Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Accesorii Samsung S9 si S9+

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#55
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,059
  • Înscris: 10.04.2006
Carcasa neo hybrid e mare și groasă și are un lip destul de proeminent.
De ce ai mai pune și folie de sticlă?


#56
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
ca sa nu zgarii ecranul... follile nu prea imi plac cum se simt la atingere. Toate pe care le-am avut la alte telefoane aveau efectul de coaja de portocala si erau prea cauciucate la atingere (de ex. alien)

husa am gasit la mobiledirect punct ro.
inca nu am comandat-o

#57
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Folia originala samsung nu se compara cu alien, smartprotection si alte prostii.
Si folia de la spigen se intareste dar ii trebuie niste zile pentru asta apoi se simte aproape ca una de la samsung.

App, aveti ceva idei de curatat o husa alcantara? Am incercat cu periuta de dinti  electrica dar aparent nu face mare branza daca dau doar cu apa... Oricum husa aduna rapid jeg mai ales cand e cald afara si iti transpira mana pe ea.

#58
adypac86

adypac86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 18.12.2012
Salutare sunt si eu nou posesor de S9+
Am cumparat acesta si nu recomand la nimeni ! problemele sunt : daca sufli mai tare pe margini  o ia la "fuga" se dezlipeste ...apoi la marginile s9+ nu se lipeste bine , se vede f urat .
Acu las acesta pana gasesc o folie sa merita fiecare leu !
Voi ce ati montat  ? ...eu vreau ceva bun  , sa se lipeasca perfect pe marginile telefonului

Edited by adypac86, 25 June 2018 - 21:28.


#59
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,004
  • Înscris: 13.09.2007
Eu am luat Alien Surface, ecran, spate și marginile de sus și jos, fără laterale. Mi le-a pus un amic care se pricepe și a ieșit foarte bine. Marginile și pe față și pe spate sunt lipite cum trebuie. Se vede excelent ecranul, degetul alunecă pe folie cum trebuie, adică foarte ușor. Mulțumit!

#60
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 23.05.2010

 adypac86, on 25 iunie 2018 - 21:27, said:

Salutare sunt si eu nou posesor de S9+
Am cumparat acesta si nu recomand la nimeni ! problemele sunt : daca sufli mai tare pe margini  o ia la "fuga" se dezlipeste ...apoi la marginile s9+ nu se lipeste bine , se vede f urat .
Acu las acesta pana gasesc o folie sa merita fiecare leu !
Voi ce ati montat  ? ...eu vreau ceva bun  , sa se lipeasca perfect pe marginile telefonului
Exact asa am si eu, o folosesc cu husa uag si d.p.m.d.v. este ok, la mine nu se dezlipeste, touchul functioneaza bine, o am de vreo doua luni. Cred ca tine si de felul in care ai lipit-o pe display,daca ai potrivit-o bine.


#61
narcis1974

narcis1974

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 13.10.2010
https://www.tempered...black-full-glue
Sau căutați folie full glue.Se lipește pe tot display-ul ,doar ca trebuie putina atentie la montaj, sa nu ramana bule(oricum,se pot scoate ulterior).

#62
adypac86

adypac86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 18.12.2012
Uitati cum se vede pe margini in ambele laterale de sus pana jos ...acea linie ..de la folie .
Eu as vrea sa nu se vada asta ...sa fie perfect sa nu imi dea impresia ca este folie

Attached Files


Edited by adypac86, 26 June 2018 - 20:41.


#63
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,004
  • Înscris: 13.09.2007
Cu Alien la mine nu se vede nimic pe margini. Dacă nu ar fi decupată unde sunt senzorii și camera, nici nu s-ar vedea că am folie pe ecran.

#64
adypac86

adypac86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 18.12.2012
Te rog lasa un link cu acel alien al tau .

#65
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,004
  • Înscris: 13.09.2007
https://aliensurface...ry=S9&results=5

Trebuie pusă cu răbdare și de cineva care se pricepe. Apoi, câteva ore bune, 8 zic ei, telefonul trebuie să stea să se usuce.

#66
cipsius

cipsius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 25.01.2010
salutare, ce recomandati ca husa pt  S9+ care sa fie destul de subtire dar nu din silicon?

Mersi fain.

#67
Lachitza

Lachitza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 10.01.2014

 adypac86, on 27 iunie 2018 - 07:09, said:

Te rog lasa un link cu acel alien al tau .

Vezi pareri si recenzii extraterestri vs Smart Protection. Zic extraterestri pt ca mai nou te rup in judecate daca pronunti numele brandului fara acord :)
Totodata, pe thread ul de S8 si S8 Plus, precum si threadul special dediact foliilor aplicate la uscat sau umed, ai sa vezi parerile userilor de aici, nu ale mele, ca sa nu par subiectiv.
Cu stima.

#68
Lachitza

Lachitza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 10.01.2014

 marselcj, on 27 iunie 2018 - 07:23, said:

https://aliensurface...ry=S9&results=5

Trebuie pusă cu răbdare și de cineva care se pricepe. Apoi, câteva ore bune, 8 zic ei, telefonul trebuie să stea să se usuce.

Scuze ca intervin, dar vorbim de X firma care zice LASER CUT si adio huse, si defapt foliile sunt debitate cu un cutter special, NU LASER, ca totusi, polimerii se ard cand sunt taiati cu o sursa de caldura + husele au 0.35 mm minim, deci care adio? De unde pana unde. Strict dpdv al pastrarii design-ului original, da, dar protectie, asa si asa...

Rabdare trebuie, dar daca pana si doamnele reusesc sa monteze foliile, nu cred ca e vb de super multa experienta. Vezi video uri plus intructiunile din pachet plus discutiile telefonice de confirmare comenzi. Aici vorbesc de noi, Smart Protection, nu extraterestrii.
De uscat nu poate fi vorba, este doar o masura de siguranta ca sa fie un producator sigur ca iese ok treaba. Adica il poti utiliza linisitt, doar ca marginile foliei inca sunt putin sensibile la dezlipire.
Ideal sa montati foliile seara ca pana dimineata sa fie ok.
Cu stima.

#69
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Smart protection, alien, skinz,  spingen, etc sunt acelasi lucru vandut de firme diferite si taiat mai bine sau mai prost.
Foliile de genul ala se pun reativ fara bule pentru ca este o aplicare umeda si daca nu faci bule cand stropesti ies chiar ok. Mai nasol este ca marginile curbate de prind greu si trebuie sa insisti cateva minute bune pana sa se prinda.
Dupa ce se prinde pe ecran folia un timp este inca moale cam 30min-1h asa. Dupa asta nu se mai dezlipeste prea usor pentru o perioada de timp si suprafata ei devine oarecum tare si ok la atingere.
Partea proasta este ca nu am gasit o folie care sa stea mai mult de 6 luni fara sa se desfaca. Dupa 3-4 luni (daca esti oarecum norocos) incepe usor usor pe la colturi si imbinari sa se desfaca. In plus dupa uscare capata un aspect de coaja de portocala si cand este foarte cald afara folia devine moale (ca la inceput) si aspectul de coaja de portocala poate sa se transpuna in dungi :)).
Compatibilitatea la astfel de folii cu huse care protejeaza telefonul este destul de redusa acoperind cam tot si din acest motiv carcasele apasa pe folie sau la imbinare incepand sa le ridice.

Singurele folii bune le-am gasit de la samsung, cele originale. Nu acopera tot ecranul si sunt prietenoase cu carcasele. Se aplica mai greu si trebuie atentie fiind uscate dar stau pe telefon peste un an si suprafata este foarte lucioasa, asemanatoare cu sticla telefonului.

#70
Lachitza

Lachitza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 10.01.2014

 geopsi, on 27 iunie 2018 - 15:26, said:

Smart protection, alien, skinz,  spingen, etc sunt acelasi lucru vandut de firme diferite si taiat mai bine sau mai prost.
Foliile de genul ala se pun reativ fara bule pentru ca este o aplicare umeda si daca nu faci bule cand stropesti ies chiar ok. Mai nasol este ca marginile curbate de prind greu si trebuie sa insisti cateva minute bune pana sa se prinda.
Dupa ce se prinde pe ecran folia un timp este inca moale cam 30min-1h asa. Dupa asta nu se mai dezlipeste prea usor pentru o perioada de timp si suprafata ei devine oarecum tare si ok la atingere.
Partea proasta este ca nu am gasit o folie care sa stea mai mult de 6 luni fara sa se desfaca. Dupa 3-4 luni (daca esti oarecum norocos) incepe usor usor pe la colturi si imbinari sa se desfaca. In plus dupa uscare capata un aspect de coaja de portocala si cand este foarte cald afara folia devine moale (ca la inceput) si aspectul de coaja de portocala poate sa se transpuna in dungi Posted Image).
Compatibilitatea la astfel de folii cu huse care protejeaza telefonul este destul de redusa acoperind cam tot si din acest motiv carcasele apasa pe folie sau la imbinare incepand sa le ridice.

Singurele folii bune le-am gasit de la samsung, cele originale. Nu acopera tot ecranul si sunt prietenoase cu carcasele. Se aplica mai greu si trebuie atentie fiind uscate dar stau pe telefon peste un an si suprafata este foarte lucioasa, asemanatoare cu sticla telefonului.

Ai uitat un aspect f important. MATERIALUL. Ca debitarea este mai ok sau mai slaba, este adevarat, in functie e debitor dar fff important, acul.
Dar materialul face toti banii. Ai folosit vreodata Smart? Daca nu, astept un PM.
Alt aspect, vezi pe site ul nostru cate folii compatibile cu husele Spigen, UAG, Cubz, Samsung OEM etc avem. Special debitate pentru fiecare husa in parte.
Ms.

#71
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Am folosit toate cele mentionate mai sus :).  Exceptand folia de la samsung celelalte au fix acelasi material, la spigen pare ceva mai subtire si cred ca este ceva mai calitativ dar nu cat sa faca o diferenta notabila.
Momentan am spingen, cand o sa faca figuri si asta (ca deja incepe) trec linistit la folia originala samsung.

#72
adypac86

adypac86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 18.12.2012
... de exemplu multa lume  recomanda https://www.mobiledi...v2x213r2s2.html
Merita !? ... are cineva ?

Edited by adypac86, 27 June 2018 - 17:42.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate