Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Am nevoie de o vorba ...

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#1
Useranonim80

Useranonim80

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.04.2018
Încerc sa fiu cât mai concisa.
Sunt o femeie de30 și un pic de ani, la 23 de ani m am măritat, la 26 am divorțat fără sa iau nici un lucru material, Dorindu mi doar sa scap mai repede, căzând intr o depresie din care m a scos actualul soț.Sunt căsătorită cu al doilea soț de aproape 2 ani.DAR... iar am greșit.
Greșelile sunt ale mele: am lăsat studiile, cariera, m am lăsat pe mine întotdeauna și l am ridicat pe omul de lângă mine. Am crezut ca asta ma văd face fericita ca asta înseamnă sa trăiești ca Asa e viața SUnt casnica, nu am copii, nu am casa, nu am studii, nu am mașina, nu am nimic. Dar pentru prima data simt ca ma am pe mine, ma văd și nu ma regăsesc deloc in viața pe care o am. De ceva Timp am discuții cu soțul, el neglijând ma in ultima perioada. Oarecum am hotărât sa o luam de la capăt dar eu nu mai cred ca se poate. Nu mai simt. Ma simt prizoniera și marioneta. As vrea sa am curajul sa plec din viața pe care o am acum, dar ma simt pierdută, realizez ca nu am făcut nimic in viața asta, nu știu de unde sa încep ținând cont ca sunt sub pragul de zero.Ma simt slaba, nu am voința, nu am putere, nu pot sa concep sa fiu de doua ori divorțată dar nici nu e viața pe care vreau sa o trăiesc. Sunt confuza. Nu îl mai iubesc. Simt nevoia sa fiu singura. Va rog sa binevoiți cu o vorba buna. Nu am cu cine sa vorbesc, nu am prieteni, nu am frați surori...

#2
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Imi pare rau daca povestea este adevarata dar eu tot cred ca esti troll..

Edited by YourFan, 03 April 2018 - 11:44.


#3
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Inscrie-te la o facultate si ocupa-ti timpul cu ea.

#4
Useranonim80

Useranonim80

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.04.2018
As vrea sa fie doar o poveste..

#5
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014

 giuliani, on 03 aprilie 2018 - 11:44, said:

Inscrie-te la o facultate si ocupa-ti timpul cu ea.

Cel mai bun sfat.

#6
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
societatea e prost concepută, femeia să fie supusă bărbatului, dar în pragul ăsta al modernizării, femeia nu mai e la nivelul de casnică, chiar de multă vreme. singurul sfat, troll sau nu, să te pui singură pe picioare, fii la rândul tău independentă.

#7
Useranonim80

Useranonim80

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.04.2018
Am o facultate neterminata rămasă in aer , momentan sunt prinsă in străinătate , stau alături de soț pt ca așa trebuie...închisă între 4 pereti

#8
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
mergi la o biserica/minastire sa-ti gasesti un duhovnic. sfaturile lui vor fi mult mai bune decit sfaturile pe care le vei primi pe un forum

#9
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 29.10.2014
I don't get it. În străinezia până și o vânzătoare la supermarket face niște bani să o ducă bine. Iar de învățat limba există duolingo. De îndată ce știi limba poți lucru o grămadă de lucruri la ce lipsă de forță de muncă e peste tot înafară de, probabil, Africa.

#10
Useranonim80

Useranonim80

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.04.2018
Ma simt debusolata total. Nu mai cred in nimic , deși cred ca un duhovnic ar reuși cât de cât sa ma ajute , nu e o scuza ca sunt in străinătate dar și in țara dacă as fi fost nu știu dacă as fi avut curajul asta. Ma simt rușinată de mine , ca am ajuns sa fac Greșelile astea dar nu am fost conștientă de ele .

#11
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
E vorba si de copii? Daca da, situatia e mai complicata. Altfel, daca nu mai exista nimic sa va tina legati, ce rost are? Ca e prima, a doua, a treia oara, consider irelevant. Poate trebuie vazut cumva unde e problema care genereaza lipsa asta dupa un timp.

#12
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Până inițiatoarea vorbește serios vă rog și pe voi să nu faceți mișto, chiar n-am chef să stau planton pe topicul ăsta. Și nici n-aș vrea să ajungă pe SL înainte să fie și ea de acord cu asta.
Mulțumesc!

#13
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,998
  • Înscris: 16.09.2014

Quote

stau alături de soț pt ca așa trebuie...închisă între 4 pereti

What?
De unde pana unde casnicia inseamna sa stai inchisa intre patru pereti?

#14
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
cum te neglijeaza? de ce nu-l mai iubesti? de ce nu ai un job oarecare macar? de ce nu iesi din casa mai des?

ps: am eu 4 pereti, daca te intereseaza..

#15
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Hai ca nu e greu...
Fa-ti un amant insurat. O perioada o sa te simti bine. Fa poze cu el in diferite ipostaze si pastreaza-le pentru cand te plictisesti de el. Dupa aia le folosesti sa iti faca rost de un job bun si il parasesti. Si uite asa te realizezi...
Asta in cazul in care nu iti faci amant un vatman ci un directoras ceva sau patron. Si asta in cazul in care semeni mai mult cu Antonia decat cu Oana Roman...

#16
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

 Useranonim80, on 03 aprilie 2018 - 11:48, said:

Am o facultate neterminata rămasă in aer , momentan sunt prinsă in străinătate , stau alături de soț pt ca așa trebuie...închisă între 4 pereti

In ce tara? Banuiesc ca nu prin Angola sau cine stie ce tara exotica unde nu ai sanse de a te afirma. Cred ca problema ta e singuratatea si faptul ca te simti prea putin utila. In vestul Europei sunt posibilitati de a iesi dintr-un impas de genul asta:
- invata limba tarii, chiar daca o stii cat de cat, perfectionarea nu strica
- fa un curs pt ceva specializare, o calificare ceva
- termina facultatea inceputa, apoi fa cursul de mai sus daca asa sta treaba
- fa sport!! mult sport, in vest ai posibilitatea sa faci orice sport vrei.
- apuca-te de cantat la un instrument muzical
- apuca-te de gatit, nu tocana de cartofi si snitele, invata bucatarie internationala multa si gateste mancaruri speciale.
Adica, investeste in tine! Nu-i tarziu!
Nu se poate sa nu iesi din impas facand macar o parte din lucrurile astea, care crezi ca iti face mai multa placere.

#17
Useranonim80

Useranonim80

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.04.2018
Din nefericire chiar intr un moment de disperare am ajuns sa scriu aici. Mulțumesc celor ce acorda seriozitate problemei mele, știu ca nu o sa găsesc rezolvare aici, dar de multe ori o vorba buna ajuta , vorba ce nu am de unde sa o primesc din alta parte.
Nu sunt copii la mijloc, e doar conștiința mea “ce zice lumea” , e inconstienta cu care mi am trăit viața , e neputința care ma apasa

#18
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Seteh, tu chiar vrei să mă păgubești de un punct?


E ultimul avertisment fără sancțiune.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate