Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

LCK președinte

* - - - - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
261 replies to this topic

Poll: Laura Codruța - președinte (205 member(s) have cast votes)

Ați vrea ca Laura Codruța sã candideze pt. președinție?

  1. Voted Da (107 votes [52.20%] - View)

    Percentage of vote: 52.20%

  2. Nu (38 votes [18.54%] - View)

    Percentage of vote: 18.54%

  3. Nu mã pot decide (3 votes [1.46%] - View)

    Percentage of vote: 1.46%

  4. Îl prefer pe Iohanis (13 votes [6.34%] - View)

    Percentage of vote: 6.34%

  5. Voi vota contra ei (10 votes [4.88%] - View)

    Percentage of vote: 4.88%

  6. Hehe (34 votes [16.59%] - View)

    Percentage of vote: 16.59%

Vote Guests cannot vote

#37
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postchristinne69, on 18 februarie 2018 - 12:13, said:

asta nu schimba cu nimic faptul ca PSD este un partid de penali. Iar tu ii aperi constant, probabil ai interese cu ei, si inteleg asta. Dar din decenta, ai putea sa profiti si sa taci. Eu asa as face.

Nu-i mai apăr.
M-am convins că Codruța este o lumină și de acum înainte o să mă alătur colegilor care țin cu poporul și sunt contra penalilor.

#38
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017
Ce gluma buna, Kovesi presedinte Posted Image Prea tare Posted Image. Deja avem 2 presedinti varza in istoria Romaniei post decembriste (Constantinescu si Iohannis), Kovesi mai lipsea Posted Image.
Ce poate fi mai frumos in Romania? Laura Codruta presedintele statului si Vasilica Viorica premier Posted Image. Mai trebuie sa vina Firea, Clotilde, Chichirau si inca cateva dudui din politica romanesaca si ne-am dat pe brazda cu coruptia. Sau, cine stie? poate sunt femeile din politica solutia. Cine stie? or avea bun simt hotii sa nu mai fure in prezenta femeilor

De curiozitate, am o intrebare "Daca ar ajunge presedinte ce credeti ca ar face?". De al dracu o votez daca cineva imi aduce un argument solid ca dupa N ani de stat in fruntea DNA-ului, bineteles "luptandu-se cu marea coruptie" care este libera pe strazi si prin lume (mai nou) o sa faca ceva valabil pentru Romania

Va este prea draga liberatatea? de vreti sa ajungeti la bulau ca v-au filat pe telefon si aveti probe false facute de toti "mediocrii" care n-au o dovada solida asupra voastra distrugandu-va familiile si pe voi ca oameni luandu-va de pe strada si arestandu-va ca asa vrea poola lor. Au avut timp la dispozitie o multime ca aceasta institutie sa dovedeasca ca poate distruge marea coruptie. N-a facut asta cine a creat-o sa ia masuri sa o inchida. Existau DEJA create prin legi ANAF-ul, parchetele si judecatoriile sa bage la inchisoare marii corupti DACA se vroia a se rezolva ceva in Romania, nu trebuia sa se creeze institutie speciala pentru corupti ca nu sunt personalitati importante ca sa le faci institutie speciala sa se ocupe de ei.

Este strict parerea mea si n-am chef de comentarii asupra ei. In Romania ca sa se astupe mizeria sub pres mereu s-a creat si se vor creea institutii cu denumiri "pompoase" ca sa nu se rezolve nimic.

Edited by pascali_daniel, 18 February 2018 - 12:47.


#39
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,548
  • Înscris: 30.01.2008

View PostEsticul, on 18 februarie 2018 - 12:14, said:

Procurorul-șef ar trebui să fie un fel de însărcinat cu treburi administrative de care nu a auzit nimeni în afara celor direct implicați.
Asta e valabil doar daca cel implicat direct in furturi nu detine o retea de televiziune+radio + ziare !

#40
christinne69

christinne69

    Viva la revolution!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,832
  • Înscris: 23.09.2016

View Posttomaso, on 18 februarie 2018 - 12:16, said:

Nu-i mai apăr.
M-am convins că Codruța este o lumină și de acum înainte o să mă alătur colegilor care țin cu poporul și sunt contra penalilor.

Nu e o lumina, sincer, eu nu mai vad nicio lumina in cloaca asta. Niciuna. Dar nici nu e ok sa iei partea borfasilor. Eu nu mai iau partea nimanui, tac si imi vad interesul meu. Aici discutam discutii. Nu vreau sa traiesc nici intr-o republica a borfasilor, nici intr-una a procurorilor, e acelasi lucru.

Edited by christinne69, 18 February 2018 - 12:32.


#41
cammyxxx

cammyxxx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 554
  • Înscris: 04.01.2017
Asta mai lipsea, o securista pe post de presedinte :)
Locul ei este la puscarie pentru fapte grave de coruptie (politie politica).
Bine ar fi daca Romania s-ar lepada si de cei care au pus-o acolo sa faca asta, pentru ca femeia e doar un pion/executant. Poate atunci se va dezvolta in sfarsit si tara asta ca si restul tarilor din vest

#42
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Posttomaso, on 18 februarie 2018 - 11:31, said:


Ce spun domniile voastre despre o asemenea propunere?
Hehe Posted Image Posted Image

#43
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012
Da .. de ani de zile i se face un profil de "prezientiabil"

Ca ea eclara ca nu .. da bine la publoc. Insa cei care ii fac profilul "prezientiabil" o pot si sili sa accepte.

Insa aici intervin si unele necuoscute ...
De exmplu ... Tolontan!

#44
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postcammyxxx, on 18 februarie 2018 - 12:34, said:

Asta mai lipsea, o securista pe post de presedinte Posted Image

Camy, vezi tu,  noi nu trăim într-o țară normală.   La noi penalii colcăie ca viermii.  Sub orice piatră, sub canapea,  sub parchet, rigips ori tapet,  colcăie penalii.
Ești de acord că nu putem să pretindem ca lupta contra acestora să fie cu mijloace precum în țările democratice? La timpuri excepționale,  măsuri execepționale.
Tu nu te-ai săturat de parlamentarii ăștia penali care sug sângele poporului și se îmbogățesc prin sudoare frunților noastre?

Când nu va mai fi Doamna Codruța la DNA,   oare cine va mai avea grijă de noi,  de popor,  de oamenii cinstiți din acest colț de rai,  Grădina Maicii Domnului,  precum bine spunea Papa de la Roma? Cine oare se va mai uita și la noi?   Vom rămâne singuri,  la mâna penalilor. De aceea,  cred că avem o singură șansă, să o votăm pe Doamna Codruța președinte. Știu, te înțeleg,  până mai ieri eram la fel ca tine,  credeam că securiștii sunt răi,  dar am realizat că și ei sunt tot români ca și noi.  Își iubesc țara și urăsc penalii.   Dacă nu îi aveam pe ei ca să fabrice dosare penalilor,  cum oare putea Doamna Codruța să-i aresteze,  că doar nu au fost proști să se lase prinși în flagrant? Înțelegi?

Astfel de oameni ne trebuie nouă.  Unii care să bage groaza în penali,  să știe că nu scapă de furia poporului.

Chestia asta cu securiștii,  cu probele,  cu legea,  e doar discursul penalilor care acum s-au trezit că vor să fie totul legal.   Dar când au furat nu au vrut lege?
Avem nevoie de un președinte care să nu se împiedice în proceduri,  în tot felul de obstacole avocățești de doi bani,  menite să-i scoată basma curată pe penali.
Noi avem nevoie de un Vlad Țepeș, nu de un terchea berchea care ne aburește cu drepturile civile & shit.
Uite,  apropo de asta,  eu vreau să-mi fie ascultate toate mijloacele de comunicare.   Nu am nimic de ascuns.   Atunci când conversez cu Doamnele și Domnițele știu sigur că bunii securiști care ascultă nu numai că nu râd de mine,  dar poate că-și iau notițe de tehnica vrăjelii prin comunicare electronică la distanță.   Atât timp cât nu calc legea,  nu văd de ce m-aș teme de ceva. Și în plus de asta,  dacă știu că se uită unii prin corespondența mea,  aș fi mai serios,  aș avea grijă să nu mai cer poze în care partenerele de dialog sunt dezbrăcate,   pentru că la vârsta mea este semn de infanitilism  și crasă neseriozitate.   Aș fi un om mai bun,  mai util,  orientat către servirea patriei și poporului, nu doar nevoilor mele.

Edited by tomaso, 18 February 2018 - 12:58.


#45
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,692
  • Înscris: 13.10.2003
Daca ar candida Codruta ar obtine garantat multe voturi, mult mai multe decat alte dudui ce s-au vrut presedinte. Garantat...
Lumea s-a saturat de coruptie si smecheri.

#46
sam92

sam92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 08.01.2013
De ce nu are Laura Codruța Kovesi șansă la prezidențiale?Sa vedem!In primul rand societatea e impartita intre talibanii PSD-ului, care vor vota candidatul social-democrat, oricine ar fi el, si oricum ar fi el, si restul.Acest rest, oricum am pune problema, e mai mare dar mai fragmentat.O mare parte sunt apaticii politici.Nu-i intreseaza, nu voteaza.O alta parte e minoritatea maghiara.In general anti-PSD, dar instabila.Poate fi si PSD-ista...O alta parte poate deveni PSD-ista, in lipsa unei ordini clare in partea din dreapta a spectrului politic(cu ajutorul acestei parți a câștigat PSD-ul alegerile in 2016).Apoi sunt talibanii anti-PSD, cel mai vocal grup fiind acum #Rezist.Acestia in general sunt pro-Iohannis, dar grupul a inceput sa se erodeze si va continua sa se erodeze prin doua mijocace: prostiile guvernării PSD pe care tot mai multi din acest grup le vor pune pe seama numirii Vioricăi Dancila  de catre Iohannis si alăturarea imaginii PSD lui Iohannis.Aceasta erodare a grupului pro-Iohannis va fi exploatata sigur de un lider de dreapta, cel mai probabil de Ciolos.Insa nu poate fi exploata de Kovesi care, daca va candida, va intra in campanie destul de tarziu, cand deja grupurile sunt tot mai omogenziate.Singura sansa a Laurei Kovesi de ajunge Presedinte e o retragere a lui Iohannis si un non-combat al celuilalt candidat al dreptei.Daca retragerea lui Iohannis e imaginabila, non-combatul celuilalt candidat al dreptei e mult mai greu imaginabil deoarece acela va avea deja o masa puternica de alegatori proveniti din eroziunea grupului pro-Iohannis.

#47
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,916
  • Înscris: 31.03.2003

View Posttomaso, on 18 februarie 2018 - 11:46, said:

Dacă va fi Codruța președinte,  vei vedea că parlamentul va învăța ordinea și disciplina,  începând să lucreze doar în interesul poporului, nu al penalilor.
O să se primenească toată clasa politică,   penalii vor ajunge acolo unde le este locul,  iar în parlament, în guvern, prin ministere,  va domni o atmosferă de lucru,  de colaborare în interesul poporului,  nu a tagmei jefuitorilor.

Hai ma, nu a reusit Basescu sa faca toate astea (ba a fixat si pesedistii mai bine la putere). Si ala e un titan.

#48
toniq

toniq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 08.01.2009

View Posttomaso, on 18 februarie 2018 - 12:53, said:

Chestia asta cu securiștii,  cu probele,  cu legea,  e doar discursul penalilor care acum s-au trezit că vor să fie totul legal.  

Toti vrem ca totul sa fie legal. Insa nu vad de unde avem certitudinea ca a fost ceva ilegal acolo cu probele acelea chipurile falsificate, doar pt ca un inculpat a afirmat asta? 99,99% din inculpati, daca ii intrebi, vor spune ca a lor condamnare definitiva nu e corecta si vor invoca tot felul de "ilegalitati". Pana una alta in acest dosar unde se invoca probe false, judecatorul a respins toate exceptiile inculpatilor legate de probe. Asadar, un judecator a stabilit ca probele au fost administrate legal. Si atunci intreb, intre un judecator si, culmea culmilor, un inculpat, pe cine ar trebui sa credem? Pe inculpat?

Edited by toniq, 18 February 2018 - 13:05.


#49
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Atat! Si eu as vrea sa mearga mana in mana cu macovei sa formeze un tandem sa curete tara de penali.
Macovei prim ministru! Codruta Presedinte!

#50
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016

View PostSeteh, on 18 februarie 2018 - 13:11, said:

Atat! Si eu as vrea sa mearga mana in mana cu macovei sa formeze un tandem sa curete tara de penali.
Macovei prim ministru! Codruta Presedinte!

in cazul asta o sa ma eutanasiez

#51
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Presedintele este o functie politica. Prima functie politica . Un profesionist intr-un domeniu ...fara experienta in politica , este o victima sigura a celorlalti politicieni pe scena politica. Politica este o chestiune de perceptie. Nu are legatura cu profesionalismul in vreun domeniu , cu cinstea , cu verticalitatea. Personal cred ca Emil Constantinescu a fost destul de profesionist in domeniul lui , destul de cinstit ...si a fost cel mai slab presedinte al Romaniei din toate timpurile . Institutia prezidentiala este extrem de complexa , are atributii foarte specifice care nu tin de sperierea coruptilor si bagarea in inchisoare a hotilor . LCK stie asta , de aia nu vrea cariera politica . Ca politician trebuie sa ai un anume profil psihologic . Nu oricine poate sa minta cu nerusinare in fiecare zi din viala lui . Codruta nu va fi niciodata presedinte . Ar fi un presedinte slab . Este destul de desteapta ca sa stie asta .

Edited by JurasikMan, 18 February 2018 - 13:26.


#52
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postmihnearau1, on 18 februarie 2018 - 13:15, said:

in cazul asta o sa ma eutanasiez

Ești donator de organe?  Ți-ai făcut cardul?

#53
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,209
  • Înscris: 03.03.2007
Am pus DA doar ca sa-l enervez pe tomaso.

#54
lucian2retec

lucian2retec

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 09.11.2006

View Posttoniq, on 18 februarie 2018 - 13:05, said:

....Si atunci intreb, intre un judecator si, culmea culmilor, un inculpat, pe cine ar trebui sa credem? Pe inculpat?

E corect ce zici. Doar toata lumea stie ca inculpatii trebuie sa fie crezuti doar cand fac denunturi la adresa politicienilor (niste penali inca liberi, mai putin Johannis si cei din USR care sunt saraci si cinstiti), in rest mint (ca doar sunt niste penali).
Daca ne gandim bine, erau chiar OK protocoalele secrete incheiate intre "Servicii", procuratura si judecatori. Actionau ca un tot unitar, o singura vointa. Procurorii stabileau tinta, "Serviciile" gaseau/fabricau dovezile si faceau dosarul cu sentinta cu tot iar judecatorii ii bagau pe penali la inchisoare. Repede si eficient.

Doamna Kovesi are toate calitatile unui politician, este o adevarata artista:
- joc scenic;
- stapanire de sine;
- minte natural si cu convingere;
- controlul maselor,
- nu are scrupule,
- este loiala celui mai puternic.

Kovesi este omul providential, ultima reduta impotriva penalilor care au cotropit tara si sug sangele acestui popor demn si muncitor.
Cred ca "brandul de tara" ar trebui sa fie Kovesi.
Kovesi Presedinte ar fi un vis, incununarea unei vieti dedicate Patriei si Poporului.

  Totusi, nu cred ca are sanse sa ajunga presedinte. Sunt inca multi aparatori ai penalilor care nu apreciaza munca titanica si daruirea de care da dovada sefa DNA, Doamna Doctor de renume Mondial, recompensata cu nenumarate medalii pentru activitatea ei neobosita. Si e femeie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate