Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Schimbare baterie iPhone 6s

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#73
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Ok, mersi. A trebuit sa il trimiti formatat etc?

LE: Am inteles, mersi.

Edited by increatul, 26 November 2018 - 21:55.


#74
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,372
  • Înscris: 28.10.2018

View PostDecember, on 26 noiembrie 2018 - 21:52, said:

Cu stima,
M****** P******



M*** P**?

#75
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Am sunat astazi la mai multe service-uri. Se pare ca fix luna viitoare se implinesc 3 ani de la activarea telefonului, deci e cam ultima sansa sa-i schimb bateria pe programul Apple.

Ce service ati alege? Noumax, VOX Timisoara sau istyle (tot Timisoara sa zicem)?

#76
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Noumax

În Cluj la Noumax durează câteva zile. La istyle 2 săptămâni, deoarece trebuie să îl trimită la București.

#77
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Mersi. Dar din cate am inteles de la Noumax (cluj parca), au baterii pe stoc si ti-o fac in aceeasi zi. De ce sa dureze mai mult? Intrebasem in ideea de a ma duce personal pana la cluj (am cam 3 ore de mers).

#78
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Mie mi s-au spus că poate dura câteva zile, în funcție de cât au de lucru

#79
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.09.2014
Sună pe cei de la Noumax și întreabă dacă au baterie pentru telefonul tău. La începutul lunii noiembrie eu am fost la ei, atunci nu au avut baterii pe stoc, dar au făcut o diagnoză a telefonului și apoi au comandat bateria. După o săptămână am primit sms că a sosit bateria. A doua zi am mers la ei și în trei ore era gata. Atunci am întrebat pentru un prieten, dacă au baterii pentru 6S, și au zic, ca au primit și pentru 6S. Eu am SE.

#80
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Ok. Asa fac, ori ca ma duc, ori ca il trimit, sun inainte. Cam pe luni, ca sapt asta nu mai are rost ca e sarbatoare.

#81
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
De ce nu are rost? Miercuri și joi sunt zile lucrătoare oricum

#82
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Pai il trimit luni, sa fie 5 zile pline, si poate joi deja il trimit inapoi. Sa am timp sa il impachetez ca lumea, ca mi-e frica si de transport.

Poate ajunge la ei crapat, sau poate zic ca ajunge la ei crapat si de fapt mi-au schimbat display-ul cu altul. Stiu ca sunt slabe sanse, dar totusi suntem in Ro.

#83
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,372
  • Înscris: 28.10.2018
Sau poate iti scapa din mana si se crapa display-ul imediat dupa ce il primesti cu bateria schimbata. Esti in Romania. Orice este posibil.

#84
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 26.06.2009
Dar de ce vrei sa mergi pana in Cluj cand ai iStyle in orasul tau? :-) Baterii pe stoc nu prea mai au niciunde, promotia de la Apple fiind pe sfarsite.

Eu as avea o alta intrebare: pentru un iPhone 7, care teoretic este ip67 watter resistant... dupa inlocuirea bateriei isi pastreaza ˜proprietatile de watter resistant?

View Postincreatul, on 27 noiembrie 2018 - 16:04, said:

Mersi. Dar din cate am inteles de la Noumax (cluj parca), au baterii pe stoc si ti-o fac in aceeasi zi. De ce sa dureze mai mult? Intrebasem in ideea de a ma duce personal pana la cluj (am cam 3 ore de mers).

Edited by Xman_ghio, 01 December 2018 - 19:36.


#85
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007
Salutare, tocmai ce mi-am schimbat bateria la 6S cu una noua de la ifixit, pun cateva poze.
Am lucrat ceva la telefon fiind prima oara cand am desfacut un iphone insa a mers totul ca pe roate

Atasat poze.

Attached Files


Edited by costinuti, 01 December 2018 - 19:52.


#86
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007
LE: revin maine cu restul de poze; nu stiu ce are de merge asa greu
PS e vazuta bine bateria in ios la status

Attached Files


Edited by costinuti, 01 December 2018 - 20:20.


#87
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 26.06.2009
La ce pret in RON a ajuns bateria (cu tot cu livrare)? Ms

#88
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007
Am dat pe ea 30€ cu transport gratuit (cod BF). In mod normal transportul e 10€.

#89
id_cristi

id_cristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 23.02.2011

View Postcostinuti, on 01 decembrie 2018 - 20:18, said:

PS e vazuta bine bateria in ios la status
          Interesant, pana acum eram convins ca bateriile neoriginale nu sunt "vazute" de ios. Sau e valabil de la ios 12 incoace ?

#90
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,372
  • Înscris: 28.10.2018
Oricum procentul indicat de ios este o mare vrajeala.

Eu am baterie compatibila, schimbata acum un an, nu mi-o arata in ios, in schimb mi-o arata ibackupbot. Intr-un an am 300 de cicluri de incarcare, mi-a scazut capacitatea de la 1710 la 1600 mA. Bateria ma tine lejer o zi. Il scot de la incarcat la 7:30 -> il bag la incarcat la 23:30 cu baterie 30%.

Ce nu imi place la iphone 6s: daca il folosesc normal tine bateria o vesnicie. Daca ma apuc de facut poze si stau pe 4G, se duce bateria vazand cu ochii. Daca fac 100 de poze si stau pe 4G nu apuc seara, inainte de 20:00 ajung la 2%. Trebuie sa am baterie externa la mine.

Edited by abac, 02 December 2018 - 17:23.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate