Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Ignore topic

* - - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
29 replies to this topic

#1
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Ola!
Oare s-ar putea implementa o funcție de ignore pentru un topic întreg?

Ar fi fain dacă ar dispărea din listă acele topicuri pe care nu le citești și te agasează.
Multe titluri sunt enervante și provocatoare.   Îți strică plăcerea de a forumi.

În loc să fie închise,  ori șterse,  nu ar fi mai fain să fie ignorate printr-o bifă sau buton apăsat?

Toată lumea ar avea de câștigat,  inclusiv moderatorii.
Nu-ți e drag un topic?   Bifă și pa.

E cam ca la TV.    Selectezi să vezi doar ce îți place și elimini posturile care te enervează.
Nici forumul nu pierde nimic,  pentru că dacă nu intri pe un topic,  oricum nu vizualizezi reclamele aferente.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Interesant, este o idee buna.

#3
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Posttomaso, on 06 iunie 2018 - 23:01, said:

Ola!
Oare s-ar putea implementa o funcție de ignore pentru un topic întreg?
Ar fi fain dacă ar dispărea din listă acele topicuri pe care nu le citești și te agasează.
Multe titluri sunt enervante și provocatoare.   Îți strică plăcerea de a forumi.
În loc să fie închise,  ori șterse,  nu ar fi mai fain să fie ignorate printr-o bifă sau buton apăsat?
Toată lumea ar avea de câștigat,  inclusiv moderatorii.
Nu-ți e drag un topic?   Bifă și pa.
E cam ca la TV. Selectezi să vezi doar ce îți place și elimini posturile care te enervează.
Nici forumul nu pierde nimic,  pentru că dacă nu intri pe un topic,  oricum nu vizualizezi reclamele aferente.
Care este logica? de ce trebuie bifa, buton etc? daca ai vointa poti ignora subiectele  si fara astea! cum sa te agaseze un subiect daca nu intri in el? sau un titlu din 3-4 cuvinte!

Edited by stlk, 06 June 2018 - 23:19.


#4
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Poststlk, on 06 iunie 2018 - 23:12, said:

Care este logica? de ce trebuie bifa, buton etc? daca ai vointa poti ignora subiectele  si fara astea! cum sa te agaseze un subiect daca nu intri in el? sau un titlu din 3-4 cuvinte!

Păi te cam agasează prin repetare și  prin felul cum sunt formulate.

Ați văzut titlurile bombastice despre nimic care te agasează  în presă?   La fel e și pe forum.   Beleaua este că deschizi pagina de intrare și cu greu găsești topicurile pe care vrei să le citești de cele în care se discută despre chestii total neinteresante pentru tine.

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
E simplu:
Step 1
Attached File  001.png   24.12K   91 downloads

Step 2
Attached File  002.png   53.27K   92 downloads

Edited by pasilla, 07 June 2018 - 00:10.


#6
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Nu cred ca aud asta de la @tomaso :(
Eu am zis ca este om de armata, om de oțel.

Pacat, si miturile se degradeaza :(

View Postpasilla, on 07 iunie 2018 - 00:02, said:

E simplu:

Of Doamne, asta era ?! :facepalm:
Acum inteleg.
Inteleg de ce se spune, ca si sfintii pot sa cada, pina ce nu au inchis ochii, mai pot sa pacatuiasca :(

L.E. Trei (3) emoticoane triste, nu cred ca am mai pus pina acum, intr-un singur post(-are).

#7
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postpasilla, on 07 iunie 2018 - 00:02, said:

E simplu:

Nu merge așa.
N-ai înțeles.



#8
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
Schimba aria pe care "te dai" :D
Eu intru aproape doar pe Casa verde, pe Jurnale de casa si pe Electronica. Sunt cat se poate de happy.

#9
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View Postaddysoftware, on 07 iunie 2018 - 02:46, said:

Schimba aria pe care "te dai" :D
Eu intru aproape doar pe Casa verde, pe Jurnale de casa si pe Electronica. Sunt cat se poate de happy.

Tu esti altfel :lol:
Ce mai este nou in domeniul led :D ?

#10
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Aha . Acum  înțelegi ce înseamnă să fii simplu user  fără putere  . Asta. simțim și noi. Stai sa vezi și cum e când dai inutil rapoarte,  cum e să fii abuzat , delicatese d -astea .
V-am spus de multe ori, lăsați loc de buna ziua când aveți butoane  . Totul e trecător  in viața. Și că fumul trece  .

#11
Arlekhinn

Arlekhinn

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 670
  • Înscris: 28.06.2017

Quote

Inteleg de ce se spune, ca si sfintii pot sa cada,
Totusi nu cred ca intelegi. Multe lovituri date cu manta, sunt in fapt lovituri de bumerang.
Hanule si tu te comporti ca un magar ce da cu copita in leul cazut la pamant. Nu e frumos!

#12
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Da ma, si eu ma comport .Insa eu n-am omorat niciodata pe nimeni pentru un stranut si nici nu m-am crezut zeu a doua zi dupa ce mi se da vremelnic o asa zisa functie .
Iti multumesc ca ilustrezi atat de magistral exact ce spun eu .
Sa nu iti faci iluzii ca daca as raporta acum insulta cu magarul s-ar lua vreo masura .Invers sigur da .Viteazule .

#13
Arlekhinn

Arlekhinn

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 670
  • Înscris: 28.06.2017

Quote

Sa nu iti faci iluzii ca daca as raporta acum insulta cu magarul s-ar lua vreo masura .Invers sigur da .Viteazule .
Daca vrei sa ne "torpilam" iti stau la dispozitie PM. Asta daca nu cumva esti doar "Viteaz". Ma Posted Image Voiam sa scriu Maria ta dar...nu a fost sa fie.

#14
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
A, nuu .Am o solutie mai nimerita,  forumistica . Si o rezolv in cateva secunde imediat .Un moment sa intru la setari si revin .
PS .Done .

Edited by GingisHan2015, 07 June 2018 - 05:22.


#15
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View PostArlekhinn, on 07 iunie 2018 - 04:47, said:

Hanule si tu te comporti ca un magar ce da cu copita in leul cazut la pamant. Nu e frumos!

Da de ce nu-i frumos ?? Ba-i chiar sublim !! Da ia zi , sa-l faci magar pe-un om e frumos ?.......desi la propriu, @hanul n-ar trebui sa se supere, magarusul e un animal, simpatic, foarte sociabil si n-ar caracterul infect al multora de pe aici.
Si care-i treba cu leul cazut la pamant, are vreo boala incurabila si trage sa moara ?

Edited by dalu364, 07 June 2018 - 05:55.


#16
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
De acord  . Până și Mântuitorul Hristos îl aprecia .

#17
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View Posttomaso, on 06 iunie 2018 - 23:01, said:

În loc să fie închise,  ori șterse,  nu ar fi mai fain să fie ignorate printr-o bifă sau buton apăsat?

Toată lumea ar avea de câștigat,  inclusiv moderatorii.
Nu-ți e drag un topic?   Bifă și pa.

inchiderea si/sau stergerea nu are treaba cu faptul ca pot sau nu fi ignorate. dimpotriva, acei useri care nu pot ignora faptul ca au un nou loc "de joaca" duc topicul in acea stare de inchidere, stergere, ignorare.

ignorarea nu trebuie sa fie facuta musai software, filtrul mintii este mult mai bun si mai selectiv decat orice filtru software, asa ca pt cineva care nu are vreo tangenta cu topicul, poate ignora din principiu acel topic sau chiar aria daca este una sensibila pt el. pt cineva care exact asta cauta, un subiect de manifestare mai mult sau mai putin decenta, sigur nu va dori vreo ignorare, ci le va cauta sau crea chiar el.

apoi abia intervine problema pusa de tine, ignorare a unui topic care chipurile nu ti-ar place. eu vad asa: e un topic care nu-ti este pe plac prin formulare sau titlu, insa subiectul iti e destul de interesant incat sa te manance sa scrii in el si in avantul discutiei sa risti vreo sanctiune din cauza celor postate. astfel ca recurgi la ignorarea software pt a nu-l mai vedea si sa nu te tenteze.

asa ca revin la cele scrise anterior, de ce nu aplici filtrul mintii? de ce nu te poti abtine de la sine putere de la accesarea lor? cu ce iti face ziua mai nasoala un subiect care nu te-ar pasiona de fapt? rolul moderatorilor este de a filtra ceea ce se posteaza, iar daca e ceva nociv, se va inchide sau sterge.

in rest, care e castigul moderatorilor de care zici? ca nu-ti vor filtra si postarile tale ale celui care ignori topicul? asta ar fi singurul, pt ca ignorarea ta a unui topic nu-l face mai putin sensibil pt restul sau sa se stearga automat incat sa nu mai aiba de a face cu el si eventualul flame ce se creaza.

#18
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008
In prezent, avem lista tuturor subiectelor (unei arii), care poate fi sortata dupa mai multe criterii, si lista subiectelor urmarite (de pe toate ariile).
Functia de ignorare a unui subiect ar genera cate o lista de subiecte ignorate pentru fiecare user si pentru fiecare arie sau doar una pentru fiecare user, care sa se aplice dinamic la vizitarea ariei de catre acel user. Unele liste ar putea fi foarte lungi, mult mai lungi decat lista celor urmarite.
In plus, userul ar trebui sa poata vedea si acea lista si sa aiba posibilitatea de a reveni asupra deciziei de ignorare.
Toate acestea incarca sistemul si il incetinesc.

Edited by moftware, 07 June 2018 - 07:22.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate