Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Sa ma apuc de fumat?

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#127
castigionline

castigionline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 19.08.2017

View PostRazvanut11, on 13 martie 2018 - 19:06, said:

N-as fi crezut niciodata ca depententa este atat de mare.

dependenta de tutun e chiar mai mare decat iti poti imagina citind ce mai scrie unul sau altul aici, si eu fumez de vreo 35 de ani si daca ar fi sa dau timpul inapoi n-as fi fumat niciodata...

bani arsi, sanatate pusa in pericol, a ta si a celor din jur, cat despre femei, sunt destule care se roaga la Dzeu sa nu dea peste unul care fumeaza...

vrei sa te angajezi? fumatul e un NU absolut.... ai o masina buna, scumpa care o iubesti? ai toate sansele tapiteria s-o arzi oricand... intri in casa si realizezi ca pute? desigur, e fumul de tigara...

ti-as povesti multe despre fumat dar mai bine sa nu stii...

#128
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009

View PostRazvanut11, on 12 martie 2018 - 21:47, said:

Salut, am 17 ani si ma cam bate gandu' sa ma apuc de fumat... Adica observ ca tot liceu fumeaza (chiar si fetele), eu as fi printre putinii care nu o fac. Cel mai mult imi este frica sa nu fiu luat drep vreun fatalau care sta dupa fusta mamiii Posted Image Voi ce parere aveti? merita? Daca intr-adevar fac atat de mult rau precum am vazut la tv, de ce foarte lume fumeaza? Ma gandeam sa fumez cativa ani pana devin si eu cool si dupa sa incetez.

P.S. Voi cum ati rezistat tentatiei? Si daca n-ati rezistat, cum v-a schimbat viata fumatul?


Stai calm si nu fa prostia asta eu am fumat vreo 14 ani si am regretat amarnic,am reusit sa ma las de vreo 18 ani dar in somn inca visez ca fumez si crede-ma ca plang prin somn de ciuda ca "m-am apucat iarasi de fumat"...
Sa nu iti pese de ce zic cei din jur.
Si sa  nu crezi ca daca vei fuma cativa ani iar pe urma va fi floare la ureche sa te lasi de fumat....

#129
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,603
  • Înscris: 20.10.2006
In schimb la fel se poate si peste x ani sa iti para rau ca nu te-ai apucat de fumat, sa faci ce iti place nu ce iti sugereaza altii.

#130
cjo

cjo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 25.05.2016
Daca fumezi dar nu ai muschi, tot iti iei bataie de la smecheri. Mai bine te duci la sala de forta.

#131
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,942
  • Înscris: 14.10.2008
E foarte funny asta cu nu fumezi, nu o sa ai gagica si o sa mori virgin, tocmai pentru ca fumatul provoaca si impotenta.

Hmm, observ ca Stephen Hawking a avut 2 neveste si cel putin 3 copii, alti mari oameni de stiinta (despre care nu stiu daca au fumat) precum Tesla sau Newton au murit feciori.

#132
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 26.02.2008
Fumeaza canabis :)

#133
yanis34

yanis34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 18.02.2018
Ai mintea odihnita mai baiatule.

View Postcjo, on 14 martie 2018 - 01:12, said:

Daca fumezi dar nu ai muschi, tot iti iei bataie de la smecheri. Mai bine te duci la sala de forta.
Da ce,muschii te ajuta sa iei sau sa dai bataie?

#134
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,603
  • Înscris: 20.10.2006

View Postcjo, on 14 martie 2018 - 01:12, said:

Daca fumezi dar nu ai muschi, tot iti iei bataie de la smecheri. Mai bine te duci la sala de forta.
Nu mai bine amandoua?

#135
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,623
  • Înscris: 30.10.2003
Eu m-am apucat de fumat la varsta de 8 ani, impreuna cu vecinul de la parter. Eram pe casa scarii, cu capul pe geam si trageam din tigara furata de la parinti. Dupa prima tigara ne-am bagat picioarele in fumat pentru tot restul vietii. Amandoi am ramas nefumatori.

#136
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Apuca-te frate liniștit.
Toți ăștia care te sfătuiesc aici nu au cerut sfatul nimănui când s-au apucat.



#137
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postmihai!, on 14 martie 2018 - 16:37, said:

Apuca-te frate liniștit.
Sfat foarte constructiv, meriti premiul nobel pentru pace... Posted Image

Edited by YourFan, 14 March 2018 - 18:21.


#138
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View Postmihai!, on 14 martie 2018 - 16:37, said:

Apuca-te frate liniștit.
Toți ăștia care te sfătuiesc aici nu au cerut sfatul nimănui când s-au apucat.
Mai bine il ceream.

#139
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,908
  • Înscris: 14.11.2004
Stai bland, nu merita, minim 400 de lei ii "arzi" degeaba, pardon, sa puti a scrumiera, sa ai dintii mai galbeni decat numerele de Anglia si sa gasesti mereu scuze sa iesi afara.

Cunosc piloti care nu stiau cum sa ajunga mai repede la sol "sa traga una mica", cu paharul cu apa langa ei, fumand in gura burdufului... sau pititi dupa vre-un utilaj de la sol.

Edited by connectorxp, 15 March 2018 - 03:57.


#140
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,795
  • Înscris: 04.01.2018

View PostBursul, on 14 martie 2018 - 11:06, said:

Eu m-am apucat de fumat la varsta de 8 ani, impreuna cu vecinul de la parter. Eram pe casa scarii, cu capul pe geam si trageam din tigara furata de la parinti. Dupa prima tigara ne-am bagat picioarele in fumat pentru tot restul vietii. Amandoi am ramas nefumatori.
Pai la multi nu le place fumatul prima oara, simt ca le vine sa isi scuipe plamanii sau li se pare stupid, dar ca sa nu para pampalai in ochii celorlalti, indura si se prefac ca le place. Eu am fumat prima oara in facultate, am iesit in pauza si m-am bagat in seama cu niste fete care iesisera la o tigara, toate erau bunaciuni.... Mi-au dat o tigara si m-am prefacut ca imi place in timp ce fumam si vorbeam cu ele, desi cateva mi-au zis: "Uau! fumezi asa ciudat, de ce tii tigara asa...? " Pe urma mi-am cumparat un pachet, ieseam din casa si ma duceam in parc sa imi exersez fumatul, sa nu para prea ciudat. Pe urma m-am cuplat cu o nefumatoare de la mine din grupa, asa ca aventura fumatului s-a terminat dupa cateva saptamani si de atunci nu am mai fumat decat ocazional.

#141
Razvanut11

Razvanut11

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 12.03.2018

View PostAldulescu, on 16 martie 2018 - 18:19, said:

Pe urma m-am cuplat cu o nefumatoare de la mine din grupa
Si pe urma te-ai casatorit cu ea?

Edited by Razvanut11, 21 March 2018 - 18:55.


#142
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,795
  • Înscris: 04.01.2018

View PostRazvanut11, on 21 martie 2018 - 18:54, said:

Si pe urma te-ai casatorit cu ea?
Ah, nu...

#143
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,154
  • Înscris: 29.09.2006
Daca esti cool, esti cool oricum si fara sa fumezi.

De asemenea, daca esti tolomac, vei fi tolomac in continuare si daca fumezi.

Nu te apuca, f greu le mai lasi apoi.

Nu cred ca ai vrea sa fii cu o tipa, sa-ti duhneasca a tutun. Valabil si pt ele.

Eu fumez din liceu, stiu despre ce vorbesc.

Ia-ti haine faine, fa sport, citeste, doar asa vei fi cool.

#144
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,154
  • Înscris: 29.09.2006

View Postcjo, on 14 martie 2018 - 01:12, said:

Daca fumezi dar nu ai muschi, tot iti iei bataie de la smecheri. Mai bine te duci la sala de forta.

Iei bataie daca nu stii cum sa te impui.
Eu n-am muschi, n-am mers la sala si n-am luat bataie(degeaba).
In schimb eram prieten cu un sportiv, care la randul lui avea colegi si in caz de ceva interveneau, si bateau tot(mic, mare, rromi, "smecheri") cand eram eu in vreamea copilariei in cartier.
Doar de 2 ori am apelat la el, dar tot eu i-am pocnit pe respectivii, el doar punand intrebari filosofice "Esti mai smecher ca el?" :))
In liceu, n-am avut probleme, doar cu colegul de banca din clasa a 9 a si a 10 a, ne mai harjoneam, pana cand mi-a dat un pumn in stomac tare si ca raspuns i-am dat un pumn in arcada.(raspuns instantaneau, gen reflex).
Apoi, in clasa a 12 a, un coleg mi-a raspuns urat la o gluma nevinovata si i-am spus: "Vezi ca e periculos seara pe aici(invatam schimbul 2), sa nu cazi prin niste boscheti din care sa nu te mai poti ridica". A priceput mesajul.
In pauze fumam cu cei mai rasariti in fata liceului. Si cea mai tare fata din liceu, colega de clasa, statea cu mine peste tot. N-am fost cu ea, doar am pupat-o, dar cred ca mi-a ridicat levelul in fata celorlalti si celorlalte.
Pff, ce vremuri... :))

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate