Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Avicii a murit

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#55
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016
RIP :( Pentru mine ramane cel mai bun, nu mai judecati, important este ca a cladit ceva, nu ce a facut.

#56
Cola_13

Cola_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 19.10.2009

View Postpaco rabanne, on 21 aprilie 2018 - 12:07, said:


Cand universul tau se rezuma la Etno si Focus Fm si limba engleza iti e complet straina...

Aratati putina decenta si scutiti-ne de dejectiile dvs.
Prietene ai auzit din intamplare de un post numit vh1 sau mtv rock ? Pe aceste posturi nu se difuzeaza muzioca de drogatii .

#57
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,973
  • Înscris: 02.02.2008
parca roacării canta balade si ode despre droage... unde ai auzit in muzica electronica versuri despre droguri decat in cele cateva rare piese unde se facea bascalie de ele mai mult?

in orice caz, nu conteaza ce fel de substante ingereaza in particular oamenii astia, si daca nu isi cunosc limitele, e treaba lor... se mai ajunge si la tragedii de genul asta, nu-i un caz singular...

Edited by zyppster, 21 April 2018 - 17:10.


#58
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016
https://i.redd.it/16ygguc9c8t01.png
Pe forum inainte sa fie celebru

#59
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cateva din productiile si colaborarile dj-ului:
  • Tracklist:
Spoiler
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1l7c6GbE0bc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MembruAnonim, 21 April 2018 - 17:25.


#60
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,973
  • Înscris: 02.02.2008
People in Stockholm pay tribute to Avicii
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IKbw5EPWc9g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by zyppster, 22 April 2018 - 18:48.


#61
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
au mai aparut ceva informatii noi legate de cauza mortii ? A mai dezvaluit ceva familia ?

#62
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Nu va dezvalui cauza exacta, asa a dorit familia deci end of story.

#63
MareleGingisKhan

MareleGingisKhan

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 21.04.2018
Bai nene, eu de asta n-am auzit in viata mea .Ca sa ma indrept am dat pe cateva piese puse de voi . Mai mult de 10 secunde n-am rezistat . Ceva cam de genul pupaza din tei sau cum se chemau moldovenii aia acum cativa ani pe la mare .
Daca e asta muzica nu stiu cum sa denumesc un Led Zeppelin, un Eagles, un Queen,  sau Tina Turner .Tina Turner a umplut Wembley la ultimul concert de adio  pe atunci,  ala cu twenty four seven .
Varza cu carne si lalaiala goala cantata de computer .
Acu, domnul sa-l ierte si sa-l hodineasca, il regret ca om tanar care a murit, dar ca muzician nu ii vad calitatile .Pot asculta o muzica simfonica, poate nu inteleg mare parte din ea,  dar ma tine atent si ma captiveaza .E o opinie .

#64
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View PostMareleGingisKhan, on 23 aprilie 2018 - 15:12, said:

Daca e asta muzica nu stiu cum sa denumesc un Led Zeppelin, un Eagles, un Queen,  sau Tina Turner .
Alea sunt un stil, asta e cu totul alt stil... nu inseaman ca nu sunt bune... sunt amprenta unei generatii. Sper ca nu te astepti sa asculte tinerii in cluburi Tina Turner... Posted Image

Edited by andreic, 23 April 2018 - 15:22.


#65
MareleGingisKhan

MareleGingisKhan

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 21.04.2018
Sunt convins andrei ca stii de 24/7 pe Wembley . Am un feeling eu . Inca ascult acel concert  si astazi, cu atat mai mult cu cat una din dansatoare, croata Ivona Brenelic fosta Miss Jugoslavia si proprietara de club de aerobic si fitness in fosta Jugoslavie mi-e cunoscuta din alte vremuri . Alde KFOR .
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/13_-O6du0hQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MareleGingisKhan, 23 April 2018 - 15:30.


#66
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,973
  • Înscris: 02.02.2008
am urmărit filmul True Stories al lui Tim, cică avea stări anxioase și atacuri de panică înaintea fiecărei apariții la festivaluri.
Își neglija sănătatea și era anorexic. Abuza de alcool ca să își poată stăpâni atacurile de panică. În ultima poza care a apărut în presă arăta foarte slab, probabil a ajuns iar la vechile lui obiceiuri nesănătoase plus problemele de sănătate avute în trecut și-au spus cuvântul. Nu cred că vom afla prea curând cauza decesului.

Din ce am ascultat de curând prin serviciul Sirius XM, am înțeles că Tim ar mai fi avut două albume de lansat pe viitor și că ar fi vrut să revină pe scenă și să plece în turnee să "performeze" la festivaluri.

Edited by zyppster, 23 April 2018 - 17:17.


#67
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

View Postzyppster, on 23 aprilie 2018 - 17:11, said:

am urmărit filmul True Stories al lui Tim, cică avea stări anxioase și atacuri de panică înaintea fiecărei apariții la festivaluri.
Pai de ce, ca nu canta cu gura, nici la un instrument, statea doar la butoane, si oricum cam toti DJ-ii din ziua de azi, inclusiv nume consacrate doar se prefac ca mixeaza, in realitate vin cu laptopul de acasa si baga un playlist cu melodii si in timp ce ruleaza, dau si ei din maini, mai apasa pe un buton acolo, etc...

#68
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,973
  • Înscris: 02.02.2008
statea 18 ore in fata laptopului fara sa manance, pierdea zile si nopti nedormite... la evenimente de genul, intre apasarile de butoane, o dadea la greu pe alcool...

#69
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

View Postzyppster, on 23 aprilie 2018 - 18:23, said:

statea 18 ore in fata laptopului fara sa manance, pierdea zile si nopti nedormite... la evenimente de genul, intre apasarile de butoane, o dadea la greu pe alcool...
Pai si eu am exact acelasi stil de viata, numai ca nu sunt celebru si nu fac bani...

#70
MareleGingisKhan

MareleGingisKhan

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 21.04.2018
Ba inca ii dai .Posted Image

#71
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bWWb0NlkUww?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am mai auzit cateva interviuri interesante. Majoritatea colegilor se feresc sa spuna exact ce cred. Bine, nici nu au de unde sa stie.

Edited by MembruAnonim, 24 April 2018 - 16:35.


#72
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

View PostAldulescu, on 23 aprilie 2018 - 18:04, said:

Pai de ce, ca nu canta cu gura, nici la un instrument, statea doar la butoane, si oricum cam toti DJ-ii din ziua de azi, inclusiv nume consacrate doar se prefac ca mixeaza, in realitate vin cu laptopul de acasa si baga un playlist cu melodii si in timp ce ruleaza, dau si ei din maini, mai apasa pe un buton acolo, etc...
Tu ai impresia ca muzica aia se face asa, automat. Te inseli. Indiferent ca apesi niste butoane la laptop sau apesi niste clape la pian e tot aia...
Cel mai important e ce iti iese din acele apasari din butoane. Dupa cum vezi o lume intreaga ii aduce omagii, asta inseamna ca acele apasari de butoane au creat sentimente, au miscat inimi...asta e important la final.

Legat de destrabalari, alcool si droguri, nu este nici primul si nici ultimul care o sfarseste asa, deci nu e nimic nou. Priveste inapoi in istorie si vei veti vedea multe nume consacrate care au sfarsit asa. Vad ca nimeni nu zice nimic de Elvis ca era cu drogurile si alcoolul.

Si ca sa te fac sa intelegi: Nu conteaza cum ai facut muzica atata timp cat acea muzica e in sufletul cuiva. Punct. Si ce ai in suflet nu va muri. Asa cum a fost si Elvis, Freddy, Michael iti garantez ca Tim nu va muri atata timp cat muzica lui va exista.

Sunt sigur ca nici el nu isi regreta moartea...

Edited by tehnics, 24 April 2018 - 17:10.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate