Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...
 COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.
 

Sa ma apuc de fumat?

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#109
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,841
  • Înscris: 14.10.2017
Si sa nu phuti vreodata ? Da ce as fi eu, asexuat sau ce? Deci nu asta e raspunsul....

#110
queens_

queens_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 14.02.2018
In ziua de azi poti sa фuti pe oricine, mai ales daca te imbeti prin cluburi.

#111
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,161
  • Înscris: 07.11.2006

 pasilla, on 12 martie 2018 - 21:53, said:

Eu fumez de peste 40 de ani si pot sa iti spun ca este o mare porcarie.
Nu face tampenia sa te apuci de fumat.

Pe dracu,porcarie.
Daca ar fi fost porcarie,te-ai fi lasat demult.Dar iti place.Deci nu-i porcarie.Mai ales ca ai deja 40 de ani in "campul muncii".

#112
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,000
  • Înscris: 02.02.2008

 karax, on 13 martie 2018 - 09:22, said:

Bun hai sa spunem lucrurilor pe nume. Uite io in liceu, tacut, retras , nefumator, nu injuram , nu ma bateam ...exemplar ce sa mai ....al drac daca vreo fata s-a apropiat de mine vreodata....
ai pierdut ce-a fost mai bun în viață. eu îmbrățișam toate fetele drăguțe și pe unele le pipăiam la buci, să fiu al naibi de n-am nimerit unele care să-mi zică să le pipăi mai abitir and making out eventually, reversu' era că se mai găseau și mironosițe care să pălmuiască dar s-au dovedit a fi și cele mai perverse Posted Image și nu, nu eram fumător.

Edited by zyppster, 13 March 2018 - 09:31.


#113
queens_

queens_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 14.02.2018
Incearca FumaroSept Detox.

#114
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Eu eram in aceeasi situatie acum cca 15 ani. Din fericire am fumat cate o tigara la cateva zile , Dar colegul meu de banca a devenit dependent si acum ar da orice sa se lase.

#115
sergiu_psc

sergiu_psc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 882
  • Înscris: 08.01.2008

 Razvanut11, on 12 martie 2018 - 21:47, said:

Salut, am 17 ani si ma cam bate gandu' sa ma apuc de fumat... Adica observ ca tot liceu fumeaza (chiar si fetele), eu as fi printre putinii care nu o fac. Cel mai mult imi este frica sa nu fiu luat drep vreun fatalau care sta dupa fusta mamiii Posted Image Voi ce parere aveti? merita? Daca intr-adevar fac atat de mult rau precum am vazut la tv, de ce foarte lume fumeaza? Ma gandeam sa fumez cativa ani pana devin si eu cool si dupa sa incetez.

P.S. Voi cum ati rezistat tentatiei? Si daca n-ati rezistat, cum v-a schimbat viata fumatul?

Nu te apuca.

#116
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,795
  • Înscris: 04.01.2018
Deci, cand eram in liceu, toate fetele care fumau, si-o puneau...Alea nefumatoare erau toate virgine... Abia cand au ajuns la facultate au inceput si ele sa si-o puna...Si sa si fumeze...Deci pusul si fumatul sunt strans legate intre ele.
Abia dupa ce am fumat si eu o tigara, mi-am pierdut virginitatea. Dar nu s-a lipit de mine fumatul pentru ca nu intelegeam care e chestia cu el, nu simteam nimic de la fumat tigari, nu aveau niciun efect.

#117
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,112
  • Înscris: 14.10.2008
Tatal meu Dumnezeu sa-l ierte a avut foarte multe gagici, si inainte si dupa insuratoare. Nefumator.

Fratele meu iarasi, nefumator, gagici cate a vrut, in prezent insurat cu 2 copii de 6-7 ani.

 karax, on 13 martie 2018 - 09:22, said:

Bun hai sa spunem lucrurilor pe nume. Uite io in liceu, tacut, retras , nefumator, nu injuram , nu ma bateam ...exemplar ce sa mai ....al drac daca vreo fata s-a apropiat de mine vreodata....
Fetele vor baieti rai, duri, batausi, ca sa se simta protejate. Nu are legatura cu fumatul. Fumatul este semn de slabiciune, nu de tarie. Posted Image

 karax, on 13 martie 2018 - 09:25, said:

Si sa nu phuti vreodata ? Da ce as fi eu, asexuat sau ce? Deci nu asta e raspunsul....
Si ce daca? Eu de mic sunt impacat cu gandul asta. Daca e sa ai soarta, va fi indiferent de conditii, daca e sa nu o ai deloc sau sa fie tarziu, iarasi nu poti face nimic, un monitor de ski (job sociabil deci) s-a insurat abia la 52 de ani.

Edited by Neaceasca85, 13 March 2018 - 12:50.


#118
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,071
  • Înscris: 20.10.2015

 Razvanut11, on 12 martie 2018 - 21:47, said:

Cel mai mult imi este frica sa nu fiu luat drep vreun fatalau care sta dupa fusta mamiii Posted Image

Attached Files



#119
jezebelle

jezebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 05.10.2017

 Razvanut11, on 12 martie 2018 - 21:47, said:

Salut, am 17 ani si ma cam bate gandu' sa ma apuc de fumat... Adica observ ca tot liceu fumeaza (chiar si fetele), eu as fi printre putinii care nu o fac. Cel mai mult imi este frica sa nu fiu luat drep vreun fatalau care sta dupa fusta mamiii Posted Image Voi ce parere aveti? merita? Daca intr-adevar fac atat de mult rau precum am vazut la tv, de ce foarte lume fumeaza? Ma gandeam sa fumez cativa ani pana devin si eu cool si dupa sa incetez.

P.S. Voi cum ati rezistat tentatiei? Si daca n-ati rezistat, cum v-a schimbat viata fumatul?

Am fumat 12 ani si eram ferm convinsa ca e super cool sa fumezi ca n-o sa ma las niciodata si ca fumatul ma reprezinta si n-as fi eu fara fumat. Si mi se parea ca-s asa sexi sa trag cu buzoaiele pline de ruj din tigara. M-am lasat si acum consider ca fumatul e o completa porcarie, spre deosebire de restul drogurilor, foarte rar o tigara e intr-adevar placuta. Si mi se pare ca tigara strica frumusetea unei femei. Ok, nu e o porcarie completa. 99% o porcarie. O tigara pe luna la alcool merge. Aia chiar e placuta. Nuj' de ce, dar chiar se simte fain sa tragi niste fum jegos adanc in plamani la un pahar cu vin. Problema e cand o tigara pe luna se transforma intr-o tigara pe zi si apoi intr-un pachet pe zi.

 MosCracila, on 12 martie 2018 - 22:15, said:

Am fumat 2 ani. De banii aia imi luam doua matizuri de rezerva.

Asta e vrajeala. Oricum ai fi cheltuit banii respectivi pe alte maruntisuri.

Edited by jezebelle, 13 March 2018 - 13:06.


#120
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,795
  • Înscris: 04.01.2018

 Neaceasca85, on 13 martie 2018 - 12:48, said:

Tatal meu Dumnezeu sa-l ierte a avut foarte multe gagici, si inainte si dupa insuratoare. Nefumator.
Fratele meu iarasi, nefumator, gagici cate a vrut, in prezent insurat cu 2 copii de 6-7 ani.
Astia or fi probabil exceptii, in liceu toti smecherii si gagicarii fumau, noi astia care nu fumam adica tocilarii nu le aveam cu gagicile, eram un grup de patru insi, eu mi-am pierdut virginitatea pe la 21 de ani, altul la 28, ceilalti doi sunt si acum virgini la peste 30 de ani.
Chestia e ca toate tipele bune fumau, ieseau in pauza la tigara, daca voiai sa te bagi in seama cu ele, nu prea aveai de ales, trebuia sa te bagi in fum si pana la urma sa te apuci de fumat, nu ramaneau in clasa decat tocilarele, uratele si virginele pe care nu le baga nimeni in seama, asa ca erau si frustrate si cu draci pe deasupra, nu se putea vorbi cu ele...

#121
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,112
  • Înscris: 14.10.2008
Cumnata-mea tocmai mi-a zis ca daca il vedea pe viitorul sot (fratele meu) vreodata cu tigara, il lasa pe loc. Posted Image Desi tatal ei (socrul fratelui) a fost fumator inrait.

M-am nascut anti-fumator intr-o familie de nefumatori si la mine nici vecinii nu fumeaza. Nefumator fiind nici nu deschid vreodata geamurile la masina. Detinem scrumiere doar pentru musafiri fumatori.

Imi aduc aminte cum tata ii zicea fratelui cand era la liceu "Sa nu cumva sa te apuci de fumat pentru ca iti zic aia ca mirosi a lapte".

Edited by Neaceasca85, 13 March 2018 - 14:07.


#122
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,089
  • Înscris: 25.06.2007

 Razvanut11, on 12 martie 2018 - 21:47, said:

Salut, am 17 ani si ma cam bate gandu' sa ma apuc de fumat...
IMHO, la 17 ani mai bine te-ar bate gandul sa te apuci de sala si dupa vreun an, de ceva sport de contact (Krav Maga, Muay Thai, Kung Fu etc)

#123
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,107
  • Înscris: 16.02.2017

 Razvanut11, on 12 martie 2018 - 21:47, said:

Salut, am 17 ani si ma cam bate gandu' sa ma apuc de fumat... Adica observ ca tot liceu fumeaza (chiar si fetele), eu as fi printre putinii care nu o fac. Cel mai mult imi este frica sa nu fiu luat drep vreun fatalau care sta dupa fusta mamiii Posted Image Voi ce parere aveti? merita? Daca intr-adevar fac atat de mult rau precum am vazut la tv, de ce foarte lume fumeaza? Ma gandeam sa fumez cativa ani pana devin si eu cool si dupa sa incetez.

P.S. Voi cum ati rezistat tentatiei? Si daca n-ati rezistat, cum v-a schimbat viata fumatul?
Stai ma draq potolit...fatalau poti sa fi si cu pipa in gura.
Bine ca nu ai remarcat ca toti baietii din liceu se f.. in cur....ca iesea un topic de 10 stele.

#124
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,329
  • Înscris: 30.01.2017

 Aldulescu, on 13 martie 2018 - 13:37, said:

Chestia e ca toate tipele bune fumau, ieseau in pauza la tigara, daca voiai sa te bagi in seama cu ele, nu prea aveai de ales,
Mai bine virgin decat cu plamanii putreziti...

#125
Razvanut11

Razvanut11

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 12.03.2018
As vrea sa va multumesc tuturor pentru sfaturi, chiar nu ma asteptam sa primesc atat de multe Posted Image M-a cam speriat acel user care a zis ca fumeaza de peste 40 de ani, 2 pachete in fiecare zi...N-as fi crezut niciodata ca depententa este atat de mare.

#126
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,628
  • Înscris: 20.10.2006
Depinde de om, unii chiar fumeaza doar la ocazii de multi ani. Nu toata lumea e dependenta, la fel nici nu le place la toti sa fumeze.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate