Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

"Curvele de la CNCD îl pupă pe Dragnea" - Adevarul

* * * * - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
275 replies to this topic

#19
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,380
  • Înscris: 29.07.2013

View PostMosotti, on 27 aprilie 2018 - 00:30, said:

Io nu inteleg de ce mai incearca sa le ia apararea alora.

Eu cred ca tinta textului e comisia aia care judeca cu masuri diferite, functie de afinitatile politice ale membrilor.

Si mie mi se pare limbajul cam prea dur, eu nu l-as utiliza, insa daca avem in vedere ca pentru "pozele cu sex anal" porcovanul ala a fost doar mustrat, pot intelege vehementa.
Asta fiind doar varful aisbergului. In adancime zace tentativa lui Dragnea de a scoate la iveala tot felul de legi care incrimineaza calomnia, alea nefiind functionale inca, CNCD-ul intelege sa se substituie paleativ legilor respective.

Cat despe "aia mica", imi pare rau da-n popor una care strica o casa e categorisita de curva si asta cu atat mai abitir cu cat accepta sa iasa ca paduchele in frunte la un congres.
E suficient de majora ca sa-si asume atat deciziile proprii cat si consecintele lor.

#20
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,455
  • Înscris: 20.02.2008

View PostMosotti, on 27 aprilie 2018 - 00:30, said:

Io nu inteleg de ce mai incearca sa le ia apararea alora. Textul ala e un gunoi, indiferent cit ai fi de antipesede. Tre sa mentii un oarecare nivel intelectual, nu s-o iei prin aratura, mai ales avind ca tinta o amarita care nici macar nu e persoana publica. S-a cuplat cu Dragnea si e curva? De unde si pina unde? Pina la urma Dragnea nu arata deloc rau pentru virsta lui, cind zimbeste e un semi Omar Sharif, si dracu stie cum da la buci. Prin urmare wtf?

Exista justitie, acuma o sa conteste amenda si o sa vada ce inseamna mersul pe la tribunale, data viitoare sa fie mai putin penibili...
Pai tie ti se pare Dracnea frumusel, aluia ce ti-a dat like i se pare Udrea cea mai divina fiinta din univers... aveti niste standarde...

Si cam ce nivel intelectual trebuie sa mentii cand vorbim de euglene verzi de genul: paviana, Larguta-cracanici, secretara frecatica-de-videle, nepoata lu'dracnea etc etc

#21
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,897
  • Înscris: 21.04.2011
Da, textul e penibil, prost, un gunoi, nici măcar amuzant. Ce legătura are asta cu libertatea de exprimare?

#22
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,912
  • Înscris: 15.12.2009

View Postgumball3000, on 26 aprilie 2018 - 18:32, said:


N-as vrea sa amestecam cazurile, aici discutam strict despre articolul din publicatia Adevarul, nu despre TNR.


Strict despre articolul publicat de pe platforma de bloguri adevarul.ro. Spicuiesc:


Blogurile adevarul.ro reprezintă o platformă online care conține text bloguri profesionale, analize și comentarii argumentate semnate de autori care provin din diverse domenii: de la scriitori și artiști la specialiști în politică externă sau drepturile omului.
Prin textele publicate pe Blogurile adevarul.ro, ne propunem să aducem un plus de valoare dezbaterilor din mediul online românesc. Nu de puţine ori, vocile curajoase stârnesc controverse, sunt blamate sau elogiate.
Platforma de bloguri adevarul.ro şi-a asumat misiunea riscantă de a încuraja dialogul deschis între comunităţi, indiferent de divergenţele dintre acestea. Diversitatea este unul dintre principiile fondatoare ale platformei, de aceea promovăm oameni cu opinii diametral opuse în aceeași măsură, astfel încât voi, cititorii, să aveți conturată, cât mai exact, tema respectivă. [...]  Credem în puterea pe care o au mesajele de pe bloguri şi ştim că lumea ar fi mai frumoasă dacă oamenii s-ar confrunta cu condeiul în mână.
Vă încurajăm să citiți textele bloggerilor adevarul.ro, să le urmăriți prestațiile în emisiunile Adevărul Live și să folosiți argumentul ca unică „armă“ de dezbatere cu aceștia.

Citeste mai mult: adev.ro/p7snqz


Câţi oare dintre cititorii unor asemenea texte sunt tentaţi să recurgă la acelaşi gen de argumente în "dezbaterile din mediul online românesc"?

Cică ar fi "un plus de valoare" ...

#23
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,897
  • Înscris: 21.04.2011
Hmm...
Cred ca mi-ati dat like degeaba, ati inteles fix pe dos.  Faptul ca textul e penibil, prost, un gunoi, nici măcar amuzant nu e absolut deloc treaba statului. Ma refer la textul initial. Textul din Adevarul e bun.

Edited by catalina1, 27 April 2018 - 08:47.


#24
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,912
  • Înscris: 15.12.2009
Nici eu n-am pretins că ar fi TREABA STATULUI să sancţioneze, printr-un organ administrativ.

Am remarcat doar calitatea argumentaţiei, acea plusvaloare în dezbaterile din mediul online românesc.

Ca şi aici!

Edited by Naoto, 27 April 2018 - 08:58.


#25
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
calitatea articolelor e de carciuma de mahala

#26
christinne69

christinne69

    Viva la revolution!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,832
  • Înscris: 23.09.2016
Titlul asta e decent, daca vreti un titlu cu adevarat indecent cred ca ar trebui sa vedeti asta: https://specialarad....hoiu-a-belit-p/

#27
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
sunt la fel
ca scrie explicit sau nu, nu conteaza
jurnalismul a murit in Romania
si sunt atat de prosti jurnalistii ca se intreaba de ce au dat faliment ziarele tiparite si pe cele online nu le citeste nimeni
si mai vor si bani sa le citesti online
hahaha

Edited by mihnearau1, 27 April 2018 - 09:19.


#28
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,455
  • Înscris: 20.02.2008

View Postmihnearau1, on 27 aprilie 2018 - 09:00, said:

calitatea articolelor e de carciuma de mahala
Similar cu calitatea creaturilor din guvern.
Articolele nu ne afecteaza insa, gaurile alea din covrig da.

#29
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,417
  • Înscris: 28.11.2017
CNCD trebuie sa combata discriminarile, nu?

A fost discriminat vreun sclav al lui Dragnea? De ce? Cum?

O sa fie modificat cuvantul "curva" si pe Softpedia, asa cum este in cazul cuvantului "tzâgan" ?  

Aici nu se discuta calitatea textelor, ci politicile si atitutdinile liberticide ale statului acaparat de Dragnea prin scalvii sai si ai Pesede!

Edited by zartdato1-0, 27 April 2018 - 10:29.


#30
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Na belea, s-a razgandit mos Toma si a mai bagat un titlu de articol, de data aceasta cu si mai putina perdea.
Edit: judecand dupa ora comentariilor si ora articolului din Adevarul, tind sa cred ca asta a fost titlul initial.

Curvele de la CNCD i-o sug lui Dragnea

Edited by gumball3000, 27 April 2018 - 10:37.


#31
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,609
  • Înscris: 05.12.2005
Sper să se mai ralieze şi alţii la demersul lui. Nu o să îndrăznească să-i amendeze pe toţi.
Pe de altă parte ar trebui introdus un articol nou în Constituţie în care să se specifice că dacă devii funcţionar public nu mai ai dreptul la imagine publică. Doar aşa s-ar putea limita abuzurile unora care se cred cezari mai presus de orice critici.

#32
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postmihaicozac, on 27 aprilie 2018 - 11:08, said:

Sper să se mai ralieze şi alţii la demersul lui. Nu o să îndrăznească să-i amendeze pe toţi.
Pe de altă parte ar trebui introdus un articol nou în Constituţie în care să se specifice că dacă devii funcţionar public nu mai ai dreptul la imagine publică. Doar aşa s-ar putea limita abuzurile unora care se cred cezari mai presus de orice critici.
Asa e in democratia austriaca ?
Ah , uitasem ca Hitler era austriac ...

#33
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,417
  • Înscris: 28.11.2017

View Postmotanul13, on 27 aprilie 2018 - 11:14, said:

Asa e in democratia austriaca ?
Ah , uitasem ca Hitler era austriac ...

Stiu niste forumisti care toata ziua le dau si le scot functionarilor pulbici. Stiu niste forumisti care toata ziua injura functionarii publici.  Uneori fac exceptie. :))

Administratia publica, in majoritatea ei este aservita pesedeului si lu Dragnea.
Sclavii pe care i-a numit Dragnea in posturi super-bine platite fara niciun merit, adica sinecuristilor le putem spune curve, curve morale?  

Sunt cele care isi vand corpul, si sunt trist pentru ele, si sunt curvele politice si de opinie care isi vand valorile, morala, onoarea, verticalitatea, iar curvele astea morale ma scarbesc.

Edited by zartdato1-0, 27 April 2018 - 12:47.


#34
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postzartdato1-0, on 27 aprilie 2018 - 12:35, said:

Stiu niste forumisti care toata ziua le dau si le scot functionarilor pulbici. Stiu niste forumisti care toata ziua injura functionarii publici.  Uneori fac exceptie. Posted Image)Administratia publica, in majoritatea ei este aservita pesedeului si lu Dragnea. Sclavii pe care i-a numit Dragnea in posturi super-bine platite fara niciun merit, adica sinecuristilor le putem spune curve, curve morale?   Sunt cele care isi vand corpul, si sunt trist pentru ele, si sunt curvele politice si de opinie care isi vand valorile, morala, onoarea, verticalitatea, iar curvele astea morale ma scarbesc.
Tu , ca de obicei , pricepi din 2 in 3 .

Da , eu le dau mumu la toti functionarii publici de cate ori am ocazia .
Dar eu sunt o persoana , un anonim pe un forum si atat .
Si nu m-ai citit vreodata ca folosesc cuvinte vulgare , chiar din postura de user anonim .

#35
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,455
  • Înscris: 20.02.2008
Deci dat la mumu nu e expresie vulgara.
Bun, hai sa le dam la mumu, cum le-a dat si Dracnea, tuturor curvelor lui. Si rudelor lor.

Edited by ioppo, 27 April 2018 - 17:12.


#36
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,155
  • Înscris: 16.06.2009
Legea privind prevenirea şi sancţionarea tuturor formelor de discriminare

SECŢIUNEA a V-a
Dreptul la demnitatea personală
ART. 15
Constituie contravenţie, conform prezentei ordonanţe, dacă fapta nu intra sub incidenta legii
penale, orice comportament manifestat în public, având caracter de propaganda naţionalist-
şovină, de instigare la ura rasială sau nationala, ori acel comportament care are ca scop sau
vizează atingerea demnităţii ori crearea unei atmosfere de intimidare, ostile, degradante,
umilitoare sau ofensatoare, îndreptat impotriva unei persoane,
unui grup de persoane sau unei
comunităţi şi legat de apartenenţa acestora la o anumită rasa, naţionalitate, etnie, religie, categorie
socială sau la o categorie defavorizată ori de convingerile, sexul sau orientarea sexuală a acestuia.

probabil ca si pe articolul asta e posibil sa-i fi ars pe cei de la tnr.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate