Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

volumul castilor

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
Eu bag castile in boxe, deci nu in pc si volumul este aproape inauzibil, f mic, comparativ cu cand ascult la boxe, de ce? chiar daca bag castile direct in pc e mic. Alta ciudatetie, pe care n-o aveam la alte boxe parca, e ca atunci cand bag castile in boxe butonul de volum al boxelor nu are nici un efect, e normal, la voi cum e? Pe net putine solutii vad, ceva sa updatez driverul audio. Ce ma enerveaza e ca nu exista vreun program care sa mareasca volumul windowsului, asa ceva e f util, parca sunt metode, dar f complicate.

Mai am 2 boxe pe care am dat banii degeaba, ca nu au intrare pt casti, daca le duc la un atelier de reparatii tv de ex. sau unde? oare imi pot pune intrare sau se pricepe cineva din forum...?

Edited by tarzaan, 09 May 2018 - 06:36.


#2
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017
daca nu vrei sa te "complici" cu drivere:[ https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51AKOn-miVL._SY355_.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by OPEDI, 09 May 2018 - 06:40.


#3
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Depinde ce fel de boxe ai. Poate nu ar fi stricat sa spui ce model ai.
Alte casti ai incercat?

Edited by Ciubex, 09 May 2018 - 07:08.


#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dacă vrei calitate cumperi o placă de sunet pentru desktop.
Dacă ai laptop cumperi una bună pe USB.
Plus niște căști decente.

Eu am așa ceva de vreo 7 ani, plimbate prin mașină, mutate și ultra folosite. Arată încă foarte bine.

Attached File  191699017_1_644x461_casti-audio-philips-sbc-hp250-bucuresti.jpg   39.67K   20 downloadsAttached File  191699017_7_644x461_casti-audio-philips-sbc-hp250-.jpg   35.15K   22 downloads


Din ce îmi aduc aminte am dat atunci vreo 130 de RON pe ele.


Pozele le-am luat de pe google - pozele de aici sunt de la un anunț de pe OLX - le vinde un tip din București.

https://www.olx.ro/o...50-IDa83Bb.html

Sună-l și negociază și mergi să le probezi.

Au fir foaaaarte lung - gen vreo 3 metri și control volum pe fir.  Vei fi super încântat de ele.

#5
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
nu este exclus, sa ai probleme de sanatate auditiva ! ...

Edited by realduc, 09 May 2018 - 08:06.


#6
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,766
  • Înscris: 01.10.2002
Poti lua un adaptor USB pentru casti https://www.emag.ro/...7/pd/DPT7GKBBM/
Sau chiar direct casti USB (au mufa USB si le conectezi direct la laptop). http://www.cel.ro/ca...MCI2NTQs-l/poze

#7
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005

View Posttarzaan, on 09 mai 2018 - 06:32, said:

Eu bag castile in boxe, deci nu in pc si volumul este aproape inauzibil, f mic, comparativ cu cand ascult la boxe,
După ce bagi căștile unde le ții?
Sub monitor sau pe birou...
Eu le pun pe (sau în) urechi și aud excelent.
On
Poți folosi un preamplificator de căști.
Ce căști ai?

View Posttarzaan, on 09 mai 2018 - 06:32, said:

Ce ma enerveaza e ca nu exista vreun program care sa mareasca volumul windowsului,
Aici ai umblat:  ?

Attached Files


Edited by Mircel, 09 May 2018 - 10:14.


#8
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

View Posttarzaan, on 09 mai 2018 - 06:32, said:

Eu bag castile in boxe, deci nu in pc si volumul este aproape inauzibil, f mic, comparativ cu cand ascult la boxe, de ce? chiar daca bag castile direct in pc e mic. Alta ciudatetie, pe care n-o aveam la alte boxe parca, e ca atunci cand bag castile in boxe butonul de volum al boxelor nu are nici un efect, e normal, la voi cum e? Pe net putine solutii vad, ceva sa updatez driverul audio. Ce ma enerveaza e ca nu exista vreun program care sa mareasca volumul windowsului, asa ceva e f util, parca sunt metode, dar f complicate.

Mai am 2 boxe pe care am dat banii degeaba, ca nu au intrare pt casti, daca le duc la un atelier de reparatii tv de ex. sau unde? oare imi pot pune intrare sau se pricepe cineva din forum...?
Cam da, este normal: windowsul a simțit că ai conectat boxele iar tu ai bagat căștile în boxe și el face abstracție de asta; conectează boxele în spatele pc-ului iar căștile în față și jonglezi din volum mixer sau poate ai noroc să-ți decupleze boxele când bagi căștile în față la carcasă!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate