Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 

The Cloverfield paradox 2018

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
http://www.imdb.com/title/tt2548396/
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8brYvhEg5Aw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
So... J.J. Abrams si un film Netflix. Nota cam mica pe Imdb dupa parerea mea, eu i-as da un 8. Mie mi se pare mult mai bun decat multele de genul. De exemplu Life mi se pare pistol cu apa...
Da, la unii actori ar fi mers o interpretare mai buna dar per total filmul e superb. Imi place si ideea si are posibilitatea si de continuare...

Nu prea mi-a placut ce a facut JJ cu unele filme dar asta eu zic ca merita vazut.

LE: face parte dintr-o franciza Cloverfield dar nu au legatura filmele. Mai sunt doua inainte si o sa mai apara unul.

Edited by Seteh, 05 February 2018 - 19:53.


#2
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
nu stiu cine ii JJ asta, dar mie primu Cloverfield mi-a placut. stiu ca am a mai fost unu cu un gras care tinea o gagica in pivnita. ala a fost slab de tot.

#3
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postalx42, on 05 februarie 2018 - 19:54, said:

nu stiu cine ii JJ asta, dar mie primu Cloverfield mi-a placut. stiu ca am a mai fost unu cu un gras care tinea o gagica in pivnita. ala a fost slab de tot.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/saHzng8fxLs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


e bunicel, nu stiu de ce zici ca e slab:O

#4
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
pt ca e sec, ca majoritatea filmelor noi. nu are acel ceva care sa te faca sa te uiti cu interes pana la final.
nici primu cloverfield n-a fost o capodopera dar cred ca felul cum a fost filmat l-a facut interesant. poate ca acest JJ nu stie sa faca filme bune decat daca le filmeaza in stil documentar

#5
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postalx42, on 05 februarie 2018 - 20:10, said:

pt ca e sec, ca majoritatea filmelor noi. nu are acel ceva care sa te faca sa te uiti cu interes pana la final.
nici primu cloverfield n-a fost o capodopera dar cred ca felul cum a fost filmat l-a facut interesant. poate ca acest JJ nu stie sa faca filme bune decat daca le filmeaza in stil documentar

10 cloverfield lane, mie mi se pare un film foarte underated..a fost bunicel, probabil daca avea un cast mai bun (jhon goodman face mai mult comedie, si se vede asta) ..in rest, a fost mai mult decat decent..actrita, mie personal imi place cum arata:))) dar joaca si bine..daca nu ma insel a avut un rol si in Fargo
PS. JJ Abrams e cunoscut pentru serialul Lost

Edited by Dany_Darke, 06 February 2018 - 14:38.


#6
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View Postjimi91, on 05 februarie 2018 - 20:20, said:

PS. JJ Abrams e cunoscut pentru serialul Lost
S-a terminat vreodata serialu' ala? Sau a ramas agatat unde l-au lasat?

#7
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,795
  • Înscris: 04.01.2018
Cred ca asta a fost cel mai rapid piratat film din istorie.
Trailer-ul a fost difuzat ieri ca o surpriza in timpul finalei Super Bowl, peste doua ore filmul putea fi vazut pe Netflix, iar dupa alte cateva ore era deja pe torrenti gata sa fie downloadat.

#8
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View PostAldulescu, on 05 februarie 2018 - 20:32, said:

Cred ca asta a fost cel mai rapid piratat film din istorie.
Trailer-ul a fost difuzat ieri ca o surpriza in timpul finalei Super Bowl, peste doua ore filmul putea fi vazut pe Netflix, iar dupa alte cateva ore era deja pe torrenti gata sa fie downloadat.
In Soviet Russia il piratau inainte sa fie facut. In vreo 3 variante.

Edited by Dihorul Razboinic, 05 February 2018 - 20:36.


#9
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Am vazut franciza The Cloverfield si e o porcarie.
Singurul lucru ce mi-au placut la ele au fost unele actrite frumoase; in rest sunt niste porcari de filme.

Si pt. ca Netflix e implicat in The Cloverfield Paradox (2018) inseamna ca filmul nu e 100% o porcarie, ci peste 1000% ca este o porcarie !!!
Zic asta deoarece toate filmele Netflix sunt proaste.
Probabil din cauza bugetului, alteori din cauza oamenilor fara experienta din spatele filmelor etc.

Eu clar n-o sa ma uit la The Cloverfield Paradox (2018) !

#10
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Pe Rosii putrede are 11%

Edited by Dihorul Razboinic, 05 February 2018 - 20:46.


#11
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,905
  • Înscris: 25.12.2016
Primul film Cloverfield e bun, celelalte vag legate de el nu prea au sare si piper. In Cloverfield Paradox s-a incercat explicarea aparitiei monstrului (monstrilor?) printr-o anomalie creata de om in spatiu-timp, sa zicem ca e ok, doar ca se indeparteaza de ideea primului film. Ala a fost simplu, bine inchegat, fara pretentii.

#12
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,840
  • Înscris: 10.12.2006
Deci din The Night Manager o stiam pe blonda.


Astia cu Cloverfield iau idei de filme si modifica 5% din ele ca sa poata pune Cloverfield in titlu. Ca filme independente ar fi acceptabile, dar din cauza ca au ca target fanii francizei sunt mereu criticate.

Doar Mary Elizabeth Winstead m-a tras sa vad 10 Cloverfield Lane, insa a fost un thriller ok in mare parte, destul de interesant pana au aparut extraterestrii.

Si Cloverfield Paradox se putea lipsi de final si sa incheie intr-un mod mai original. Dar a fost oricum acceptabil ca horror SF, mi-a lasat senzatia de Alien de vreo doua ori.

[ https://78.media.tumblr.com/a663c5674d816772eb675687bd7b9d4a/tumblr_p3nzovNXpO1qhc9d1o5_540.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostMizu, on 06 februarie 2018 - 07:43, said:

Deci din The Night Manager o stiam pe blonda.


Astia cu Cloverfield iau idei de filme si modifica 5% din ele ca sa poata pune Cloverfield in titlu. Ca filme independente ar fi acceptabile, dar din cauza ca au ca target fanii francizei sunt mereu criticate.

Doar Mary Elizabeth Winstead m-a tras sa vad 10 Cloverfield Lane, insa a fost un thriller ok in mare parte, destul de interesant pana au aparut extraterestrii.

Si Cloverfield Paradox se putea lipsi de final si sa incheie intr-un mod mai original. Dar a fost oricum acceptabil ca horror SF, mi-a lasat senzatia de Alien de vreo doua ori.

[ https://78.media.tumblr.com/a663c5674d816772eb675687bd7b9d4a/tumblr_p3nzovNXpO1qhc9d1o5_540.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

da, finalul a distrus filmul:(..dar, vorbim doar de 10 minute..in rest, a fost destul de interesant:) (10 cloverfield lane)

View PostDihorul Razboinic, on 05 februarie 2018 - 20:31, said:

S-a terminat vreodata serialu' ala? Sau a ramas agatat unde l-au lasat?

da, l-au terminat..mie personal mi-a placut.. L-am urmarit destul de tarziu..oricum, a fost bun pana cand a plecat JJ Abrams, sau, nu s-a mai implicat asa de mult..nu stiu exact

#14
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
J.J. Abrams
http://www.imdb.com/...0/?ref_=nv_sr_1

#15
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
slab...

#16
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Misto filmul dar tot nu am inteles de unde a aparut monstrul ala, din celalalt univers nu era.

#17
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,840
  • Înscris: 10.12.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gRV-syF3KGQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Vazut....nu e rau, dar finaul e pueril...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate