Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Renovare casa de burlacita

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#73
miumiu0

miumiu0

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 18.05.2018

View PostLL13G, on 20 mai 2018 - 14:51, said:

Interesanta forma apartamentului. Eu ma mai uit la Adela Parvu pe blog, ca ea se ocupa de renovari in Romania. Asa de inspiratie exista o groaza de siteuri, gen Houzz sau pinterest/instagram.

In schema ta nu mi-e clar unde pui dulapul pentru haine pt ca patul pare sa se uite spre ceva care da spre un balcon (partea de jos a schemei).

Da, si mie-mi place blogul Adelei, am gasit chiar multe proiecte de apartament mic, 1 sau 2 camere, din care m-am inspirat :) Pe Pinterest am deja board pentru fiecare incapere, nici nu vreau sa intru in detalii, ca ar fi mult de povestit :)

Nu vezi dulap pentru ca nu exista, si nici nu va exista :) Apartamentul are o camara (spatiul acela mic si ciudat in stanga bucatariei) pe care il transformam intr-o mini garderoba. Avand in vedere ca apt. e super inalt (4m), si nu am foarte multe haine, imi incap toate acolo, si o sa am si loc pentru alte chestii pe care trebuie sa le depozitez undeva (aspirator, cort, hamac, sac de dormit, saltea gonflabila, scule, etc.)

#74
andbozo

andbozo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,312
  • Înscris: 25.06.2006
Dat fiind ca e o cladire veche, cu tavan inalt, cred ca poate iesi ceva foarte interesant pentru o persoana sau un cuplu tanar.

Daca schimbi tamplaria exterioara, studiaza un pic si aria de termopane. Fiind intr-o zona aglomerata, ar trebui sa iei ceva care sa te ajute la izolare fonica. E genul de lucrare pe care nu o mai repeti.
Vad ca preferi sa lucrezi cu prieteni, ceea ce nu e rau, dar nu strica sa verifici si in alte surse.

#75
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,487
  • Înscris: 06.01.2014
No  ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate