Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

BCR Romania - topic dedicat

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
3717 replies to this topic

#3583
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

View PostJohnnyRambo, on 18 martie 2024 - 11:26, said:



Este o promotie la BCR, se ofera 6.25% cu asigurare si 6.75% fara asigurare la un credit nou sau refinantarea unui credit de la alta banca, indiferent de scorul FICO, profil client, rulaj, istoric, etc. Confirmat in agentie, nu vorbit din presupuneri.

merci ca ma anunti despre aceasta promotie dupa ce eu am anuntat-o pe acest topic 🤣. nu exista calcul corect fara interogare. valabil la orice banca.
in cazul meu oricum este irelevanta interogarea ca ma incadrez dar problema este ca pt a-l obtine tb sa rezolve intai bcr-ul glitch-ul ca sa pot crea cont. si deja astept de o saptamana dupa ei, very profi😩


#3584
JohnnyRambo

JohnnyRambo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 12.07.2022
Eu ziceam doar ca acea oferta nu conditioneaza dobanda de diverse criterii, precum scorul sau istoricul relatiei cu banca, cum insistai tu. Daca esti eligibil pentru credit vei primi direct dobanda promotionala.

#3585
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Ce fain. Eu cu dobândă de 11,99% la ei, nu vor să îmi facă refinanțare și pe ce mai am la alte bănci. O să mă adresez CSALB că nu am cum, sistemul lor nu a văzut un card de credit la o refinanțare și de acolo m-am ales cu grad de îndatorare prea mare.

#3586
Edy_pt06

Edy_pt06

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.03.2024
Salut. Mi am resetat aseară telefonul și când vreau să mă conectez pe aplicația etoken BCR îmi dă eroarea 2.174.48.-1.9203. I am contactat prin e-mail și mi au zis să sun la numărul de contact. Sun și nimic doar un robot care vorbește de 10 minute despre beneficiile aplicației George. Se mai poate face ceva? Nu folosesc des cardul dar consider ca e bine sa am aplicația în caz de orice.

#3587
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Etoken nu se mai folosește, este suficient aplicația George.

#3588
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,957
  • Înscris: 24.04.2013

View PostRavy, on 23 martie 2024 - 06:46, said:

Etoken nu se mai folosește,
Cine are deja eToken ramane (cel putin deocamdata) cu el. Cu clientii noi e altceva, ei nu au de ales si primesc autentificare/semnare cu George ID; acolo abia ‘este suficientPosted Image aplicația George’.

Altceva trebuie sa fie la @Edy_pt06. Poate ca seria eToken apare ca ramasa utilizata de vechea instanta a aplicatiei si noua nu o poate reutiliza, cel putin pana nu ‘fac ei curat’ in evidentele bancii. Insista la suport ca raspund ei pana la urma.

#3589
she7a

she7a

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 21.03.2022

View PostEdy_pt06, on 22 martie 2024 - 19:18, said:

Salut. Mi am resetat aseară telefonul și când vreau să mă conectez pe aplicația etoken BCR îmi dă eroarea 2.174.48.-1.9203. I am contactat prin e-mail și mi au zis să sun la numărul de contact. Sun și nimic doar un robot care vorbește de 10 minute despre beneficiile aplicației George. Se mai poate face ceva? Nu folosesc des cardul dar consider ca e bine sa am aplicația în caz de orice.
Daca cumva ai Iphone. Dezactiveaza “icloud private relay” si incearca din nou cu etoken. Dupa conectare poti activa la loc

#3590
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

View Postdj_cristi, on 15 martie 2024 - 15:43, said:


nu am apucat sa ajung la simulare , ca oferta mi s-a spus ca este doar in aplicatie, si tb sa ai cont la ei pt asta.

am dat sa deschid cont si nu merge, ma pune sa merg la banca. dupa ce am fost, aflu ca cele de acolo sunt paralele, nu au access la nimic, si tb sa deschida un ticket (incident le zic ele). Ca ar aparea cumva duplicat contul meu in sistem si nu pot crea unul nou.

Mai deschisesem unul din aplicatie anul trecut care a expirat pt nefolosire si din aceasta cauza poate sa fie glitch-ul la ei in sistem.

Treaba e ca de 3 zile nu le-a raspuns nimeni si astept dupa ei...

Foarte 'digitala' banca, cum vor sa atraga clienti cand nu sunt in stare sa rezolve nici o chestie asa mica...

au trecut 2 saptamani si nu au fost in stare sa-mi rezolve problema, m-am dus ieri la o sucursala mai mare (unirii center) sperand sa fie mai rasarite alea. Tot praf, le-am pus sa mai deschida inca un ticket cu problema asta, poate are mai multe sanse. Cat eram acolo se plangeau ca nu merge aplicatia George, credeam ca ING este praf cu downtime-urile dar se pare ca astia sunt si mai si.

#3591
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 29.08.2013

 dj_cristi, on 27 martie 2024 - 09:08, said:


Nici mie nu imi mergea sa deschid cont George online, imi zicea ca nu sunt eligibil. Cateva telefoane la call center, imi ziceau sa incerc mai tarziu / alt browser / nu vad de ce nu as fi eligibil / etc. In sucursale, la fel ... ei nu puteau deschide cont George (probabil nu pot nici acum), doar te ghidau sa faci cont online de fata cu ei ... alta prostie ... sau comoditate pentru developeri, sa nu mai implementeze si asa ceva :)).

Tot asa, aveam alt cont mai vechi inchis din cauza nefolosirii.

Problema se rezolvase dupa ce deschisesem alt tip de cont in sucursala (pe atunci erau si pachetele clasice) ... apoi am putut deschide si cont George online ... banuiesc ca era o problema cu datele personale (schimbasem cartea de identitate intre timp).

Destul de enervant cand dai de un "edge case" si nimeni nu stie ce si cum.

Edited by sftpdt, 27 March 2024 - 09:32.


#3592
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
da, caz similar, insa eu nu pot deschide nimic, ca de la contul duplicat nu le lasa sa scaneze buletinul, deci nici o operatiune nu este posibila pana nu rezolva ticketul.

#3593
Mirceea

Mirceea

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.03.2024
La fel e și la mine. Nu pot sa deschid cont la ei, am fost astăzi într-o sucursala, au deschis un ticket, au spus că mă sună.. între timp am trimis și o sesizare pe site-ul lor. Poate am noroc și reușesc să îmi deschid cont cat timp e valabilă campania lor.

#3594
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
sunt varza, pe site nu le ia nimeni in seama, la call center trimit tot in sucursala, iar in oricare sucursala pot deschide doar ticket , ca tb sa fie preluat de cineva din sediu/rc , unde probabil sunt doar 10 angalati :\ si nu ai nici o treaba gen sa-si ceara scuze pt incompetenta sau alte chestii, de fiecare data cand ii sun / merg la ei se comporta de parca i-am deranjat. Cred ca multi angajati au nevoie de un shock sa se trezeasca la realitate , sa intelega ca salariile lor sunt platite de clienti.

#3595
berliotz

berliotz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 14.03.2008

View Postdj_cristi, on 27 martie 2024 - 17:18, said:

sunt varza, pe site nu le ia nimeni in seama, la call center trimit tot in sucursala, iar in oricare sucursala pot deschide doar ticket , ca tb sa fie preluat de cineva din sediu/rc , unde probabil sunt doar 10 angalati :\ si nu ai nici o treaba gen sa-si ceara scuze pt incompetenta sau alte chestii, de fiecare data cand ii sun / merg la ei se comporta de parca i-am deranjat. Cred ca multi angajati au nevoie de un shock sa se trezeasca la realitate , sa intelega ca salariile lor sunt platite de clienti.

Se pare ca e o banca in cadere libera! Am incercat sa-mi fac card de cumparaturi din aplicatie si nu se poate daca nu furnizez CNP-ul sotiei, care nu are nicio treaba cu ei. Am stat pe chat cu ei si zic ca le trebuie ca sa verifice istoricul sotiei !!! Astia sunt sanatosi?

#3596
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 29.08.2013
Este sotia codebitor la vreun alt credit in derulare ?

#3597
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,620
  • Înscris: 13.03.2005

Vizualizare mesajberliotz, pe 28 martie 2024 - 14:48, a scris:

Se pare ca e o banca in cadere libera! Am incercat sa-mi fac card de cumparaturi din aplicatie si nu se poate daca nu furnizez CNP-ul sotiei, care nu are nicio treaba cu ei. Am stat pe chat cu ei si zic ca le trebuie ca sa verifice istoricul sotiei !!! Astia sunt sanatosi?

Le-ai spus ca esti insurat?

#3598
berliotz

berliotz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 14.03.2008

View Postwertyck, on 28 martie 2024 - 15:01, said:


Le-ai spus ca esti insurat?

Așa declarasem acum multi ani de la job. Dar am card de credit si la Unicredit si nu mi-au cerut asa ceva

View Postsftpdt, on 28 martie 2024 - 14:54, said:

Este sotia codebitor la vreun alt credit in derulare ?

Nu, sotia nu are nici un cont la nici o bancă.

#3599
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,257
  • Înscris: 14.04.2009
Card BCR George, comision 0 lei in ultimii 3 ani la conversia in lei din dolari americani la incasari in valuta (incasare de la o societate comerciala din UE) folosind cardul BCR George, pana azi 1.04.2024 cand mi s-a aplicat un comision de 2% din suma incasata...

Stie cineva de vre-o schimbare recenta sau cu data de 1.04.2024 referitoare la comisioane de conversie valutara la incasari pe cardul BCR George, incasari in valuta convertite in lei ?...

Ai Zero comision de conversie valutară pentru plățile efectuate în altă monedă decât Ron...
https://www.bcr.ro/r...ts-suspects!v11

#3600
princematei

princematei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 17.04.2021
Nu exista comision la incasare, iar asta e o campanie care e temporara, amesteci mere cu pere si cel putin eu nu inteleg ce intrebi…

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate