Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Accesorii Samsung S9 si S9+

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#19
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Whitestone dome sau ceva de genul se gaseste pentru s9?
Foliile de sticla de la noi din magazinele online se lipesc decat pe colturi?

#20
J0nsn0w

J0nsn0w

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 30.06.2017

View Postcipri_m78, on 05 aprilie 2018 - 08:12, said:

Cu clear cover de la samsung, nu o sa ai grip mai deloc la telefon, este foarte alunecoasa, exact cum este telefonul, eu am avut la note 8, dar am folosit-o o zi, imi era frica sa nu scap telefonul. Se impaca bine cu orice folie.

Doar clear cover am avut si la s7 edge si la s8, fara probleme. Nu protejeaza mai departe de zgarieturi dar nici nu tii o caramida in mana ca si hybridul asta de la spigen.

#21
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Eu am avut clear cover pe s6 și s7 dar pe s8 mi s a parut prea alunecoasa.
Asa ca pe s8 am avut de la spigen thin fit.
Până acum nu am găsit și pentru s9 thin fit așa că am luat o husa de la Ringke care seamănă cu thin fit.
Chiar îmi place și are și un dent lângă amprenta ca sa poți face slide mai ușor

#22
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Eu ma gandeam la liquid air sau rugged armour pana la urma. Par subtirele.

Legat de un power bank imi puteti recomanda ceva? Ma tot gandeam sa iau unul dar as vrea sa fie mic ca dimensiuni nu ditamai bateria greu de carat. Uneori mai merg pe tren si ajuta. Aveam una de la orange primita gratis care nu incarca s7 complet dar era bunicica, faza e ca nuprea mai merge.

#23
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.05.2010
Daca vrei sa mergi tot pe samsung, are usb tip c, eu asta o folosesc, am luat-o de aici:
http://www.ilexgsm.r...source=price-ro
Poate gasesti mai ieftin in alta parte, sau si mai ieftin alta marca.
Iti ajunge de o incarcare completa de la 15% la 100% si mai ramane ceva. Per total are vreo 4000 mah reali. Este cam cat un telefon de mare (s4), iar snurul ala este util cand folosesti telefonul cu bateria, il pui pe deget si gata.

Edited by cipri_m78, 06 April 2018 - 22:52.


#24
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Sau ar putea sa il ia pe cel care costa mai putin,  e cam la jumatate ca dimensiuni , este cu 50% mai usor  si are 12 mii mAh....
http://www.ilexgsm.r...attery--Black/.
Ce sens are sa mai care practic inca un telefon dupa el ?

Eu am o parnaie luata la sales cu 10 lei Hama de 2600 mAh, suficienta pentru acumulatorul de 3000 al telefonului.
Are un design foarte tare , cauciucat,  rezistent la cazaturi . Are dimensiunea unei brichete, il pierzi prin buzunare !

https://altex.ro/acu...-2600mah-black/

Edited by M0sGerila, 06 April 2018 - 23:10.


#25
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Eu folosesc xiaomi powerbank pro care e slim și are fast charge.
Singura chestie pe care mi-aș fi dorit să o aibă e să fie și în versiunea de 5000mah. Cea de 10 000 e aproape cât telefonul.

#26
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Ala de la samsung e destul de scump si e mare. Eu folosesc de cateva ori pe an. De asta vreau sa fie mic, sa il pot lasa intr-un buzunar ceva.
MosGerila, vazui si https://altex.ro/acu...600-2600mah-alb tot la altex. Sa vad, poate iau unul sau doua de genul.

#27
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Eu am mai luat unul de 7800 mAh cu 42 lei, asta are si afisaj si e mititel!
https://altex.ro/acu...7800-mah-white/

Am prins transport gratuit, 3 comenzi , 3 colete dintre care unul de 10 lei valoare.  :)

Cel mai bine mergi si le vezi in magazine !

#28
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Am trecut pe rugged armour urban +folie de la spigen. Par sa se impace bine. Folia nu acopera nimic aiurea si nu deranjaza vreun senzor. De fapt cam toti puteau face foliile putin mai mici.
Husa insa e maricica si telefonul clar se simte greu in mana. Daca va luati asta pierdeti cam tot ce inseamna telefon super frumos facut. Marginea aia de sus si jos protejaza putin ecranul dar numai pe suprafete perfect drepte. Ma gandesc daca merita sau sa iau si una alcantara de la samung... Ramane de vazut.

#29
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.05.2010
Iti recomand ringke fusion, nu este mare, dar sigur protejeaza mai bine decat alcantara. Mai sus pe acest topic am pus cateva poze cu husa ringke fusion smoke black (fumurie)
Momentan o folosesc pe cea protective cover cu stand de la samsung. Este putin mai mare, dar imi place cum arata pe telefon.

Edited by cipri_m78, 09 April 2018 - 19:55.


#30
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
O sa vad si de ringke pe viitor. momentan am luat o alcantara neagra care imi place la culme. Este destul de minimalista, marginea de sus acopera bine si nu pare sa atraga atata murdarie cum vazusem prin video-uri.
Partea de jos este complet desfacuta, cum era si husa pe care o aveam la s7, asta il consider un minus dar nu ma deranjaza prea tare ca asa era si ce aveam inainte.
Imi place mult ca ofera grip bun, senzatia de ceva premium si arata al naiba de bine pe telefon. Daca nu era facuta de samsung si sa scrie pe ea ai fi zis ca e de apple facuta :D. Chiar imi place si o recomand mai ales ca se impaca excelent cu folia.

Ca si protectie rugged armor este o husa grea care mareste putin telefonul. Cred ca ofera protectie buna daca cade pa parti sau pe spate dar nu se compara ca feeling.
Sunt curios cat de bine rezista in timp aluminiul vopsit de pe margini daca nu se foloseste husa.

#31
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,120
  • Înscris: 31.12.2013
Pe s9 plus am alcantara, iar pe display și in partea inferioara la porturi, folie de la smartprotection.ro. Alcantara oferă protecție la colțuri, chiar la o căzătură pe ecran, fiind mai înaltă în plan perpendicular cu aprox. 1,5 mm (în colțuri jos și partea superioară). Într-adevăr husa cam adună scame sau puf, dar are grip bun, iar folia este ok. E o combinație bună zic eu.

#32
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Aparent folia de la spigen nu se desface ca cele de la smartprotection (am avut o gramada si mai mult de 2 luni nu au dus + ca se mai deformeaza.
Daca este sa compar alcantara cu spigen rugged armour, alcantara protejaza putin.
Profilul ala ridicat pe partea de sus a ecranului si colturile de jos ar ajuta doar daca ar cadea pe ceva perfect plat gen gresie sau parchet, in rest o sa dea cu ecranul.
Oricum am 3 huse la el acum si o tot folosesc pe asta alcantara ca este cam singura care ofera un feeling ok.

#33
J0nsn0w

J0nsn0w

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 30.06.2017

View Postcipri_m78, on 05 aprilie 2018 - 08:12, said:

Cu clear cover de la samsung, nu o sa ai grip mai deloc la telefon, este foarte alunecoasa, exact cum este telefonul, eu am avut la note 8, dar am folosit-o o zi, imi era frica sa nu scap telefonul. Se impaca bine cu orice folie.

Noul clear cover pentru s9 este din silicon. Asteptam pachetul cu 2 folii samsung sa vedem dacă si pe alea le da jos.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   27.81K   62 downloads


#34
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
https://catmobile.ro...zata-black.html

A încercat cineva asa ceva?
Pare interesant,dacă are lipici pe toată sticla cred ca e un best buy. O sa dau o comanda azi. Mi-am luat S9 pe Blue,este superb,de aia as vrea o husa transparenta.

#35
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Sa ne anunti si pe noi daca ramane lipita pe toata suprafata folia.
Nu cred ca e asa mare branza sa implementeze si alti producatori de sticla ceva asemanator cu ce fac cei de la whitestone dome.
Pana la urma e tot o sticla dar care are acel lipici/lichid care faciliteaza contactul pe toata suprafata.

#36
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,869
  • Înscris: 14.05.2013

View PostJ0nsn0w, on 16 aprilie 2018 - 01:14, said:



Noul clear cover pentru s9 este din silicon. Asteptam pachetul cu 2 folii samsung sa vedem dacă si pe alea le da jos.
A gasit cineva aceasta husa?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate