Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Punct final pentru ascensiunea RCS&RDS pe telefonie mobilă? În T4/2017 Digi a pierdut pentru prima oară clienți

* * * - - 7 votes
  • Please log in to reply
209 replies to this topic

#1
petree

petree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 09.11.2005
http://www.zf.ro/bus...lienti-17044882

Ma bucur de stire, reteaua mobila se prabuseste, ne bucuram de preturi mici, nu poti vorbi la telefon fara sa te critice persoana de la celalalt capat al liniei de calitatea slaba a convorbirii.

Attached Files



#2
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
eu sunt user Digi de fo' 7 ani ! ...
este ca te bucuri ca moare singura companie romanesca "adevarata" ? ... Posted Image
vom ingropa si acest "temerar" roman, si vom trece cu totii la France Telecom (Orange)
sau Vodafone !
Digi sa-si faca bani din Rusia, Mongolia si Spania ! (tari unde are cota de piata)

Edited by realduc, 01 March 2018 - 06:13.


#3
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,206
  • Înscris: 23.08.2014
Cu siguranta nu e o veste buna, concurenta e intodeauna necesara, insa din pacate calitatea Digi lasa de dorit.Nu cred ca se prabuseste, insa nici nu cred ca va ajunge pe locul 1

Edited by fqx, 01 March 2018 - 06:18.


#4
daniel:)

daniel:)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 17.02.2007
Acoperirea lasa muuult de dorit. Dai 2 euro dar daca iesi din oras adio semnal.

#5
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 16.10.2007

View Postpetree, on 01 martie 2018 - 05:05, said:

Ma bucur de stire, reteaua mobila se prabuseste, ne bucuram de preturi mici,
Da, cunoastem fenomenul.
E ca in reclama cu Duster - hai draga sa mergem ca e prea ieftin pentru noi Posted Image

Eu nu am nici o obiectie la calitatea serviciilor RDS in general, nu numai Digi.... si cam am toate serviciile lor, unele chiar de 20 de ani.........

Edited by TheWarrior, 01 March 2018 - 07:17.


#6
mariusgm

mariusgm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 06.12.2006
Au gafat-o cu lansarea VoLTE și VoWIFI. Atâtea stângăcii din partea companiei și frustrări din partea clienților mai rar. Au lansat serviciul pe toate praștiile gen Alview și ZTE în timp ce restul cu telefoane decente se chinuie cu lipsa semnalului indoor. VoWIFI este esențial pentru cei care nu au semnal în casă.

#7
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Daca tu chiar crezi ca DIGI a fost pe pierdere din cauza VOLTE si/sau VOWIFI cred ca ai o problema in gandire.
Revenind la subiect, intr-adevar,si eu am sesizat o scadere a calitatii retelei incepand usor usor de la renuntarea parteneriatului de roaming cu Vodafone,iar apoi dupa valurile succesive de portari fara precedent in retea,stau in oras si am semnal 4g full insa aglomerarea in retea este foarte mare si digi nu pare sa densifice prea curand reteaua,plus ca (,) calitatea pe 3g a vocii incepe sa fie insuportabila uneori.

#8
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View Postpetree, on 01 martie 2018 - 05:05, said:

http://www.zf.ro/bus...lienti-17044882

Ma bucur de stire, reteaua mobila se prabuseste, ne bucuram de preturi mici, nu poti vorbi la telefon fara sa te critice persoana de la celalalt capat al liniei de calitatea slaba a convorbirii.

A inceput si romanul de rand sa inteleaga ca nu e ok sa nu ai semnal in buricul targului sau sa nu iti mearga netul nici macar pe 2g.

#9
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
E ieftin? Pare că este... Altceva? Nu asta doresc românii? Ieftin și mult?

#10
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Pacat ca trolul inca nu a inceput sa inteleaga ca Digi nu are 2g.

#11
dan33

dan33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 18.01.2005
Ar trebui sa vina cu ceva nou, sms-uri nationale si trafic 4G nelimitat pentru digi online, youtube...

Edited by dan33, 01 March 2018 - 08:14.


#12
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Cred ca ar trebui sa vina mai degraba cu acoperire. Multi renunta din cauza ca efectiv nu pot sa foloseasca telefonul decat intr-o zona limitata. Telefonia mobila de la RDS e un fel de telefonie fixa cu firul ceva mai lung.

View Postspe_ripper, on 01 martie 2018 - 08:01, said:


A inceput si romanul de rand sa inteleaga ca nu e ok sa nu ai semnal in buricul targului sau sa nu iti mearga netul nici macar pe 2g.
  A inceput romanul sa isi dea seama ca desi e ieftin e inutil daca nu il poti folosi.

#13
dan33

dan33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 18.01.2005
pentru mine acoperirea e ok, de exemplu pe drumul Caciulata - Galati am avut tot timpul semnal, 3G si 4G, ....  poate conteaza si modelul de telefon...

Edited by dan33, 01 March 2018 - 08:24.


#14
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
depinde de zona...
eu pe unde circul, semnalul si calitatea e ok.
unde nu are digi semnal, nu au nici ceilalti... (munti)
vb de zona mures, cluj, harghita.
oricum, unde nu e semnal, e ca o binecuvantare :)
mai trebuie si un pic de liniste...

#15
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
sms-uri nationale la digi? o gluma proasta!
youtube la digi? iarasi o gluma proasta!
pai sunt zone unde nu poti vorbi la telefon ce sa mai vorbim de youtube?
acoperire 4g? poate doar in statiile de metrou!

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postdexterash, on 01 martie 2018 - 08:04, said:

E ieftin? Pare că este... Altceva? Nu asta doresc românii? Ieftin și mult?
Da,  e, insa-i mult mai bine asa decit scump si putin. Eu zic ca e ok. Problema lor e ca vind petarde care nu prea au semnal in casa (ca asta dupa care va scriu acum dar la 74 lei, pentru masina
/ waze e super).


#17
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View PostPoeOvidiu, on 01 martie 2018 - 08:15, said:

A inceput romanul sa isi dea seama ca desi e ieftin e inutil daca nu il poti folosi.
Mai bine spus "a inceput concurenta sa-si dea in sfarsit seama ca pierd clienti cu nemiluita daca nu scad pretul nesimtit al abonamentelor, sau nu suplimenteaza minutele, sms-urile si traficul de date la abonamentele de peste 10 Euro".
Am trecut de vreo 3 ani de la Orange la Digi fiindca efectiv nu aveam net si plateam 14 Euro pentru ceva ce nu foloseam. 350MB lunar (abonament de 9 Euro+extraoptiune de net cu 5Euro) era Posted Image  in comparatie cu 5GB sau cat oferea Digi atunci pe HSDPA/+. Si singura optiune oferita de Orange ca sa beneficiez de ofertele existente in momentul respectiv era renuntarea la abonament (cu pierderea numarului) si semnarea unuia nou. Posted Image Posted Image Posted Image
Dar s-au mai desteptat in ultimul timp si au inceput sa ofere beneficii mai consistente.
L.E.: si sa nu uit, din 2005 si pana in 2018 Orange nu a facut absolut nimic pentru imbunatatirea semnalului unde stau eu, la 2km de un oras mare din nordul tarii. Semnalul 3G e aproape inexistent, iar 2G e stabil daca lipesti telefonul de geam, in timp ce eu am semnal aproape full pe 4G in orice coltisor al casei.

View Postmaiorukaki, on 01 martie 2018 - 08:25, said:

sms-uri nationale la digi? o gluma proasta!
youtube la digi? iarasi o gluma proasta!
pai sunt zone unde nu poti vorbi la telefon ce sa mai vorbim de youtube?
acoperire 4g? poate doar in statiile de metrou!
Sa-ti aduc si un servetel, ca sa te stergi la gura de atat ***at?

View Postpastel3005, on 01 martie 2018 - 08:21, said:

depinde de zona...
eu pe unde circul, semnalul si calitatea e ok.
unde nu are digi semnal, nu au nici ceilalti... (munti)
vb de zona mures, cluj, harghita.
oricum, unde nu e semnal, e ca o binecuvantare :)
mai trebuie si un pic de liniste...
Ai dreptate, in nordul tarii semnalul e in general foarte bun si extins.
Probabil aici procentul de mita cerut ca sa-si poata face loc printre "giganti" a fost mai mic decat prin sudul tarii.

#18
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003

View Postspe_ripper, on 01 martie 2018 - 08:01, said:

sa nu iti mearga netul nici macar pe 2g.
Mai intai sa ai 2G dupa aia sa mearga. La RDS e de la 3G in sus si e mai bine asa, pot evolua mai repede fara sa aibe tehnologii defuncte dar populare cum au ceilalti.

Edited by andreic, 01 March 2018 - 09:34.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate