Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Backu-up box Fronius

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...
 Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 

De unde Yamaha CRW-F1 ?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
tagdrake

tagdrake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.11.2001
stiu ca e pe duca dar, unde mai gasesc cd rewriter yamaha crw-f1 in bucuresti in afara de flamingo?

http://yamaha-online.de/index-it.php

am vazut ca nu mai apare in oferta de pe site-ul celor de la caro.

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,768
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by tagdrake
stiu ca e pe duca dar, unde mai gasesc cd rewriter yamaha crw-f1 in bucuresti in afara de flamingo?

http://yamaha-online.de/index-it.php

am vazut ca nu mai apare in oferta de pe site-ul celor de la caro.

Eu zic sa iei de unde apuci ca nu se mai fabrica !
Daca nu vrei Flamingo (asta ti-as fi recomandat), incearca UltraPro KTech sau firme mai mici gen AS Computers (Giulesti - Grant) dar mai bine iei de la primul ca nu o sa mai fie deloc.

#3
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,313
  • Înscris: 05.06.2002
www.spot.ro vezi daca mai au...

#4
Byt

Byt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 05.02.2002
Eu mi-am cumparat acum 2 saptamani de la Spot , 76$ fara TVA .. face toti banii !

#5
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
INCEARCA LA CARO

#6
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,313
  • Înscris: 05.06.2002

Quote

Originally posted by Byt
Eu mi-am cumparat acum 2 saptamani de la Spot , 76$ fara TVA .. face toti banii !
Si io la fel, cre' ca am prins o lichidare de stoc. E super, meserias, beton. Mare pacat ca Yamaha se retrage din productia de writere, explicatia oficiala e ca mentinand standardele de calitate nu au putut concura firme ca Lite-On sau LG.

#7
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,313
  • Înscris: 05.06.2002

Quote

Originally posted by tagdrake
stiu ca e pe duca dar, unde mai gasesc cd rewriter yamaha crw-f1 in bucuresti in afara de flamingo?

http://yamaha-online.de/index-it.php

am vazut ca nu mai apare in oferta de pe site-ul celor de la caro.
Un prieten de al meu s-a interesat la flamingi de un Yamaha si nu mai aveau. Asta acu cateva zile.

#8
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,768
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by Fane
Si io la fel, cre' ca am prins o lichidare de stoc. E super, meserias, beton. Mare pacat ca Yamaha se retrage din productia de writere, explicatia oficiala e ca mentinand standardele de calitate nu au putut concura firme ca Lite-On sau LG.

Realitatea e ca intotdeauna au fost scumpe Yahama si cind alte firme chiar mai nasoale nu neaparat tari baga la preturi derizorii si mai ales cind producatorii OEM gen Oliveti sau Dell baga Teac-uri LG-uri sau LiteOn-uri care intre noi fie vorba stau bine (gandestete la fine focus la Teac care te ajuta calitativ si la functii de identificare / smartburn la LiteOn) pai iti dai seama ce se intimpla.

Problema cu calitatea e cu doua taisuri. Ei au investit mult in cercetare si de aia o tin cu calitatea dar practic nu cred ca e asa mare scofala, mai ales ca testele de la cdrinfo.com nu le arata extraordinare la C1/C2 errors etc... si undeva in medie.

Pina la urma e marketing, retragerea cu cintec... LOL

#9
Silent Thunder

Silent Thunder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 28.11.2002
Se mai gaseau si la Caro.

#10
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
Chiar asa, de unde pot sa iau si eu o unitatea d'asta ? E unitatea care "picteaza" CD-uri, nu ?

#11
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,148
  • Înscris: 05.12.2002
banuiesc ca alea pe SCSI inca se mai gasesc :)

#12
tagdrake

tagdrake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.11.2001
sunt curios daca cei care au luat yamaha de la spot au primit garantie de 2 ani cum ar trebui!
:drac:
uitati-va de curiozitate. cate luni garantie sunt mentionate pe certificat? adunate dau echivalentul a 2 ani sau macar 1 an?
:0

#13
tagdrake

tagdrake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.11.2001
banuiesc ca cele pe SCSI costa sensibil mai mult decat cele pe IDE. la asta mai adauga si costul unui controller SCSI care trebe pus pe pc doar pentru cd-rw (am mai avut). altceva chiar nu imi permit pe SCSI...
investitie inutila din punctul meu de vedere.
:nu:

#14
tagdrake

tagdrake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.11.2001
gata... nu va mai chinuiti.
;)
nu am gasit si am luat alt writer mai bun.
plextor px-w4824a.
:D

10x tuturor

ps: 2 ani garantie

#15
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,768
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by tagdrake
gata... nu va mai chinuiti.
;)  
nu am gasit si am luat alt writer mai bun.
plextor px-w4824a.
:D  

10x tuturor

Alegerea e super... Plextor e cam cel mai tare.

#16
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,148
  • Înscris: 05.12.2002
da, dar n-au disc t@2 :(

#17
tagdrake

tagdrake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.11.2001
nu cred ca facilitatea respectiva reprezinta un criteriu hotarator in achizitia unui cd-rw. pentru mine este mai mult o chestie de imagine.
cand crezi ca vei folosi t@2 la un cd? doar in cazul in care nu scrii un cd intreg si/sau e un cd cu chestii legate de publicitate sau promo.
:rolleyes:

#18
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,768
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by tagdrake
nu cred ca facilitatea respectiva reprezinta un criteriu hotarator in achizitia unui cd-rw. pentru mine este mai mult o chestie de imagine.
cand crezi ca vei folosi t@2 la un cd? doar in cazul in care nu scrii un cd intreg si/sau e un cd cu chestii legate de publicitate sau promo.
:rolleyes:

Ca sa nu mai spun ca iti trebuie anumite blancuri ca sa se si vada bine... alea de playstation nici vorba sa mearga :)
Am stat sa ma gandesc cind a aparut chestia cu t@2 de ce oare l-au scos, in afara de distractie ca aia e evidenta... si nu am gasit vreun motiv anume...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate