Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Depunere declaratia 100 la 3 luni

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
sebalos

sebalos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 16.05.2007
Salut,

Am un SRL deschis anul trecut dar nu am activitate cu el. 0 angajati, 0 lei, etc. Pana acum depuneam formularul / declaratia 100 o data la 3 luni la giseu -> complatam PDF-ul aferent, il listam in doua exemplare, le semnam si mergeam cu stick-ul plus hartiile la ANAF. Am primit scrisoare prin posta de la ei cum ca se depun incepand de anul acesta doar in format electronic. Am intrat la ei pe site dar mi-am prin urechile. Astept niste raspunsuri de la cineva mai "priceput" sa vad ce-mi spune.
Ma puteti ajuta cu ceva info - trebuie sa platesc acel certificat electronic/semnatura electronica ? Imi trebuie cont la banca (eu l-am inchis dupa ce am deschis firma) ?
Inca nu doresc sa inchid firma dar anul acesta nici nu voi avea activitate cu ea..

Multumesc mult!

Attached Files



#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postsebalos, on 22 martie 2018 - 10:21, said:

Ma puteti ajuta cu ceva info - trebuie sa platesc acel certificat electronic/semnatura electronica ? Imi trebuie cont la banca (eu l-am inchis dupa ce am deschis firma) ?
Inca nu doresc sa inchid firma dar anul acesta nici nu voi avea activitate cu ea..

Da.. Se depune pe site, in format electronic si ai nevoie de certificat digital calificat sau de un contabil care are, ca sa poti semna documentul.  Cont la banca... nu stiu... poti plati si direct la trezorerie daca ai ceva de plata, inteleg ca firma nu mai functioneaza. Dar declaratiile trebuie depuse.

#3
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
Eşti suveran, născut viu NU depui nimic :D

#4
sebalos

sebalos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 16.05.2007
Multumesc rosix. Am sa ma interesez direct la un contabil!

Asa e Ploiesteanul2015, sunt, culmea, nascut viu, nu mai platesc nici rate, nici impozit  nici nimica, chiar daca ajung boschetar macar o sa fiu un boschetar suveran nascut viu Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate