Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Mesajele user-ilor banați

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
45 replies to this topic

#19
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

View Postfqx, on 19 mai 2018 - 06:35, said:

Pai da, cam asta e ideea, nu ai alta varianta:)
Ba ai Posted Image
Motorina de la moldoveni cu preturi incepand de la 4,1 lei pe litru.

Edited by December, 19 May 2018 - 07:45.


#20
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Daca semnezi ca esti de acord cu regulile fantanii, atunci te arunci.
La serviciu cum faci, ma #ceva# pe regulamentul vostru, daca io vreu sa mananc seminte si sa ma scarpin in cur 8 ore, asta fac. E asa? Ca doar esti cetatea european si ai drepturi.
Vii intr-o comunitate (de bunavoie) si ai semnat ca-i accepti regulile (bune-proaste, cum sunt ele), pai le respecti, in caz contrar, iti iei tu jucariile si te duci la scara ta sa te joci. Forumul nu-i o obligatie.

Nu cred sa-mi fi luat vreodata ban as ca, nu stiu ce sa zic, esti tu mai ghinionist.

#21
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
Reamintesc tuturor celor care au neclaritati ca ne pot trimite solicitari sau intrebari la [email protected] sau, pentru chestiuni legate de protectia datelor personale, [email protected].

Legat de Regulament, el este acceptat (fara echivoc) la inregistrarea pe Forumul Softpedia, altfel contul nu poate fi creat, deci are, intr-adevar, "valoare".

#22
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View PostDecember, on 19 mai 2018 - 07:45, said:

Ba ai Posted Image
Motorina de la moldoveni cu preturi incepand de la 4,1 lei pe litru.
/*offtopic

Multumim, unii preferam sa lucram cu romani (sau vestici) si sa primim salarii/sa incasam profituri (macar) de Romania, nu de Moldavia... :) Restul... spor la sociale si minim! :D

offtopic*/

#23
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006

View Postmyshyk, on 19 mai 2018 - 06:57, said:

"Ba ai variante: benzinariile altui furnizor."
La care faci acelasi lucru: nu esti de acord cu pretul, dar il platesti si carcotesti.Posted Image Posted Image
Nu ganditi deloc eco, uite aici o varianta sa falimentati benzinariile si sa faceti si loc pe strada....
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Kc2wjvoOmVM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Posted Image

#24
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018
Scuze de interventie insa subiectul se "imbina" oarecum cu thread-ul de fata:

citesc momentan niste postari vechi de 7-8 ani, ai caror autori au fost banati intre timp. Din cate am inteles, din acel moment, profilul lor devine inacesibil altor useri. Cum fac sa-i contactez, totusi, prin mesageria interna a forumului?

#25
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postalthea, on 19 mai 2018 - 06:22, said:

O să te miri, dar nu e ca atunci când ești răspunzător pentru prostiile copiilor. De-aia organele cer IP-urile userilor care întreabă de unde să-și procure materiale pentru bombe, și nu leagă adminii.


Aşa fato dă-le dumneavoastră ideiPosted Image

#26
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
din cate stiu eu se aplica regulamentul de la data inregistrarii,
orice modificare care se face fara acordul utilizatorului nu este valabila.

banarea nu inseamna stergerea contuui ci doar a dreptului de a posta.

mesajele postate devin propietatea softpedia dar nu si dreturile de autor, practic forumul este propietar al unei copi.

@althea
am inteles bine?

Edited by arg, 19 May 2018 - 08:20.


#27
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostGeometru55, on 19 mai 2018 - 05:22, said:

Însă subiectul este viața de apoi a userilor...
Posted Image

Să-l ierte Dumnezeu.

View Postarg, on 19 mai 2018 - 08:18, said:

mesajele postate devin propietatea softpedia dar nu si dreturile de autor, practic forumul este propietar al unei copi.

am inteles bine?
Nu, nu ai înțeles bine.
Se scrie proprietar.  rrrrr

#28
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,338
  • Înscris: 29.07.2013

View Postarg, on 19 mai 2018 - 08:18, said:

din cate stiu eu se aplica regulamentul de la data inregistrarii...

am inteles bine?

Nu.
Si tu si initiatorul confundati acceptarea unui Regulament la inscrierea pe forum, cu un contract.
Nu e niciun fel de contract, este vorba de niste reguli pe care trebuie sa le respecti, dandu-ti acordul la aceasta in momentul inscrierii.

Softpedia are dreptul sa modifice oricand prevederile Regulamentului; recomandarea noastra este ca userii sa citeasca periodic prezentul document, pentru a cunoaste eventualele actualizari.

#29
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postargonaut, on 19 mai 2018 - 08:29, said:

Nu.
Si tu si initiatorul confundati acceptarea unui Regulament la inscrierea pe forum, cu un contract.
Nu e niciun fel de contract, este vorba de niste reguli pe care trebuie sa le respecti, dandu-ti acordul la aceasta in momentul inscrierii.

Softpedia are dreptul sa modifice oricand prevederile Regulamentului; recomandarea noastra este ca userii sa citeasca periodic prezentul document, pentru a cunoaste eventualele actualizari.


Eu zic să-i împuşcăm şi să mergem la nuntă :P

#30
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003

View PostPiscopescu, on 19 mai 2018 - 08:15, said:

Scuze de interventie insa subiectul se "imbina" oarecum cu thread-ul de fata:

citesc momentan niste postari vechi de 7-8 ani, ai caror autori au fost banati intre timp. Din cate am inteles, din acel moment, profilul lor devine inacesibil altor useri. Cum fac sa-i contactez, totusi, prin mesageria interna a forumului?

Nu-i mai poi contacta.
Daca a fost banat, nu mai are acces la contul respectiv. PM ajunge in mesageria contului.
Daca prin postarile sale si-a lasat o adresa de mail sau un telefon (si nu au fost sterse intre timp), atunci ai o solutie, altfel... nici una. Saau.. te adresezi institutiilor statului si, daca au un motiv serios sa-l caute pe ala, o vor face prin intermediul administratorilor forumului. Dar adresa lui de mail tot nu va ajunge la tine. saaau... daca esti unul dintre cei care ar putea face asta si abuzezi de functia detinuta in scop personal. Posted Image

Edited by sorin147, 19 May 2018 - 08:43.


#31
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002

View PostPiscopescu, on 19 mai 2018 - 08:15, said:

citesc momentan niste postari vechi de 7-8 ani, ai caror autori au fost banati intre timp. Din cate am inteles, din acel moment, profilul lor devine inacesibil altor useri. Cum fac sa-i contactez, totusi, prin mesageria interna a forumului?

Nu este posibil.

#32
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,016
  • Înscris: 09.12.2015

View PostGeometru55, on 19 mai 2018 - 05:22, said:

După mine, mesajele pot fi utilizate exclusiv de Softpedia atâta timp cât are un contract cu autorul. Banarea unui user înseamnă o rupere de contract, deci Softpedia nu mai are bază legală să publice mesajele. Am fost banat de foarte multe ori. În general se caută cearta cu lumânarea. moderatorii și supermoderatorii gândesc că dacă dau pedepse și refuză discutarea lor, păstrează o disciplină ("pe Softpedia nu există democrație"). Greșit. Pedepsele nejustificate sunt mai rele decât lipsa lor. Ca întotdeauna conflictele crează pagube. Aș dori ca Softpedia să nu creadă că îmi poate păstra mesajele atacându-mă. Însă subiectul este viața de apoi a userilor, după ce li s-a dat în cap. Se închide un cont, deci nu mai există acordul pentru utilizarea niciunei informații cu caracter personal. În plus e rupt și contractul de distribuție exclusivă a "creației" respectivului autor. Probabil că ar trebui să se considere că mesajele sunt prea scurte, ordinare ca să cadă sub incidența legii drepturilor de autor. Atunci ar trebui modificat corespunzător regulamentul. Oricum mesajele rămân "date cu caracter personal", chiar dacă nu mai sunt opere. Sunt ca eșantioanele de sânge, aparțin unui pacient. Pe alte site-uri îți poți șterge oricând ceea ce ai scris. Așa e normal.
''Lăsă, lasă, lasă și mai du-te către casă'' , propaganda panslavistă, pro-rusă, anti-românească vă aduce în cele mai multe cazuri ''pieirea'' de pe acest forum Posted Image pregătește-te să dispari cât de curând, din nou Posted Image desigur!

View Post86-APP, on 19 mai 2018 - 06:55, said:

Ei lasati , ca nu este chiar asa , nimeni nu face munca patriotica in folosul unor " useri " sa se distreze si ei ....
La voi e pe ''ruble convertibile'', noi ne apărăm țara, nevoile și neamul românesc Posted Image adevărat!

View Postdorel_acdc, on 19 mai 2018 - 07:31, said:

Ce tot dati citate din regulamentul softpedia ca nu are nici o valoare . Daca o fantana are un regulament in care zice ca trebuie sa te arunci in ea nu inseamna ca si tine in instanta .
Regulamentul e ''Lege'' Posted Image  ici ișa, nu te orește nimeni să te ''auto-eutanasiezi'' la fântână!

View Postun huligan, on 19 mai 2018 - 06:34, said:

Si tu cand bagi benzina inseamna ca ai acceptat pretul de la pompa, nu? Dar asta nu inseamna ca esti de acord cu el ci ca n-ai alta varianta.
Voi aveți benzină de la ''marele frate vitreg de la răsărit'', se știe ce vă mână pe voi în luptă!''
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XxIbq7HkalQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
P.S. O dedicație pentru luptătorii și rebelii care vor umple rândurile userilor banați, ''e de sufletul lor rătăcit și scrântit'' Posted Image ! Ei Posted Image chiar cred că poartă un război sfânt!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MAvgDhI01_A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by TheStarkestTruthMatters, 19 May 2018 - 08:53.


#33
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
Dar e posibil sa nu mai apara mesajele celor banati? Ca in majoritatea cazurilor, nu a fost pe degeaba.Adica sa apara o atentionare: Mesajul este ascuns deoarece userul a fost banat. Doriti sa-l vedeti oricum?

Edited by sandel1, 19 May 2018 - 09:19.


#34
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014

View Postarg, on 19 mai 2018 - 08:18, said:

din cate stiu eu se aplica regulamentul de la data inregistrarii,
orice modificare care se face fara acordul utilizatorului nu este valabila.

banarea nu inseamna stergerea contuui ci doar a dreptului de a posta.

mesajele postate devin propietatea softpedia dar nu si dreturile de autor, practic forumul este propietar al unei copi.

@althea
am inteles bine?
Se aplica regulamentul actual in vigoare, nu cel de cand te-ai inregistrat.Daca dupa inregistrare se modifica regulamentul, iar tie nu iti convin noile reguli, ai dreptul sa nu mai postezi.

#35
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postarg, on 19 mai 2018 - 08:18, said:

mesajele postate devin propietatea softpedia dar nu si dreturile de autor
Și autorul, și Softpedia au drepturi de autor neexclusive.  
Autorul le poate publica oricând, oriunde dorește, iar SP (conform regulamentului acceptat de user la înscriere) le poate păstra publice atâta timp cât nu încalcă regulamentul forumului și legile în vigoare.

#36
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View PostGeometru55, on 19 mai 2018 - 05:22, said:

După mine, mesajele pot fi utilizate exclusiv de Softpedia atâta timp cât are un contract cu autorul. Banarea unui user înseamnă o rupere de contract, deci Softpedia nu mai are bază legală să publice mesajele.
Nu sunt de acord cu tine.

Mesajele acelea or fost scrise de user cand avea contract valabil.
Odata ce contractul o fo' rupt, nici userul nu mai scrie nimic.

Mesajele scrise de user in timp ce avea contract valabil fac parte din istoricul relatiei userului cu forumul.

Ruperea contractului nu este retroactiva.
E ca si cum a-i spune ca toate documentele redactate in relatia cu un partener pe perioada unui contract, ar trebui distruse.
Un scriitor care scrie diverse volume in perioada unui contract cu o editura, ar trebui sa ceara distrugerea manuscriselor aflate la acea editura, odata ce contractul s-o reziliat ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate