Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Punct final pentru ascensiunea RCS&RDS pe telefonie mobilă? În T4/2017 Digi a pierdut pentru prima oară clienți

* * * - - 7 votes
  • Please log in to reply
209 replies to this topic

#181
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Lăsați omul în pace că are dreptate! Cum sa te informezi despre chestia aia diabolică "Change IMSI"?!? :P

#182
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
DieselCRDI, de acolo din cercurile tale înalte, este că nu ai explicație pentru cum de nu merge și ulterior merge doar prin simplu fapt că nu te lași prostit? De fapt, prin multe discuții iei partea operatorului. Ești amgajat la ei sau doar cunoscător al procedurilor? Oricum ar fi, lipsa unei explicații pentru activare doar după scandal nu face decât să confirme măgăria.

cristiany, ai găsit explicația: bonitatea și greșeala de redactare a unei date. Află că nu am întârziere la nici o factură (demonstrabil) și nici costuri suplimentare exagerate cu roamingul (în urmă cu ceva posturi mă acuza cineva că am ținut telefonul de bibelou dacă nu am depășit 12 euro în 3 zile de roaming în afara UE).

Extinct, și care e problema mea cu faptul că ei nu au fost în stare să aibă continuitate în parteneriate? E suficient să notifice clienții prin sms cu privire la noile tarife iar cui nu-i convine poate să caute alt operator.

Din discuția asta a reieșit un singur lucru: spiritul de vită de jug care nu poate ridica nasul din țărână în fața operatorului cu cel mai mic preț, ca nu cumva să-l supere. L-am reîntâlnit și în toamna lui 2015 când am avut conflictul cu cei de la orange. Atunci, pe lângă activarea serviciilor așa cum le-am vrut, am primit bonus și 3 telefoane. Cei ca voi, cei ce vă informați, ați fi fluierat a pagubă.

Edited by MembruAnonim, 02 April 2018 - 20:09.


#183
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006

View PostExtinct, on 01 aprilie 2018 - 22:43, said:

Realist si obiectiv? Copile, niciun om care nu e ahtiat dupa internet nu poate consuma de 50 intr-o vacanta. Da, daca esti obsedat, poti depasi suma aia, dar ghici ce? Poti debloca limitarea.
De ce crezi ca trebuie sa fi ahtiat dupa internet ca sa consumi cateva sute de mb intr-o saptamana sau chiar un week-end? Plus ca daca mai ai un cloud pe telefon, un e-mail si alte aplicatii ce fac trafic non-stop poti si sa nu folosesti telefonul decat la facut poze si muzica de pe card/memorie proprie si tot sa faci trafic mult. 350 de mb in Serbia si ai atins 50 de euro cost, fara nici un minut sau sms in Moldova si Turcia e ceva mai ieftin, dar sunt si tari unde e si mai scump roamingul. Bine de stiut ca se poate debloca limitarea.

View Postovi_popa, on 01 aprilie 2018 - 22:37, said:

Eu sunt pe Telekom dar multumesc Digi ca ai facut Telekom-ul sa puna 4 g la foc automat si sa sa imi de-a net nelimitat sa pot face linistit 300-700 GB pe luna!! daca nu era Digi mai primeam eu net nelimitat și Huawei p10 lite (minute,mesaje nelimitate,3,7 GB roaming , nelimitat minute roaming) la 50 de lei pe lună? probabil primeam vreo 3 GB la 15 euro!!eu macar am bunul simt sa recunosc că Digi chiar a facut unele chestii in favoarea clientilor chiar daca e indirect.
Subscriu, cel mai bun lucru din oferta Digi asta este/a fost, ca stimuleaza concurenta. Sper in continuare sa imbunatateasca ofertele pentru a putea avea preturi cat mai mici, la toti operatorii.

View Postslai, on 02 aprilie 2018 - 06:07, said:

Change imsi se foloseste in strainatate
https://www.google.r...jrop01AjMqu505P
Si pe un mifi oare cum se poate face change imsi? Daca pun sim-ul intr-un telefon si apoi inapoi in mifi o merge oare?

Edited by LunaCrystal, 03 April 2018 - 02:04.


#184
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostMembruAnonim, on 02 aprilie 2018 - 19:45, said:


Din discuția asta a reieșit un singur lucru: spiritul de vită de jug care nu poate ridica nasul din țărĂąnă Ăźn fața operatorului cu cel mai mic preț, ca nu cumva să-l supere.


Aha, deci daca folosim o retea care nu-ti cinvine tie suntem vite, sau cum.?Colegule, usor cu limbajul pe scari, ca nu esti pe tarla.
In loc sa admiti ca nu ti-ai luat un minim de masuri de precautie preferi sa aeunci cu noroi in niste oameni care iti spun ce poti sa faci pe viitor ca sa previi situatia asta.

Edited by Extinct, 03 April 2018 - 05:23.


#185
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007

View PostMembruAnonim, on 02 aprilie 2018 - 19:45, said:

cristiany, ai găsit explicația: bonitatea și greșeala de redactare a unei date. Află că nu am întârziere la nici o factură (demonstrabil) și nici costuri suplimentare exagerate cu roamingul (în urmă cu ceva posturi mă acuza cineva că am ținut telefonul de bibelou dacă nu am depășit 12 euro în 3 zile de roaming în afara UE).
Se pare ca ai chef de cearta si nu accepti nicio parere contrara.
Nu te-am acuzat ca nu ti-ai platit factura / facturile, era doar o supozitie, nu trebuia sa te oparesti in asa hal.
Iar la treaba cu greseala de redactare era doar o simpla gluma, dar se pare ca tie iti lipseste simtul umorului.

View PostMembruAnonim, on 02 aprilie 2018 - 19:45, said:

Din discuția asta a reieșit un singur lucru: spiritul de vită de jug care nu poate ridica nasul din țărână în fața operatorului cu cel mai mic preț, ca nu cumva să-l supere. L-am reîntâlnit și în toamna lui 2015 când am avut conflictul cu cei de la orange. Atunci, pe lângă activarea serviciilor așa cum le-am vrut, am primit bonus și 3 telefoane. Cei ca voi, cei ce vă informați, ați fi fluierat a pagubă.
Iti multumesc pentru compliment !
Doar ca vitele astea au incercat sa-ti dea o mana de ajutor ( asa cum s-a priceput fiecare ) ...
Posted Image

#186
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Să mă ajutați să ce? Ajutorul pe care-l aștept este răspunsul la întrebările punctuale puse mai sus. Primesc în schimb acuze fiindcă nu mă las prostit. Dacă cumva ați uitat, repet întrebările:
1. Oricare ar fi fost motivul, imputabil mie, pentru care telefonul nu s-a autentificat inițial în rețelele din Ungaria, care e explicația pentru care, după scandal, s-a autentificat?
2. Ce a făcut operatorul, din butoane, ca să se întâmple asta?

#187
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007
Cu o asemenea atitudine ma indoiesc sa te ajute cineva.

O zi frumoasa.

Edited by cristiany, 03 April 2018 - 07:58.


#188
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostLunaCrystal, on 03 aprilie 2018 - 02:02, said:


Hai, las-o dracu, ca macane. Din toate tarile Europei, ai cautat tu pana ai gasit niste exemple scumpe. Ce conteaza ca in UE e ieftin. Important e ca in cateva tari non-ue e scump. Cred ca e scum si in Botswana.

#189
dragos1us

dragos1us

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 14.08.2006
citind toate comentariile de aici nu m-as abona in viata la digi, totusi am 5 abonamente digi de cativa ani si au semnal ok toate chiar daca nu sunt urbane toate, asa ca parerea mea este ca depinde de fiecare ce asteptari are de la retea, atata timp cat se poate naviga, urmari youtube, copia cate ceva zic ca e super ok. personal acum nu cred ca pot plati 10 20 euro pe un abonament la altii. acestea sunt spuse fix la abonamentele mele, nu la alte cazuri cu lipsa semnal sau persoane care fac naveta prin tara si au alte pretentii.
respect

#190
Cosmin9104

Cosmin9104

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 30.09.2017
DIGI Communication Grup a înregistrat în primul trimestru al acestui an un profit net de 14,8 milioane lei, în scădere cu 6,33% faţă de cel din perioada similară a anului trecut, de 15,8 milioane lei, conform datelor remise marţi Bursei de Valori Bucureşti.
Veniturile grupului (cu excepţia veniturilor între segmente şi alte venituri) pentru perioada de trei luni încheiată la 31 martie 2018 au fost de 232,8 milioane euro, faţă de 226,7 milioane euro în primele trei luni din 2017 (plus 2,7%).
Veniturile din România au fost de 163,1 milioane euro, în scădere cu 1,1% faţă de T1 2017, iar cheltuielile de exploatare s-au ridicat la 99,4 milioane euro, faţă de 116,4 milioane euro în perioada ianuarie - martie 2017 (minus 14,6%).
DIGI Communication este un important furnizor de servicii de telecomunicaţii în România şi în Ungaria. Ofertele companiei includ servicii de televiziune prin cablu şi DTH, internet şi date fixe şi telefonie fixă.
DIGI Communications Grup include DIGI Communications, RCS&RDS şi entităţile afiliate acesteia.

sursa:http://www.economica.net/digi-communication-profitul-net-a-scazut-cu-6-33prc-la-14-8-milioane-euro-in-primul-trimestru-din-2018_153755.html

#191
spikje

spikje

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 25.12.2004
Pai datele financiare precare pot indica doar un interes din partea Digi sa imbunatateasca calitatea serviciilor si sa mareasca nivelul investitiilor. Deci vesti bune dpdv cumparator. Nu inteleg de ce se panicheaza lumea, nu intra Digi in faliment pentru ca vor cainii...
Daca nu exista Digi lumea nu realizeaza ca acum inca aveam abonamente la nivelul anului 2010 si inca stateam pe sarmele lui Romtelecom, nici vorba de gigabit, de net nelimitat, de inovatii necesare care nu le-ar fi aprobat investitorii straini cu capital in celelalte retele.
Digi e ca un rege intre regi cand vine vorba de inovatie si de lupta cot la cot cu ceilalti care incearca doar sa stoarca buzunarele pentru beneficii minime.
Calitatea o sa vina in timp, cine nu are rabdare si are buzunarul adanc sa apeleze unde vrea, mie si celorlalti abonati Digi nu le pasa.

Edited by spikje, 15 May 2018 - 18:49.


#192
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,928
  • Înscris: 28.09.2017
@spikje - Nota 10 din partea mea!!!
... bine punctat. 👍👍👍

Edited by A-ONE, 15 May 2018 - 22:44.


#193
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
De precizat ar fi ca in prezent principalii beneficiari si persoane care se bucura ca exista digi si ofertele sale sunt clientii altor retele decat digi. Beneficiaza si de calitate si de preturi scazute datorita concurentei Digi.

#194
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Ăia sunt beneficiarii secundari! ;)

#195
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,796
  • Înscris: 10.10.2011
Mentionez pe aceasta cale ca eu sunt beneficiar primar. :) Suntem vreo 4 milioane, parca, ceea ce nu e chiar putin. Si, avand in vedere ca Digi.Mobil e pe profit, cred ca si ei sunt beneficiari primari.

Edited by iRunaway, 16 May 2018 - 18:23.


#196
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006

View PostDieselCRDI, on 16 mai 2018 - 17:24, said:

Ăia sunt beneficiarii secundari! ;)
Secundari insa cei mai castigati.

#197
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Da, cei mai castigati, cand platesc minim dublu pentru cel mult jumatate din beneficii.

#198
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
,, Digi, la minimul istoric de 30,9 lei pe acţiune. De la listarea din mai 2017 încoace a pierdut 23%. Compania a pierdut 900 de milioane de lei din capitalizare în ultimele 12 luni şi mai are un pas până va aluneca sub 30 de lei pe acţiune. "

http://www.zfcorpora...dut-23-17230125

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate