Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

De unde are Dragnea tigari de contrabanda?

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
84 replies to this topic

#37
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Poststantudor, on 16 mai 2018 - 13:07, said:

Si statul paralel vrea sa-si bage sefu la puscarie. Sunteti de groaza.
Cred ca mai scoateti vreo 20 de topicuri despre Dragnea, ce chiloti poarta, ce sosete, etc.
Bagati, ba...eti.

View Postdonbalon, on 16 mai 2018 - 13:12, said:

Te umfla rasul, intrebari si raspunsuri de gaga. Unii au plan la deschiderea de topicuri care de care mai tampe. Probabil ca foamea e mare.


Hai, zi-ne si ca nu a omorat pe nimeni, nu a nenorocit pe nime si nu a bagat pe nimeni in puscarie!
Voi chiar nu realizati ca din "automatismele" astea aparent nesemnificative vezi ce are sefu vostru la baza? Sau ii ceva ce nu puteti observa ca intrati in conflict cu "directivele primare"?

Mare racketeer dragnea asta! Aduce si melasa din Cuba?

Edited by gabyxm, 16 May 2018 - 13:24.


#38
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
La PDL era sef Blaga, care habar nu avea de chestii de contrabanda, el lucrase in multinationale ca era de dreapta... sau ceva

View PostDormi_Hete, on 16 mai 2018 - 13:19, said:

Dumneata ii porti cam mult sambetele lui Dragnea: "De unde are Dragnea tigari de contrabanda", " Dragnea noul puscarias al Romaniei" etc

Asa si ? Am si eu lista mea neagra, e libertate.

#39
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postoverseas, on 16 mai 2018 - 13:20, said:

La PDL era sef Blaga, care habar nu avea de chestii de contrabanda, el lucrase in multinationale ca era de dreapta... sau ceva
Ai gresit TOPICUL baiatu` meu.

Topicul cu PDL si cu Blaga e mai in urma cu... 5 ani.

Edited by MembruAnonim, 16 May 2018 - 13:22.


#40
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,117
  • Înscris: 03.07.2008
Nu plateste taxe pt tigari, nu plateste itp la masina - astea-s pt fraieri.

Ce pielea lui...

#41
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Blaga e de aceeasi teapa cu sandala.

View PostImperathor, on 16 mai 2018 - 13:23, said:

Nu plateste taxe pt tigari, nu plateste itp la masina - astea-s pt fraieri.

Ce pielea lui...
Oare astia care-l spala platesc taxele astea de fraieri?

#42
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006

View Postoverseas, on 16 mai 2018 - 13:21, said:





Asa si ? Am si eu lista mea neagra, e libertate.
Leat cu Viorica?

#43
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
e problemă de securitate naţională!
securitatea ce păzeşte? pădurile? petrolul? gazul? ...bine, p'astea nu le mai avem...
să păzească ţigările!

Edited by sarac.lipit, 16 May 2018 - 14:56.


#44
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,977
  • Înscris: 14.09.2004

View PostImperathor, on 16 mai 2018 - 13:23, said:

Nu plateste taxe pt tigari, nu plateste itp la masina - astea-s pt fraieri.

Ce pielea lui...
Sa zicem mersi ca merge cu masini inmatriculate in Romania... nu ca Rovana in Bulgaria ;)

#45
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 29.07.2017
Ce a reusit PSD nu a reusit nimeni. Sa-l faca pe omu cinstit sa stea cu capu plecat in timp ce hotul si infractorul se lauda in gura mare cu faptele sale. De aia multi din asazisa opozitie le canta in struna. De ce credeti ca PNL nu a fost mai vocal in combaterea legilor justitiei. Fiindca le conveneau modificarile.

#46
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006
De unde are Dragnea tigari de contrabanda?

Din Piata Domenii ?Posted Image

#47
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postmotanul13, on 16 mai 2018 - 15:43, said:

Din Piata Domenii ?Posted Image

mulțam de pont.

#48
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Acum mai in gluma, mai in serios, asta chiar are prieteni contrabandisti:


Quote

Conducătorul care a promovat echipa susținută de Dragnea în L3 a primit 3 ani de închisoare în 2013, când i-au fost confiscate 3.200 de pachete de țigări. Plus un pistol în 2015.

Voința Saelele, club în care 3 firme ale fiului lui Liviu Dragnea au pompat anul trecut zeci de mii de euro, iar fostul șofer al șefului PSD e patron în acte, a promovat cu un președinte controversat. E vorba de Ionuț Gabriel Vlădulescu, 36 de ani, care a figurat, până în această vară, ca președinte al echipei.
În trecutul acestuia regăsim o condamnare de 3 ani de închisoare, case de pariuri deținută în timp ce era președinte al altei echipe de fotbal și implicarea într-un nou dosar din fotbal.

Conducătorul care a promovat echipa susținută de Dragnea în L3 a fost condamnat pentru contrabandă!

Aloo, DIICOT-ul, ce dreacu, ba, v-ati dus astazi sa prindeti vrajitoare si m-ati lasat pe mine sa va fac treaba?

Edited by gumball3000, 16 May 2018 - 16:50.


#49
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Wow, sunt atât de surprinsă :D.

#50
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
De asta va mai aduceti aminte?

TESTUL DE FIDELITATE pe care Liviu Dragnea îl dă liderilor PSD: ”Îi trimite după țigări”

Na, ca unul a luat de la contrabandisti sa scape mai ieftin, sa-i traga teapa lui daddy!

#51
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,333
  • Înscris: 22.04.2017

View PostKyKyKyKy, on 16 mai 2018 - 12:45, said:

Nu sunt de contrabandă dacă sunt folosite pentru consum propriu. Și eu pot să bag de la bulgari un cartuș și nu zice nimeni nimic. Hai să nu mai fim cârcotași!
Numai ca nu sunt din UE. Și dacă sunt din afara comunitatii, limita scade dramatic - un pachet.

#52
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Au speis in ele.

#53
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012
Nu imi dau seama daca pachetu ala e sau nu "oficial" .
Insa sigur este ca voi nu ati cumparat tigari de contrabanda ...

BA!
Tigara  de contrabanda este IEFTINA. Deci este moldoveneasca, ucrineana, ruseasca . Sau marci pe care nu le pot identifica gen Marble.
Daca , sa zicemm , ai mare bafta si gasesti unele pe care  scrie Camel, Kent sau Marlboro SUNT ALTCEVA!

Adica tigara de contrabanda este, invariabil PROASTA! Da PROASTA! Nu chiar atat ca alea Anghelescu ( care daca le uitai 4 zile incepeau sa miroasa  a cacat) v https://romanialiber...panzurat--44019
si o cumperi fiindca aia cativa lei chiar conteaza.
Daca ai bani cumperi din alea oficiale.

Ori Dragnea are bani. Destui incat sa nu isi manance de sub unghii ptr 3-4 lei pe zi (120 lei luna. Hai sa fiu generos - 200 lei)

Si de unde? Aduse. A cumparat din alta tara un cartus. Sau de la un duty free de aeroport . Caci cum am zis isi permite.

A da. Si9 sa ma intirc la tigari de contrabanda. Uneori , rar, daca aveam bagta gaseam chiar si Marlboro.  Produse in Chisinau. Mai proaste decat Peer (cele mai proaste tigari bune sau cele mai bune tigari proaste se glumea prin 83) da tit proaste.
Ca erau tigari Marlboro produse in Chisnau (proaste!) , Polonia acceptabile si Finlanda - apropaere bune. Insa "adevaratul" Marlboro este ala produs in Richmiond, Virginia, USA only for export . Ca cica alea for domestic use e cam nashpa (nu le-am fumat insa ..am cunboscut unii care ler-au fumat. Unu care in 72 mai avea cate o delegatie in USA.. Pleca cu cartusu de Marlboro la el! Altu cica fo=a facut o intreaga "filiera"  de poloti si steardese care ii aduc tigari Marlboro din Europa!!!! Cred fiinda am fumat tigari muricane for  domestic use. Doar nitel mai buine ca alea nemtesti care sunt o idee mai bune decat alea rusesti. Desi am fumat si tigari occidentale chiar mai proaste decat Kazbeck :
[ https://ic.pics.livejournal.com/irinaodessa/24180532/159771/159771_900.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
care erau lux pe langa Belomorcanal)

#54
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,068
  • Înscris: 16.02.2017
E Camel...din cate stiu sunt tigari destul de tari...sincer eu nu prea am mai vazut in Romania.
Acum pe bune..daca iti aduce cineva din Cuba trabuc smecher "dala" adevarat de la sursa...e o crima ca nu are timbru?
Nu consider ceva anormal la treaba asta cu dragnea & camel...fumatorii stiu de ce.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate