Chemi la nunta neamuri de a 7a roata la caruta , aduni 10k Eu si dupa mergi la 20 de nunti pe an ....care costa de la transport la haine , la barbat e usor , curat, calcat si acelasi costum dar la femei e distrugator , tot trebuie luat nou si exact pe acelasi principiu ca o barfesc rudele ca e 'saraca" . Un mic calcul te duce ca la tinichigerie, cat costa elementul atata dai si pe manopera, adica , 20 k lei pui la nunta si vreo 15 bagi in zdrente noi , cuafuri, manichiri, transport iar daca intervine si cazare te-ai scos . Un fel de bani dati cu camata , sau un fel de s.la calului, vin , se imbata si dupaia sa vezi cum afli vrute si nevrute de neamuri, mire , mireasa ...cate paruieli nu ies aici .

Edited by ldpe, 02 July 2018 - 18:19.


#15
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Daca ploua faceti direct pozele cu trash the dress! :)

#16
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
Flosc the dress...

Sa vezi acolo scoruri la fixativ si machiaj rezistent la apa.

Edited by arg, 02 July 2018 - 18:22.


#17
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Vorbește întâi cu fotograful, dacă aveți, probabil știe el ceva locații pentru situații de genul. Nu cunosc orașul, dar poate la un muzeu, teatru, o casă ce permite accesul publicului etc.(trebuie sa vorbiți pentru a vă da permisiunea).  La gradina botanică sau undeva cu alei acoperite de verdeață. In funcție și de câți invitați ai sau vrei să fie in poze puteți să va cumpărați umbrele colorate.
Caută și pe net idei de poze de genul, in ploaie, pot ieși foarte drăguțe. Acum depinde și cât de tare ploua.
Sau pur și  simplu așteptați sa treacă ploaia, daca e mai pe dupa-amiaza cu lumina soarelui de amiază + totul ud ar ieși interesant.

Edited by Arianna-D, 02 July 2018 - 18:28.


#18
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014

 alex14dlk, on 02 iulie 2018 - 17:46, said:

De ce? E o prostie. Traditiile romanesti in general sunt o prostie. Inteleg trebuie sa ai poze la nunta. Faci cateva, bam bam. Te duci intr-o gradina bagi cateva poze. Dar nu trebuie sa pozezi fiecare invitat de la nunta cum se face de obicei. 'e rusine maica cum sa nu aiba ruda de gradu 40 poza la nunta ta, vrei sa te vorbeasca tot neamu"
Si eu i-am spus asta amicului meu la care ma duc la nunta. Asa scapa de chinuiala. in schimb cu celelalte 4 rude nu vorbesc si e alergatura, cununie, biserica, petrecere. 24 de ore nedormite rezultatul. Jur ca daca o sa imi fac nunta, nu o sa invit nici un neam pe care nu il cunosc si nici nu o sa iau daruri de nunta. Mi se pare cea mai mare prostie. Prietenilor care se casatoresc mereu am sa le dau bani, fiindca au fost cand au trebuit in cartier, am facut pana. Am dat un telefon au venit. Au fost acolo. Dar la rude pe care nu le cunosc si sunt invitat bag mana cu scarba in buzunar. Gen "uite ma am primit invitatie si de la asta cred ca are de platit nunta si apartamentu". Is not nice.
Spuneti stop prostiei.
Nunta o fac restransa, strict prieteni buni si neamuri la care am fost la nunta. Oameni care sunt siguri ca vin, nu sa platesc meniuri aiure. 110 persoane.

 keta, on 02 iulie 2018 - 17:53, said:

Mireasa , "domnisoare" de dezonoare .. ploaie , "tricouri ude".... best wedding ever.........cel mai tare colaj....... Sa ploua in Sibiu.


Sa scapam de fantezii si sa aveti noroc de vreme buna...din batrani se zice ca daca ploua la nunta aveti prosperitate....
Atata timp cat ele sunt de la ora 5 la machiaj, aranjat parul, etc , nu cred ca or sa stea in ploaie sa faca poze....

 ldpe, on 02 iulie 2018 - 18:17, said:

Cel mai bun sfat e cu pozele inainte .


Chemi la nunta neamuri de a 7a roata la caruta , aduni 10k Eu si dupa mergi la 20 de nunti pe an ....care costa de la transport la haine , la barbat e usor , curat, calcat si acelasi costum dar la femei e distrugator , tot trebuie luat nou si exact pe acelasi principiu ca o barfesc rudele ca e 'saraca" . Un mic calcul te duce ca la tinichigerie, cat costa elementul atata dai si pe manopera, adica , 20 k lei pui la nunta si vreo 15 bagi in zdrente noi , cuafuri, manichiri, transport iar daca intervine si cazare te-ai scos . Un fel de bani dati cu camata , sau un fel de s.la calului, vin , se imbata si dupaia sa vezi cum afli vrute si nevrute de neamuri, mire , mireasa ...cate paruieli nu ies aici .

Nunta o sa fie restransa , strict persoane ce sunt "obligate" sa vina, persoane la care am fost la nunti, neamuri apropiate si prieteni.110 persoane.

 Arianna-D, on 02 iulie 2018 - 18:25, said:

Vorbește întâi cu fotograful, dacă aveți, probabil știe el ceva locații pentru situații de genul. Nu cunosc orașul, dar poate la un muzeu, teatru, o casă ce permite accesul publicului etc.(trebuie sa vorbiți pentru a vă da permisiunea).  La gradina botanică sau undeva cu alei acoperite de verdeață. In funcție și de câți invitați ai sau vrei să fie in poze puteți să va cumpărați umbrele colorate.
Caută și pe net idei de poze de genul, in ploaie, pot ieși foarte drăguțe. Acum depinde și cât de tare ploua.
Sau pur și  simplu așteptați sa treacă ploaia, daca e mai pe dupa-amiaza cu lumina soarelui de amiază + totul ud ar ieși interesant.
Sa astept sa se opreasca ploaia nu pot pentru ca e inghesuita nunta. Luat mire+ luat nasi+ luata mireasa (sau care o fi ordinea) , dupaia cununie la primarie+ mers la biserica  dupa care la ora 14:30 la sala. Ms de sfaturi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate