Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Clanța/limba asta este reparabila sau trebuie inlocuita?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,623
  • Înscris: 15.06.2007
Am descoperit ca acele gauri erau la deruta..  am desfacut si broasca, dar nu pot sa o arunc, imi trebuie model sa cumpar alta. E nituita , intentionat, ca sa nu se poata repara.

PS. Am vazut "chestii" made in USA pe care scrie "this device contains non repairable components- do not repair".

#20
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

 tfmercedez, on 20 februarie 2018 - 10:48, said:

...dar nu pot sa o arunc...
Venim la priveghi diseară; în colivă să pui stafidele înmuiate bine în rom.
Și nucile să nu fie măcinate prea fin, lui myshik îi plac mai colțoase.
Dacă nu ți-ai luat încă generator, este un moment potrivit.

După ce îngropi broasca Posted Image

#21
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,623
  • Înscris: 15.06.2007
Gata,  am luat alta broasca, am si schimbat-o. Bine ca nu costa mai mult de decat un pachet de tigari.
Made in Romania! Feroneria "grup"- dar nu m-am pus sa caut cu lupa unde scrie made in china.  Cine stie, poate rezista.

Tot ca pasta arata.Attached File  20180220_113259.jpg   45.57K   12 downloads

Cred ca mai mult am stat pe forum decat am schimbat broasca pacii.  
Usa este dintr-un material.. un fel de carton presat, ca lemn nu se poate numi.

#22
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Mi se pare mie sau ai pus-o cu limba invers ?

#23
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,623
  • Înscris: 15.06.2007
Ca mi-am amintit de usile astea. Acum 4 ani cand ne-am mutat aici, casa a intrat in renovari  "sumare" , au fost chemati niste "mesteri".
Si am nimerit un manole..
S-a hotarat ca baia de serviciu se va deschide invers, adica insrpe afara. Da jos "mesteru" usa, si se pune la o bere ca era cald.
Intre timp, alt mester care se ocupa de altele, a dat jos o alta usa de la sufragerie, sa o vopseasca afara.
Si "Manole" al nostru, saumai bine Dorel, termina bericica, sise apuca de treaba.  
Schimba balamalele, apoi cand sa o monteze nu se potriveste.   Mai taie din ea, o face sa se potriveasca, job done!
A doua zi e gata si "usa ailalta" si cand se pun "baetzii" sa o monteze, stupoare. Ce dracu' e mai ingusta!  
Atunci isi da seama ca a taiat usa gresita, si a pus usa de la sufragerie la baie. Roflcopter!Dar cum dorel era baiat de cartier, care se incalzea iarna cu lemne din mobila adunata de pe strazi, a venit mandru a doua zi cu o usa in brate, pe care a vopsit-o si a potrivit-o la sufragerie.. plm samsar de usi, i-a dat km inapoi, pus broasca, gata ușa.

 Baxon, on 20 februarie 2018 - 11:40, said:

Mi se pare mie sau ai pus-o cu limba invers ?
Nu, ailalta avea limba sucita pe dos. Mi-a aratat nenea la magazin, ca se impinge cu surubelnita  mecanizmu' , prinzi limba si o sucesti cum ai nevoie. Dar stai linistit, ca limba era buna din fabrica, dar nenea de la magazin a sucit-o invers, si dupa ce am montat-o am vazut ca nu e bine, si am sucit-o iar ca sa fie cum trebe.

Attached Files

  • Attached File  9ff.gif   1.38K   4 downloads

Edited by tfmercedez, 20 February 2018 - 11:48.


#24
Assur

Assur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 14.07.2017
http://www.feroneria....php?prodID=519
E de 100x mai buna decat ce aveai inainte...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate