Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 

Achizitie camera video auto

* * * * - 10 votes
  • Please log in to reply
10579 replies to this topic

#6049
danu0506

danu0506

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 07.11.2016
XrainX, de acord cu tine: un review nu este elocvent 100% daca filmarea a fost facuta ziua si pe zapada. De aceea, in blogul din pagina mea am adaugat si un test cu o filmare pe timp de noapte, cu luminozitatea foarte scazuta, filmare facuta noaptea, in afara orasului unde nu exista iluminat stradal. Il poti urmari si te poti edifica.
In ceea ce priveste achizitia din China, prin Aliexpress e cu risc si in majoritatea cazurilor platesti vama de 19% la intreaga valoare si nu ai nici garantie pentru produs.

Edited by danu0506, 02 January 2019 - 14:54.


#6050
jonnie007

jonnie007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 22.02.2009
Avand in vedere ca WR1 comandata la Spyshop n-a ajuns nici cu Mos Craciun, nici cu Mos Gerila...o sa comand la Mintech. Faza e ca mi-a intrat in ochi si Viofo A119S, care e la 460 lei, WR1 fiind la 330 lei. Ce dreaq sa-mi iau pan’ la coada? :)

#6051
tibi_72

tibi_72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 30.09.2007

View Postjonnie007, on 02 ianuarie 2019 - 16:30, said:

Avand in vedere ca WR1 comandata la Spyshop n-a ajuns nici cu Mos Craciun, nici cu Mos Gerila...o sa comand la Mintech. Faza e ca mi-a intrat in ochi si Viofo A119S, care e la 460 lei, WR1 fiind la 330 lei. Ce dreaq sa-mi iau pan’ la coada? Posted Image

Unde ai gasit WR1 cu 330 lei?

#6052
jonnie007

jonnie007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 22.02.2009
Pe Mintech.ro

#6053
GeorgeBR92

GeorgeBR92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 17.10.2017
Buna seara!
   Am și eu nevoie de niște sfaturi. De ceva vreme tot îmi găsesc mașina zgâriata, scuipata, ștergătoarele ridicate, ba chiar smulse și găsite pe jos și nu dau de făptaș deloc. Vreau sa dau de el ca sa simtă un 42 în fata. Ce camera as putea sa achiziționez? Daca as putea sa o folosesc și în trafic cu atât mai bine pentru ca am văzut fel de fel de șicanări in trafic, ba chiar depășiri și frâne bruște apoi ca sa intri în ei..Masina este personala, o folosesc pentru serviciu și seara când mai ieșim prin oraș. Dețin o Skoda Octavia 2, 2007

#6054
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 30.12.2008
Pune camera in casa ,asta cu sutul vezi sa nu ajungi in alte încăperi.

#6055
GeorgeBR92

GeorgeBR92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 17.10.2017

View Postionutblv, on 04 ianuarie 2019 - 17:53, said:

Pune camera in casa ,asta cu sutul vezi sa nu ajungi in alte încăperi.
Din păcate locul de parcare nu este unde am balconul. E pe lateral si nu bate spre mașină..

#6056
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011
Cam la ce distanță de apartamentul tău e parcată mașina?

#6057
GeorgeBR92

GeorgeBR92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 17.10.2017
Maxim 50m. Tin sa mentionez ca locuiesc la etajul 4.

#6058
danu0506

danu0506

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 07.11.2016

View PostGeorgeBR92, on 04 ianuarie 2019 - 18:19, said:

Maxim 50m. Tin sa mentionez ca locuiesc la etajul 4.

Genul tau de probleme l-am avut si eu candva.
Rezolvarea:
1. Camera Viofo A129 Duo pe masina si micro card SD de 128GB (camere de 2mp, fata si spate);
2. Camera pe balcon,  cu zoom, wifi, slot card microSD (am pus de 128GB, inregistreaza non-stop patru zile);

Daca vrei detalii, in privat. Nu as dori sa fac reclama aici

#6059
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011
OK deci nu ai șanse la vreun semnal Wi-Fi direct între apartament și mașină. Voiam să îți recomand Viofo A129 pentru că are Wi-Fi dar și posibilitatea să montezi o cameră pe spate. Poți lua la ea un kit de alimentare astfel încât să ai monitorizare permanentă la mașină. Dacă bătea Wi-Fi până la acasă puteai să ții vreun smartphone nefolosit sau o tabletă pe care să vezi imaginea transmisă în direct.

#6060
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014

View PostXrainX, on 04 ianuarie 2019 - 19:15, said:

... Dacă bătea Wi-Fi până la acasă puteai să ții vreun smartphone nefolosit sau o tabletă pe care să vezi imaginea transmisă în direct.

Am Viofo WR-1  și de multe ori pierd semnalul la 1-2 m de mașină, camerele astea nu-s făcute să transmiți live la zeci de metri distanță.

#6061
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,032
  • Înscris: 07.11.2006

View PostXrainX, on 28 decembrie 2018 - 12:20, said:

Voi nu înțelegeți că unii au noroc și nu le ajung coletele în vamă? Nimeni nu poate garanta că un colet ajunge sau nu în vamă. De aceea nu îi cred pe cei care spun că toate coletele lor din China nu ajung prin vamă. Poate doar dacă e tac-su vameș la poștă și primește pachetele fix pe tura lui. Este mult mai probabil ca un colet din China să ajungă în vamă dar se poate întâmpla să nu ajungă.
Calitri, ia direct din China pentru că tu ești mai norocos cu vama decât alții, în cazul tău merită diferența de preț. Și chiar dacă ajunge în vamă, nu sărăcești pentru 75 de lei vama. E doar enervant că trebuie să stai la coadă și trebuie să te duci doar în anumite zile.

Eu aș da 75 de lei vamă dacă mi l-ar aduce acasă și nu aș trece prin toată peripeția cu mersul la poșta vamală, un lucru cam umilitor pentru mine având în vedere: cozile, condițiile de acolo, cum se uită vameșul la mine ca la un infractor, că mă chinui cu parcatul mașinii, că pierd minim 2 ore cu ridicatul pachetului, că îi spun cuiva de la serviciu că trebuie să plec în interes personal, etc. Benzina + timpul pierdut pe acolo fac mai mult de 75 de lei pentru mine. Dar, fiecare cu socotelile lui.

Normal,ti-am dat un like.
Pentru ca am patit identic si la fel cum ai zis.
Adica am comandat din China,da' nu a veinit din China propriu-zis,ci din alta tara asiatica.Si da,am platit TVA (cam 80 de lei).
Si am stat la rand.Si interesant,am avut o mica problema de garantie.
Si,...,si....,si....,
Si la sfarsit,cand am calculat,mi-a iestit cam 240 de lei economie.Adica cu atat mai putin am platit.Per total.Jur ca asa a fost.

Am uitat sa specific:camera este 119S.

Edited by adisz, 05 January 2019 - 02:25.


#6062
haryhary

haryhary

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 17.02.2007
Salutare. Sunt in mare incurcatura cu montajul camerei. la Volvo XC60 nu ai absolut nici o sansa sa motezi camera pe mijlocul parbrizului, doar daca aceasta e foarte vizibila. are senzori de ploaie, senzor Cyti Safeti, ditamai paluga. a montat cineva camera in stanga sau dreapta ceva mai in extrema de oglinda?

Attached Files

  • Attached File  citi.jpg   121.88K   73 downloads

Edited by haryhary, 10 January 2019 - 16:01.


#6063
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Si eu am ditamai zona cu senzori, am pus-o in dreapta (cat mai aproape de oglinda), nu tb sa fie neaparat pe mijloc
Vezi sa verifici ca zona in care o pui sa fie acoperita de stergatoarele de parbriz.

#6064
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
@haryhary, mai toate masinile din prezent au la fel. Pur si simplu o pui langa pe partea soferului, asa cum iti spune si colegul @nepot, sa fie pe zona unde ajung stergatoarele cu obiectivul.
La fel am montat-o si eu. Iar in dreapta am detectorul de radar.
Nu cred ca exista vreo masina moderna la care sa poti monta chiar pe mijlocul parbrizului.

#6065
Hyper

Hyper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 11.10.2003

View PostAnnoying, on 04 ianuarie 2019 - 19:26, said:

Am Viofo WR-1  și de multe ori pierd semnalul la 1-2 m de mașină, camerele astea nu-s făcute să transmiți live la zeci de metri distanță.

Daca ai sistem de alarma auto cu senzor de proximitate (detectie bazata pe micounde) e foarte posibil ca din acest motiv sa pierzi legatura wi-fi dintre WR-1 si telefon. Daca ai posibilitatea, scoate conectorul senzorului de proximitate si conexiunea wi-fi va fi mult mai buna (eu asa sunt nevoit sa procedez)

#6066
haryhary

haryhary

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 17.02.2007

View PostReactor2015, on 10 ianuarie 2019 - 18:39, said:

@haryhary, mai toate masinile din prezent au la fel. Pur si simplu o pui langa pe partea soferului, asa cum iti spune si colegul @nepot, sa fie pe zona unde ajung stergatoarele cu obiectivul.
La fel am montat-o si eu. Iar in dreapta am detectorul de radar.
Nu cred ca exista vreo masina moderna la care sa poti monta chiar pe mijlocul parbrizului.
Multumesc. Ingrijorarea era ca o sa ma arunce destul de mult in lateraul oglinzii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate