Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

Vreau si eu sa fiu abuzat de statul paralel. Idei

* - - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
29 replies to this topic

#1
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Dl Dragnea si-a cerut in seara asta scuze romanilor abuzati de justitie, cei care zac nevinovati in inchisori si cei care sunt haituiti de procurori.
Inteleg ca orice roman poate fi in aceasta situatie. Eu cum ma abonez?

Intrebarea nr 1 pentru comunicatorii PSD ar fi in primul rand daca ma calific. Pe de o parte se spune ca sunt sute de mii de romani abuzati, milioane ascultati, pe de alta parte tot PSD spune ca dl Dragnea este tinta si daca nu ar fi seful PSD ar fi lasat in pace. Deci cum e? Numai functiile inalte din PSD sunt abuzate? Atunci miile de romani nu au de ce sa-si faca griji. As fi trist, deci nu pot sa fiu abuzat?

Revenind la ipoteza initiala, intrebarea nr. 2 pentru PSD este daca ma pot salva si pe mine de abuzuri. Sa luam o fapta penala la intamplare, sa presupunem ca.. nu stiu, o violez anal pe Irinuca. Cand voi iesi de la judecata, pot spune ca Irinucai i-a placut si de fapt este nevoie ca parlamentarii sa mearga si sa modifice codul penal astfel incat fapta de viol sa nu mai fie incriminata daca victimei i-a placut? Dar daca ii crap capul fiului domnului Dragnea, pot sa apar si sa spun ca de fapt el a dat cu capul in bâta mea si eu nici macar nu incercam decat sa exersez un sport american? Si atunci parlamentarii vor vota ca zdrobitul capului cu bata de baseball sa fie exceptat de la judecata?

Va intreb si pe voi ce alte infractiuni ati dori sa fie taiate de pe lista, astfel incat statul paralel sa nu mai poata sa ne abuzeze cand (crede) ca le facem.

#2
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

 Flat, on 22 iunie 2018 - 19:42, said:

Dl Dragnea si-a cerut in seara asta scuze romanilor abuzati de justitie, cei care zac nevinovati in inchisori si cei care sunt haituiti de procurori.
Inteleg ca orice roman poate fi in aceasta situatie. Eu cum ma abonez?

Simplu .
Cand mai este vreo parada gay te dai cu vaselina intr-un anume loc dosit , te apleci si astepti !Posted Image Posted Image Posted Image

#3
fum

fum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,723
  • Înscris: 11.03.2007
Prima condiție este ca să faci parte din mulțimea celor aflați acum la putere, a doua, să faci parte din mulțimea celor cu probleme penale. Intersecția celor două mulțimi este mulțimea celor abuzați.

#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ei sunt "romanii". Noi, restul nu avem statut de vertebrate in statul lor paralel.

Edited by pasilla, 22 June 2018 - 19:54.


#5
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Vizionează Antena 3 timp de 3 ore si esti abuzat de statul paralel Posted Image

#6
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 Nimcid25, on 22 iunie 2018 - 19:59, said:

Vizionează Antena 3 timp de 3 ore si esti abuzat de statul paralel Posted Image
Vrei sa intre in coma ?

#7
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

 pasilla, on 22 iunie 2018 - 19:54, said:

Ei sunt "romanii". Noi, restul nu avem statut de vertebrate in statul lor paralel.
De parcă aia de aseară din piața nu sunt purtați de alti.
Pe imagini se vedeau mașini cu megafoane. Cred ca români de rând au în dotare așa ceva.

#8
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Nu vrea el sa fie abuzat de statul paralel?
Asta e procedura!

 pasilla, on 22 iunie 2018 - 20:02, said:

Vrei sa intre in coma ?


#9
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

 Flat, on 22 iunie 2018 - 19:42, said:

Dl Dragnea si-a cerut in seara asta scuze romanilor abuzati de justitie, cei care zac nevinovati in inchisori si cei care sunt haituiti de procurori.
Inteleg ca orice roman poate fi in aceasta situatie. Eu cum ma abonez?

Intrebarea nr 1 pentru comunicatorii PSD ar fi in primul rand daca ma calific. Pe de o parte se spune ca sunt sute de mii de romani abuzati, milioane ascultati, pe de alta parte tot PSD spune ca dl Dragnea este tinta si daca nu ar fi seful PSD ar fi lasat in pace. Deci cum e? Numai functiile inalte din PSD sunt abuzate? Atunci miile de romani nu au de ce sa-si faca griji. As fi trist, deci nu pot sa fiu abuzat?

Revenind la ipoteza initiala, intrebarea nr. 2 pentru PSD este daca ma pot salva si pe mine de abuzuri. Sa luam o fapta penala la intamplare, sa presupunem ca.. nu stiu, o violez anal pe Irinuca. Cand voi iesi de la judecata, pot spune ca Irinucai i-a placut si de fapt este nevoie ca parlamentarii sa mearga si sa modifice codul penal astfel incat fapta de viol sa nu mai fie incriminata daca victimei i-a placut? Dar daca ii crap capul fiului domnului Dragnea, pot sa apar si sa spun ca de fapt el a dat cu capul in bâta mea si eu nici macar nu incercam decat sa exersez un sport american? Si atunci parlamentarii vor vota ca zdrobitul capului cu bata de baseball sa fie exceptat de la judecata?

Va intreb si pe voi ce alte infractiuni ati dori sa fie taiate de pe lista, astfel incat statul paralel sa nu mai poata sa ne abuzeze cand (crede) ca le facem.
Hai că prea se victimizează. Alți la rând.

#10
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 mariusr1976, on 22 iunie 2018 - 20:04, said:

De parcă aia de aseară din piața nu sunt purtați de alti.
Pe imagini se vedeau mașini cu megafoane. Cred ca români de rând au în dotare așa ceva.
Sunt chiar teleportati. Am auzit ca Soros detine tehnologia.

#11
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Sunt imagini,daca vrei sa le vezi încearcă la digi24.

#12
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 Flat, on 22 iunie 2018 - 19:42, said:

Dl Dragnea si-a cerut in seara asta scuze romanilor abuzati de justitie, cei care zac nevinovati in inchisori si cei care sunt haituiti de procurori.

Daca ii intrebi pe cei din inchisoare daca sunt vinovati, toti o sa spuna "nu". Fara vrajeala, chiar asa este. Intrebare ca si punct de continuare a discutiei: crezi ca toti sunt nevinovati?

#13
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,637
  • Înscris: 02.10.2009
Lasati omul in pace.
Oamenii sunt dezorientati, la fel si pesedistii de jos, aia fara pile mari. Lor ce le iese? Ca doar n-o sa ajunga la aceesi nesimtire ca sefii?
Sau poate credeti ca nu-si dau seama ca treaba pute urat de tot? Precis, dar nu vor sa lase avantajele actuale, reale sau inchipuite,  prin asta contribuind insa la raspandirea putorii.
Desteapta-te rumane!

Edited by Rosebud09, 22 June 2018 - 20:13.


#14
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

 edy_wheazel, on 22 iunie 2018 - 20:12, said:

Daca ii intrebi pe cei din inchisoare daca sunt vinovati, toti o sa spuna "nu". Fara vrajeala, chiar asa este. Intrebare ca si punct de continuare a discutiei: crezi ca toti sunt nevinovati?

evident. propun asadar parlamentarilor sa legifereze desfiintarea sistemului judiciar si a inchisorilor. am fi prima tara din lume care am rezolvat coruptia

nu inteleg deci pozitia si argumentatia PSD. dragnea sustine ca e nevinovat dar nu e in pozitia sa decida el asta
in acelasi timp institutia pe care o conduce legifereaza, nu e conflict de interese?
adica mi se pare ca vrea si cu paula in irina si cu sufletu in rai

putea sa aiba una din cele doua optiuni:
1. demisiona din functii si parlamentul legifera, atunci putea sa faca pe inocentul sa spuna ca nu are control asupra a ce voteaza fostii lui colegi din parlament, e doar un simplu cetatean
2. ramane in functii dar isi asuma ca un barbat puscaria daca se intampla, nu te apuca sa umbli la legi.
2.

#15
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005

 Rosebud09, on 22 iunie 2018 - 20:13, said:

Oamenii sunt dezorientati, la fel si pesedistii de jos

Unul dintre ei a deschis chiar un topic pe softpedia in contradictie cu fisa de post :)))

#16
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,845
  • Înscris: 25.10.2004

 Damascus77, on 22 iunie 2018 - 19:45, said:

Da' vad că ești în formă , iar te-ai relaxat la serviciu.

Vineri scurtă mai scurtă azi ?
Ai grija cum schimbi parola contului pe SP, sa n-o patesti precum altii.....

#17
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 Flat, on 22 iunie 2018 - 20:33, said:

...

In mod normal el nu ar avea ce cauta la conducerea camerei deputatilor. Dar soriciul de pe obraz este atat de gros incat nici glontu' nu-l penetreaza. Si daca n-ar fi de ajuns, mai are si retorica aia care jigneste intelectu', celor care au asa ceva, bineanteles!

#18
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

 edy_wheazel, on 22 iunie 2018 - 21:01, said:



In mod normal el nu ar avea ce cauta la conducerea camerei deputatilor. Dar soriciul de pe obraz este atat de gros incat nici glontu' nu-l penetreaza. Si daca n-ar fi de ajuns, mai are si retorica aia care jigneste intelectu', celor care au asa ceva, bineanteles!
Tare. E bătrân .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate