Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Premieră la Iași: Aproape 20 de ani de închisoare pentru un șofer care a trecut INTENȚIONAT pe roșu și a omorât doi oameni. Decizia este definitivă.

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
157 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostPlaton, on 14 martie 2018 - 21:02, said:

Poate avea o problema de sanatate, se simtea pus in pericol, si mergea la spital, nu cauta nimeni circumstante atenuante
Posted Image Really???

Daca ai citit si articolul despre accident ai fi aflat ca omul a trecut prin mai multe intersectii pe rosu, s-a sunat la 112 de mai multe ori. E clar ca e teribilist, stia ca daca trece prin intersectie pe rosu exista sansa sa faca un accident dar s-a bazat pe prioritatea de smecher. N-a tinut de data asta, cine stie de cate ori a facut-o inainte si nu s-a intamplat nimic asa  de grav. Aia inseamna premeditare, a vrut sa intre in intersectie, deci si-a exercitat vointa constient, nu a trecut acolo fara sa stie despre ce e vorba. Si nu odata, ci repetat.

Edited by MembruAnonim, 14 March 2018 - 21:08.


#38
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostPlaton, on 14 martie 2018 - 21:06, said:


Sa comita ce ? Intentiona sa treaca mai repede, sa nu stea la coada, in Bucuresti sunt mii de soferi care fac asta, si nu premediteaza sa omoare pe nimeni,
Pe contrasens ?
Nu vreau sa ma gandesc cum conduci tu masina daca ii cauti scuze astuia ...

#39
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017

View PostBaxon, on 14 martie 2018 - 21:05, said:

iar viteza legala e 50 si tu mergi cu 100 fara sa incetinesti la intrarea in intersectie e clar ca lumina zilei ca omul vroia cu orice pret s-o comita !
Nu e clar deloc. Unii sunt extrem de prosti si nu inteleg riscurile la care se supun sau la care ii supun pe altii. Testele "psihopupu" nu pot detecta astfel de prosti. Ei cred ca nu se poate intampla nimic, ca nu li se poate intampla lor. Nu ar strica sa fie mai multe radare prin orase. Cred ca s-ar preveni mai multe accidente. Inca exista multi descreierati care nu inteleg ca viteza e extrem de periculoasa in orase, unde ai intersectii, unde ai treceri de pietoni.

#40
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View PostBaxon, on 14 martie 2018 - 21:11, said:

Pe contrasens ?
Nu vreau sa ma gandesc cum conduci tu masina daca ii cauti scuze astuia ...

Daca din 97 nu am nici un accident si nici o amenda, tu cum crezi ca o conduc ? Nu mai eticheta oamenii, ca nu este frumos, si nu caut scuze, doar incerc sa intelegem conceptul de justitie, de dreptate, de combinatii, de ponturi, deci sotul Elodiei sta la puscarie corect ?

Edited by Platon, 14 March 2018 - 21:13.


#41
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017

View PostBaxon, on 14 martie 2018 - 21:06, said:

Eu , daca eram judecator ii dadeam puscarie pe viata !

Păcat ca ceaausescu a fost ultimul român condamnat la moarte.

Deci apărătorii criminalului, cum dracu să ţi liber ăsta printre noi???
Ne luăm tancuri şi puşti ca să putem să trăim?
Nu-i destul că suntem furaţi şi păcăliţi de alţii care au ca scop în viaţă asta?

#42
I_am_RunninG

I_am_RunninG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.02.2018
Eu nu as astepta vreo sentinta. Sa imi omoare cineva familia, l-as decapita rapid, indiferent de consecinte.

#43
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postbabarzotea, on 14 martie 2018 - 21:13, said:

Păcat ca ceaausescu a fost ultimul român condamnat la moarte.

Deci apărătorii criminalului, cum dracu să ţi liber ăsta printre noi???
Ne luăm tancuri şi puşti ca să putem să trăim?
Nu-i destul că suntem furaţi şi păcăliţi de alţii care au ca scop în viaţă asta?

Din pacate voi sunteti departe de conceptul de umanitate, voi ati condamna la moarte si pe ala care fura o paine de foame, justitiarii Romaniei

View PostI_am_RunninG, on 14 martie 2018 - 21:14, said:

Eu nu as astepta vreo sentinta. Sa imi omoare cineva familia, l-as decapita rapid, indiferent de consecinte.

Si ce rezolvi cu asta ? Ca stai la parnaie pe viata >?

#44
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017

View Postvrajitoruldinoz, on 14 martie 2018 - 20:42, said:

Esti batut in cap.
In america pentru accidente d-astea iei intre nimic (de obicei) si 2-3 ani.
Mai citeste o data la ce am dat reply. Tot postul original.

#45
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Cioacă nu cred că stă corect, acolo a fost o mânărie, cel mai probbail femeia a trebuit ascunsa sau eliminată pt că fusese implicată in ceva mare şi periculos, ăla e ţapul ispăşitor, însă aici e ceva real făcut de un cretin.

Ziceti de SUA, păi probabil că aşa o fi, urmăriti filmul Silent Thunder din 1992

#46
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostPlaton, on 14 martie 2018 - 21:15, said:

Din pacate voi sunteti departe de conceptul de umanitate, voi ati condamna la moarte si pe ala care fura o paine de foame, justitiarii Romaniei

Nu te supara dar prin afirmatia asta dai de inteles ca e ceva normal sa furi ! De aia am si zis ca nu pot sa cred ca cineva ar lua apararea unora ca cel din cazul topicului .
Ce umanitate sa ai cand unul omoara pe altul sau fura agoniseala celor cinstiti ? Ticalosii trebuie pedepsiti aspru de tot ca altfel considera ca e normal ceea ce fac .
Pana acuma au fost cazuri in care un hot de biciclete a fost dovedit si nu a patit nimic , daca asta inseamna pt tine umanitate , normalitate , pt mine e exact opusul .

Edited by Baxon, 14 March 2018 - 21:22.


#47
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,444
  • Înscris: 10.08.2005

View PostPlaton, on 14 martie 2018 - 21:06, said:



Sa comita ce ? Intentiona sa treaca mai repede, sa nu stea la coada, in Bucuresti sunt mii de soferi care fac asta, si nu premediteaza sa omoare pe nimeni,
vezi videoclipul, si spune cu o mana pe inima si o mana pe scbimbatorul de viteza ca ai fi facut la fel in locul sau

#48
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postbabarzotea, on 14 martie 2018 - 21:19, said:

Cioacă nu cred că stă corect, acolo a fost o mânărie, cel mai probbail femeia a trebuit ascunsa sau eliminată pt că fusese implicată in ceva mare şi periculos, ăla e ţapul ispăşitor, însă aici e ceva real făcut de un cretin.

Ziceti de SUA, păi probabil că aşa o fi, urmăriti filmul Silent Thunder din 1992

Ai inceput sa intelegi cum se face justitia in Romania, suntem unica tara din univers care a condamnat o persoana in lipsa probelor elocvente si normale intr-un caz de crima

View PostBaxon, on 14 martie 2018 - 21:20, said:

Nu te supara dar prin afirmatia asta dai de inteles ca e ceva normal sa furi ! De aia am si zis ca nu pot sa cred ca cineva ar lua apararea unora ca cel din cazul topicului .
Ce umanitate sa ai cand unul omoara pe altul sau fura agoniseala celor cinstiti ? Ticalosii trebuie pedepsiti aspru de tot ca altfel considera ca e normal ceea ce fac .
Pana acuma au fost cazuri in care un hot de biciclete a fost dovedit si nu a patit nimic , daca asta inseamna pt tine umanitate , normalitate , pt mine e exact opusul .

Vorbeam de justitie prietene, de a face dreptate cand unul fura o paine de foame si unul fura milioane de placere, si primul ia 10 ani al doilea 2 cu suspendare! De dreptate vorbesc, justitia trebuie facuta corect, nu emotional si nu cu ura, sunt sigur ca tu ai proceda ca KGB, glont in ceafa si gata

View PostMarianG, on 14 martie 2018 - 21:22, said:

vezi videoclipul, si spune cu o mana pe inima si o mana pe scbimbatorul de viteza ca ai fi facut la fel in locul sau

O sa imi pun camera pe masina si o sa iti arat nebuni care fac asta in Bucuresti zi de zi ! Nu te gandi la crime sau chestii de gen, doar viteza pe linia de tramvai, trec pe rosu desi il vad in fata ochilor, si cate si mai cate, ieri, ieseam din parcarea de la Obor, cea cu inclinatia aia urata, si ce sa vezi, unu cu un mertzan sa vina direct in mine pe contra sens, noroc ca am sange rece, si mai ales, noroc ca nu iesea nimeni in spatele meu

Edited by Platon, 14 March 2018 - 21:27.


#49
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003

View PostKroghy, on 14 martie 2018 - 17:30, said:

De aici se vede clar intentia si nu greseala.
Se credea in GTA 5 :)

#50
flomelomanul

flomelomanul

    Opera lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,718
  • Înscris: 12.07.2011
E bine că s-a creat un precedent. Poate că după asta vor mai pronunța și alte instanțe astfel de sentințe în cauze similare (bine ar fi să nu mai existe astfel de cauze, dar știm cu toții că așa ceva e imposibil).

#51
I_am_RunninG

I_am_RunninG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.02.2018

View PostPlaton, on 14 martie 2018 - 21:15, said:



Din pacate voi sunteti departe de conceptul de umanitate, voi ati condamna la moarte si pe ala care fura o paine de foame, justitiarii Romaniei



Si ce rezolvi cu asta ? Ca stai la parnaie pe viata >?
nu as lua pe viata oricum. Si oricum viata pt mine nu ar mai conta, dar m-as simti impacat.

De exemplu cum a fost cazul cu fata omorata la metrou. Pe retardata o omoram in chinuri, si aia era.

#52
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,444
  • Înscris: 10.08.2005

View PostPlaton, on 14 martie 2018 - 21:13, said:



Daca din 97 nu am nici un accident si nici o amenda, tu cum crezi ca o conduc ? Nu mai eticheta oamenii, ca nu este frumos, si nu caut scuze, doar incerc sa intelegem conceptul de justitie, de dreptate, de combinatii, de ponturi, deci sotul Elodiei sta la puscarie corect ?
Incearca sa intelegi fapta, acum nu pot, dar maine iti pun imagini cu intersectia, statia de autobuz si trecerile pietonale

View PostPlaton, on 14 martie 2018 - 21:24, said:


O sa imi pun camera pe masina si o sa iti arat nebuni care fac asta in Bucuresti zi de zi !
iar eu o sa fiu multumit cand o sa sesizezi organle avand dovada acele filmari

Edited by MarianG, 14 March 2018 - 21:29.


#53
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Si mie mi se pare exagerata pedeapsa. Nu vad intentie, vad prostie.

#54
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003
Daca iti calca vreun apropiat sigur o sa o vezi corecta sau chiar prea mica :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate