Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Modificari Forum

* * * * * 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
405 replies to this topic

#271
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 29.08.2013

View Postdark, on 25 mai 2018 - 11:53, said:

De ce forumul nostru drag nu ar include și aceste domenii, Ă®n afară de textele scrise de useri? Trebuie cumpărate licențe sau...
ĂŽn fine, nu mai insist, oricum eu scriu aici din perspectivă profană.

Ma refeream la poze personale, ca din asta consta facebook in mare masura (marog, + texte drama queen si articole 90% clickbait).

Legat de campurile alea n'am idee nici eu.


#272
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,589
  • Înscris: 16.03.2004

View Postsoricelucut, on 25 mai 2018 - 12:06, said:

Am impresia ca nimeni nu mai citeste ce scriu, iar daca nu mai citeste, nici mie nu mai imi vine sa scriu.

Intram pe un topic, vedeam care era nivelul de adresabilitate, mai stăteam dacă exista posibilitatea unei conversații, iar dacă nu era nici măcar un vizitator, atunci ieșeam și mergeam la culcare.Posted Image

#273
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016

View PostAndReW99, on 24 mai 2018 - 11:05, said:

De ce nu mai apare ID-ul membrului?

View PostWShow13, on 24 mai 2018 - 11:16, said:

Cred că aici găsești răspuns: https://forum.softpe...tele-personale/

N-am găsit ceva legat de ID. Totuși de ce a fost eliminat?

#274
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Pffff, naspa rau cand nu se vede niciun vizitator in topic. Zici ca vizitez un loc dupa apocalipsa. Gol, zero, niente, nada.
Fara vizitatori viata e pustiu. :lol:
Cred ca imi iau catrafusele si ma mut.

#275
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View Postandroholic, on 25 mai 2018 - 14:16, said:

Pffff, naspa rau cand nu se vede niciun vizitator in topic. Zici ca vizitez un loc dupa apocalipsa. Gol, zero, niente, nada.
Fara vizitatori viata e pustiu. :lol:
Cred ca imi iau catrafusele si ma mut.

Si mie imi pare ciudat !
Cit de grav era ca apareau acolo jos, niste nume fictive, in fapt ?!

#276
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
E o zona oarecum gri pe care inca nu am clarificat-o 100%. O sa mai dureze putin, pana atunci am preferat sa procedam asa, tocmai pentru ca tinem la privacy-ul membrilor acestui forum. Mai aveti putintica rabdare :)

#277
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Dar e ciudat ca in Homepage tot apar


#278
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
Una e ca apar pe forum, alta e unde anume sunt.

#279
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

View Postcrisstonne, on 25 mai 2018 - 14:31, said:

Si mie imi pare ciudat !
Cit de grav era ca apareau acolo jos, niste nume fictive, in fapt ?!
E grav.
Poate usernameurile insiruite nu vor mai reveni, dar probabil vor forta si in viitor vor afisa X users are in this topic fara sa ii numeasca.

#280
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
De curiozitate, care e motivul pentru care ti se pare grav? Am vazut pana acum ca sunt pareri nu numai impartite dar si destul de diferite, de asta intreb.

#281
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Pentru ca right of privacy.
Nu trebuie sa stie toata lumea unde esti in fiecare clipa.
Ti-ar placea ca pe WhatsApp sau Facebook sa afiseze in profil mereu locatia ta pe langa faptul ca esti sau nu online? Sau pe paginile de business sa afiseze ca esti acolo? Ca e acelasi lucru.

Edited by lexis1, 25 May 2018 - 15:01.


#282
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Pe FB deja arată dacă vrei, locația in care ești.

Cât despre userii din Homepage, dacă dam cu mouse-ul peste ei tot vedem in ce topic sunt (sau se vedea, nu mi-s sigur acum). Precum și in profilele lor

#283
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002

View Postlexis1, on 25 mai 2018 - 14:59, said:

Pentru ca right of privacy.
Nu trebuie sa stie toata lumea unde esti in fiecare clipa.
Ti-ar placea ca pe WhatsApp sau Facebook sa afiseze in profil mereu locatia ta pe langa faptul ca esti sau nu online? Sau pe paginile de business sa afiseze ca esti acolo? Ca e acelasi lucru.
Nu e vorba de ce mi-ar placea (sau nu) mie personal. Am vazut ca ai o parere foarte clara si stricta pe subiect si am vrut sa stiu motivul.

N-as pune egal intre locatia IRL si aia dintr-un forum, dar sigur, inteleg ce vrei sa spui. O sa fac totusi o mentiune, exista posibilitatea sa ascunzi statusul (si "locatia") folosind o bifa, la login.

Oricum, multumesc pentru raspuns, e foarte util.

View PostLex404, on 25 mai 2018 - 15:02, said:

Cât despre userii din Homepage, dacă dam cu mouse-ul peste ei tot vedem in ce topic sunt (sau se vedea, nu mi-s sigur acum). Precum și in profilele lor
Nu, nu se vede.

#284
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Stiu ca exista acea bifa pentru ascuns.
Dar mai frumos ar fi daca ar fi o bifa opusa, prin care daca o bifezi sa apara.  

La astfel de functii sensibile ar trebui sa fie Opt IN nu Opt OUT.

Edited by lexis1, 25 May 2018 - 15:06.


#285
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
Da, stiu.

View Postlexis1, on 25 mai 2018 - 15:06, said:

Stiu ca exista acea bifa pentru ascuns. Dar mai frumos ar fi daca ar fi o bifa opusa, prin care daca o bifezi sa apara.  

La astfel de functii sensibile ar trebui sa fie Opt IN nu Opt OUT.
Ei, imagineaza-ti ca stim asta, ca dovada eliminarea chestiei despre care discutam :)

#286
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012

View PostAndReW99, on 25 mai 2018 - 13:27, said:

N-am găsit ceva legat de ID. Totuși de ce a fost eliminat?

Țineam minte că acolo s-a vorbit un pic despre asta. Nu m-a interesat subiectul așa că nu am citit, doar am scanat un pic din ochi.

#287
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,589
  • Înscris: 16.03.2004

View Postlexis1, on 25 mai 2018 - 14:59, said:


Nu trebuie sa stie toata lumea unde esti in fiecare clipa.

Când te loghezi ai această posibilitate, de a face trafic anonim, îți apar doar mesajele în momentul când decizi să le publici. Iar dacă dorești să nu ți se vadă nici mesajele, atunci nu le mai scrii. As simple as that!

#288
Iochanan

Iochanan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,843
  • Înscris: 28.04.2011

View Postpstdgt, on 25 mai 2018 - 14:36, said:

E o zona oarecum gri pe care inca nu am clarificat-o 100%. O sa mai dureze putin, pana atunci am preferat sa procedam asa, tocmai pentru ca tinem la privacy-ul membrilor acestui forum. Mai aveti putintica rabdare Posted Image
Chestiunea se poate rezolva și fără precizarea numelui de utilizator, dar măcar prin lăsarea la vedere a numărului de utilizatori sau vizitatori care sînt pe pagina sau secțiunea respectivă, fără a li se preciza id-ul. O astfel de setare ar avea valoarea ei, pentru că utilizatorii vor să vadă în timp real cât de urmărite sînt discuțiile lor, cam care este feed-back-ul măcar în numărul de cititori, dar nu doar prin numărul de vizualizări accesibil în lista cu subiectele discutate. Asta nu ar deranja cu nimic „intimitatea” utilizatorilor, eu însumi am folosit foarte mult înscrierea ca utilizator anonim. Însă lipsa unei situații în timp real a numărului vizitatorilor sau utilizatorilor creiază un sentiment straniu cum că, deși vrei să comunici, ai sentimentul că „vorbești singur”, nu au vizibilitate mesajele tale și prin urmare că riști să vorbești „singur și degeaba”, fapt care psihologic influențează în sensul „retragerii din discuții”. Ca peste tot în comunicare și media, emițătorii de mesaje simt nevoia să vadă audiență, să nu aibă sentimentul că produsul efortului lor „nu prinde la oameni”.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate