Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Modificari Forum

* * * * * 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
405 replies to this topic

#1
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
In aceasta perioada facem pe Forum unele modificari legate de privacy, deci daca observati ca ceva lipseste sau e diferit.. se poate presupune ca asta e cauza Posted Image

Exemple:
- DONE embed-urile (ex: Youtube, imagini externe) nu se vor mai incarca automat (vor necesita o actiune din partea userului)
- Tapatalk is down, I repeat Tapatalk is down.
- lipsa skin-urilor foarte putin (<1%) folosite (modificarile trebuie aplicate pe fiecare skin, ar fi durat prea mult)
- lipsa afisare "Users browsing this forum", "Users browsing this topic"


Daca va deranjeaza, ne cerem scuze, nu facem decat sa respectam legea Posted Image

Dar.. in curand vom face upgrade la softul forumului, poate asta mai indulceste amarul Posted Image

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postpstdgt, on 23 mai 2018 - 09:37, said:

- lipsa afisare "Users browsing this forum", "Users browsing this topic"
Dar se va readauga?
Macar numarul sa ramana, sa stii si tu daca mai e cineva pe acel topic sau nu, sa nu para pustiu.

Daca nu, mi se pare exces de zel, avand in vedere ca forumul are optiunea de "Sign in anonymously"

Edited by gumball3000, 23 May 2018 - 10:09.


#3
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
exista "useri" care au nume ciudate ! ... "Google 1" ... "Bing 2" ... etc ! ...
serverele vor deveni stapanii lumii ! ... este doar o chestiune de timp, cum spunea
raposatu' Hawking !

#4
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,685
  • Înscris: 28.02.2010
Salut, la mine a disparut meniul cu teme, aveam una pe negru, sper sa o adaugati din nou

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postrealduc, on 23 mai 2018 - 09:56, said:

exista "useri" care au nume ciudate ! ... "Google 1" ... "Bing 2" ... etc ! ...
serverele vor deveni stapanii lumii ! ... este doar o chestiune de timp, cum spunea
raposatu' Hawking !
Sunt botii de indexare pt motoarele de cautare (crawleri).

Eu mai constat niste modificari, acum nu mai pot identifica in ce topicuri am postat anterior.
Inainte aparea diferita culoarea, erau afisate cu negru inngrosat in lista de "new content" si imi puteam da seama usor ca am mai postat acolo si ca a adaugat cineva un raspuns nou, acum trebuie sa scanez din privire toata lista cu rezultate si sa ghicesc daca am mai postat sau nu pe acolo.

Daca asa stau treburile cu GDPR-ul si forumurile, eu unul consider ca deja se depaseste limita anonimitatii, mai mult decat vreau, am sa ma reorientez catre un blog propriu, se pierd prea mult din optiunile pentru care preferam forumul.

Edited by gumball3000, 23 May 2018 - 10:06.


#6
StefanLiviu

StefanLiviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,017
  • Înscris: 08.01.2018
treaba e buna, da' mai dureaza

#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostStefanLiviu, on 23 mai 2018 - 10:02, said:

treaba e buna
Care parte mai exact?

#8
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
"totul pe lumea asta, are un sfarsit ! " ... de ce nu ar avea si forumul nostru ! ... Posted Image
acest forum a urcat in ranking datorita in primul rand userilor ! ... nu softului, nu regulilor, nu moderatorilor ...
(strict parere personala ) !

Edited by realduc, 23 May 2018 - 10:11.


#9
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,839
  • Înscris: 25.01.2002
exact skinul ala negru il foloseam si eu...

#10
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002

View Postgumball3000, on 23 mai 2018 - 10:01, said:

Eu mai constat niste modificari, acum nu mai pot identifica in ce topicuri am postat anterior.
Inainte aparea diferita culoarea, erau afisate cu negru inngrosat in lista de "new content" si imi puteam da seama usor ca am mai postat acolo si ca a adaugat cineva un raspuns nou, acum trebuie sa scanez din privire toata lista cu rezultate si sa ghicesc daca am mai postat sau nu pe acolo.

Nu am modificat nimic legat de asta Posted Image

#11
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Q: Astăzi am observat că la fiecare nouă accesare a forumului, îmi apare site negăsit, sau ceva în genul, pentru o fracțiune de secundă. Poate fi și de la mine, dar aș vrea să știu și dacă a mai întâmpinat cineva problema.

#12
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,343
  • Înscris: 22.10.2014

View PosttEo, on 23 mai 2018 - 10:10, said:

exact skinul ala negru il foloseam si eu...
Cred ca toata lumea il folosea, cel putin noaptea era mai acceptabil pentru ochi.

#13
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002

View Postgigsnet, on 23 mai 2018 - 10:13, said:

Cred ca toata lumea il folosea, cel putin noaptea era mai acceptabil pentru ochi.
Strict statistic vorbind, e mult sub 1% din membrii activi.

View PostYOUR_GOD, on 23 mai 2018 - 10:12, said:

Q: Astăzi am observat că la fiecare nouă accesare a forumului, îmi apare site negăsit, sau ceva în genul, pentru o fracțiune de secundă. Poate fi și de la mine, dar aș vrea să știu și dacă a mai întâmpinat cineva problema.
Daca e ceva legat de SSL, incearca sa-ti updatezi browserul, s-a mai discutat pe aici problema.

#14
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017

View Postpstdgt, on 23 mai 2018 - 10:11, said:

Nu am modificat nimic legat de asta Posted Image
era greu sa faci o "consultare populara" ? ... sa-ti imparti "responsabilitatea" cu userii ! ... :)

#15
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,258
  • Înscris: 02.02.2006

View PostYOUR_GOD, on 23 mai 2018 - 10:12, said:

Q: Astăzi am observat că la fiecare nouă accesare a forumului, îmi apare site negăsit, sau ceva în genul, pentru o fracțiune de secundă. Poate fi și de la mine, dar aș vrea să știu și dacă a mai întâmpinat cineva problema.
Dacă accesezi de pe telefon, am și eu problema asta de ceva timp. Nu e vorba că e site negăsit, ci o eroare de SSL (ceva ”version conflict”, n-am reținut denumirea completă). Dar Chrome pe telefon face automat reload și nu e foarte deranjantă problema.

Pe PC nu am avut probleme.

#16
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012
Wow, ați scos tema închisă la culoare. Ce să zic, deștept din partea voastră. Mă rog, de fapt e penibil, dar cred că v-ați dat seama din tonul sarcastic.
Penibil.

#17
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postpstdgt, on 23 mai 2018 - 10:11, said:

Nu am modificat nimic legat de asta Posted Image

Acum vad ca si-a revenit:

Attached Files

  • Attached File  ok.png   10.81K   73 downloads


#18
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002

View Postrealduc, on 23 mai 2018 - 10:19, said:

era greu sa faci o "consultare populara" ? ... sa-ti imparti "responsabilitatea" cu userii ! ... Posted Image
Nu era greu, era imposibil. Avem niste legi de respectat, nu e loc de "consultari" :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate