Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Am nevoie de o vorba ...

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#37
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Pai fa-l pe asta de bani si dupa roiu. Sa vezi ce iti vine curajul cand ai bani.

#38
Useranonim80

Useranonim80

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.04.2018
Dacă eram genul , nu as fi fost in situația asta. Cum pot sa îmi bat joc de munca omului? Are și el planurile lui... dacă eu am o problema asta nu îndeamnă ca trebuie sa ii fac și lui probleme

#39
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
doar nu ești ținută din scurt, poți ieși să interacționezi cu românii de acolo. eventual să găsești o cale să te întorci înapoi în țară.
așa cum ai reușit să ajungi în situația de față, poți găsi căi să te și scoți, îți trebuie puțină voință și sprijin, chiar și din partea străinilor dacă de la cunoscuți ai zero.

Edited by zyppster, 03 April 2018 - 13:36.


#40
Useranonim80

Useranonim80

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.04.2018
Nu vreau sa îmi bat joc de el, l am apreciat pentru ca m a ridicat din depresie , pt ca m a sprijinit foarte mult (o perioada) , dar prin asta el s a asigurat ca voi sta mereu lângă el, indiferent de situație sau comportament...Iar cum eu trec totul prin filtrul sufletului -am ajuns in punctul in care nu mai pot .

Nu am pe absolut nimeni aici, cu care as putea sa interacționez ,in afara de familia lui .Iar de ajuns aici , a fost tot prin intermediul lor doar datorită faptului ca suntem luați la pachet.

#41
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

 Useranonim80, on 03 aprilie 2018 - 13:24, said:

Dacă eram genul , nu as fi fost in situația asta. Cum pot sa îmi bat joc de munca omului? Are și el planurile lui... dacă eu am o problema asta nu îndeamnă ca trebuie sa ii fac și lui probleme

Atunci lasa-l pe el sa-si bata joc de tine daca esti incapatanata. Stai intre 4 pereti fara bani si alte cele. Iti meriti soarta daca nu stii sa iti faci partea.

#42
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

 Useranonim80, on 03 aprilie 2018 - 12:55, said:

Încerc sa mai detaliez; sunt intr o țara cu mulți romani, dar nu cunosc pe nimeni in Zona asta , cunosc cât de cât limba , dar nu am o calificare pt a ma angaja , iar ca menajera nu se găsește in zona.
Sunt înconjurată doar de familia lui care nu ma ajuta pe mine in nici un fel, ba chiar ma face sa ma simt in plus.
Am avut probleme de sănătate pe care a trebuit sa le înghit neavând acces la medic .
Dacă ies pana și la o simpla plimbare - de ce ieși unde ieși
Cum sa o iau de la zero , cum sa plec când eu N am un leu - sa iau de la el? Doamne ferește
Credeți ma ca avem discuții oarecum amicale dar s au spus cuvinte grele . Eu nu îl mai iubesc . Nu mai pot. Nu am nimic cu el-am spus mereu ca eu am greșit - și nu doar acum , dar sunt intr un impas imens

Din cate vad, tu te gandesti sa il parasesti dar deocamdata n-ai curajul nici sa iesi din casa? Problema nu pare sa fie neaparat sotul, cat prezenta familiei sale care iti ingradeste libertatea mai mult decat el. Daca nu spui nimic, taci si inghiti e normal sa te macini si sa ajungi sa il urasti pe omul de langa tine.

Cel mai simplu e sa iti expui punctul de vedere, sa il faci sa inteleaga ca doresti sa schimbi ceva si sa faci ceva pt tine incepand cu iesit afara, facut sport, studii, cursuri, etc, ce stii tu ca ai vrea sa faci.

Daca scapi de el te-ai gandit ce vrei sa faci in continuare? Pleci asa aiurea? Te-ai gandit ca s-ar putea sa iti fie mai greu apoi?

#43
Useranonim80

Useranonim80

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.04.2018
Clar trezindu-ma intr-o alta dimensiune a realității mi-ar fi groaznic de greu , dar cred ca greul ar fi de alta natura , nu sufletesc ...
cât despre discutat ... am făcut o , mult . De ordinul orelor pe parcursul zilelor . După reacții negative in care s au spus vb grele acum oarecum recunoaște ca nu prea am mai existat pt el... dar eu m am răcit de tot. Nu pot sa mai simt nimic .

#44
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,866
  • Înscris: 20.10.2015
CE TE-AR FACE FERICITA?????

Vino cu raspunsul la intrebarea asta.
Pana acum vad ca doar sexul. Iar pentru asta arunci respectul pentru tine la gunoi si traiesti pentru altii. Dupa ce dispare dorinta, s-a naruit si viata ta.
Raspunde-ti singura. Daca in lume ar exista numai un barbat, EU, si as fi ocupat cu restul femeilor in afara de tine, tu cum ti-ai trai viata (va rog, restul femeilor, nu dati buzna)?

Biciclista?
Macaragioaica?
Soferita?
Multinationalista?
Vanzatoare de farduri?

#45
Useranonim80

Useranonim80

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.04.2018
Nici măcar sexul. Așa cum am crezut ca normalitatea e o căsnicie - acum tind spre singurătate . Nu ma mai văd capabilă sa accept și sa fac nimic pentru nimeni - am făcut o prea mult degeaba .

#46
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
nici la 30 nu e tarziu pt o cariera...

#47
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,866
  • Înscris: 20.10.2015

 Useranonim80, on 03 aprilie 2018 - 13:58, said:

Clar trezindu-ma intr-o alta dimensiune a realității mi-ar fi groaznic de greu , dar cred ca greul ar fi de alta natura , nu sufletesc ...
cât despre discutat ... am făcut o , mult . De ordinul orelor pe parcursul zilelor . După reacții negative in care s au spus vb grele acum oarecum recunoaște ca nu prea am mai existat pt el... dar eu m am răcit de tot. Nu pot sa mai simt nimic .

Un om care nu se respecta pe el insusi, parerea mea este ca nu poate cere respect de la altii.
Scopul tau a fost legat INTOTDEAUNA de altii nu de tine.

Schimba prioritatile.
1. TU
2. TU
3. TU
4. TU si cu altii

 Useranonim80, on 03 aprilie 2018 - 14:26, said:

Nici măcar sexul. Așa cum am crezut ca normalitatea e o căsnicie - acum tind spre singurătate . Nu ma mai văd capabilă sa accept și sa fac nimic pentru nimeni - am făcut o prea mult degeaba .

Eu iti spun de unde a inceput. Ca s-a atenuat, e in firea lucrurilor.
SI tu si sotul tau traiti in lumi paralele. si asta e doar vina ta

 cristirg, on 03 aprilie 2018 - 14:30, said:

nici la 30 nu e tarziu pt o cariera...

30??????????????
SI la 50 as lua viata de la capat.
30 de ani e o pustoaica

#48
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 27.03.2006

 Tsunnnami, on 03 aprilie 2018 - 14:22, said:

CE TE-AR FACE FERICITA?????

Vino cu raspunsul la intrebarea asta.
Pana acum vad ca doar sexul. Iar pentru asta arunci respectul pentru tine la gunoi si traiesti pentru altii. Dupa ce dispare dorinta, s-a naruit si viata ta.
Raspunde-ti singura. Daca in lume ar exista numai un barbat, EU, si as fi ocupat cu restul femeilor in afara de tine, tu cum ti-ai trai viata (va rog, restul femeilor, nu dati buzna)?

Biciclista?
Macaragioaica?
Soferita?
Multinationalista?
Vanzatoare de farduri?

Motostivuitor?

ON: De ce nu te intorci in tara? Nu mai ai nici un motiv pentru a reveni? Macar pana sa iti mai ridici moralul.

#49
Useranonim80

Useranonim80

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.04.2018
Sa revin in țara e cam singurul lucru pe care sunt sigura ca mi-l doresc . Problema e de acolo înainte ...

#50
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,866
  • Înscris: 20.10.2015

 Useranonim80, on 03 aprilie 2018 - 14:57, said:

Sa revin in țara e cam singurul lucru pe care sunt sigura ca mi-l doresc . Problema e de acolo înainte ...

Good, ai inceput bine.
Ai inceput sa vezi. Keep going gurl, keep going

#51
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 27.03.2006
De acolo vezi tu. Nu o sa iti revii de pe o zi pe alta, dar este timp o groaza pentru asta. Si macar esti inconjurata de oameni dragi tie.

#52
Useranonim80

Useranonim80

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.04.2018
Crezi ca oamenii dragi înțeleg sau sunt alături când ti e greu? Îmi pare rău sa o spun dar , nu. Cel puțin eu nu cunosc .

#53
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Nu ai raspuns la intrebare, asa caaa...

Desi nu m-a intrebat nimeni, eu raspund totusi.
Nu te supara, nu o zic cu rautate si nici sa te fac sa te simti prost, e doar o constatare si cred ca ar trebui sa iti dea de gindit, daca chiar ai de gind sa faci ceva cu viata ta.
Eu unul o nevasta ca tine nu mi-as dori. Ce cauti cu el nu stiu, dar ce faci acum nu faci bine. Eu nu m-as simti bine linga tine..deci usor-usor nu te-as mai baga in seama. Mi-as vedea de planurile mele.

 Useranonim80, on 03 aprilie 2018 - 13:24, said:

Dacă eram genul , nu as fi fost in situația asta. Cum pot sa îmi bat joc de munca omului? Are și el planurile lui... dacă eu am o problema asta nu îndeamnă ca trebuie sa ii fac și lui probleme
Deci eu mai mult nu mai zic aici. E clar ca tu nu esti nevasta acolo, esti altceva...unde lucrez eu, astfel de lucruri le numim "decoration"... adica ceva inutil.
   Deci, nu asa merge o casnicie.
   Foarte pe scurt, intr-o casnicie fiecare are dorinte, vise, idealuri, prima conditie sa fie atinse e ca celalalt sa inteleaga si sa te ajute, si tu la rindul sa INTELEGI si sa AJUTI. Altfel nu merge.
Vorba unei cunostinte...de aia sintem doi in barca. Nu uita asta.

LE. La cum scrii nu pari capsunara din Cuca Macaii. Daca asa e... Doamne ce te mai irosesti!


  Concluzia mea... tai-o. Ia-o de la capat. Ai grija ce alegi data viitoare, si fii pregatita sa oferi. Si fii pregatita sa ceri.
  O femeie care are capul cu ea stie cum sa ceara daca vrea ceva. Poti sa faci asa fel incit sa creada ca a venit de la el.

Edited by viotl, 03 April 2018 - 15:34.


#54
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Angajează te! Și apoi pleacă.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate