Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

TV Fox

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 05.04.2009
A mai auzit cineva de asa ceva?
http://clearviewfox.com
Posted Image

#2
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017
Da este un site in spatele caruia se mineaza ether Posted Image

Edited by pascali_daniel, 02 February 2018 - 12:48.


#3
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Nu se mineaza nimic, vorbesti prostii.

#4
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 02.02.2008
da, s-a mai discutat pe aici, e un scam!

#5
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
am vazut si eu reclama asta, chiar ma miram...

#6
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,165
  • Înscris: 19.09.2005
la mine nu trece de ad.block.plus

Edited by arg, 02 February 2018 - 13:08.


#7
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 09.08.2005
"Developed by a NASA scientist using military technology to capture full 1080 HD signals"
Da, da, cum să nu...
"Just place the antenna  anywhere indoors - on the wall, window or wherever you please -  with the included adhesive tape,"
Super tehnologie...

#8
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 05.04.2009

 radunic, on 02 februarie 2018 - 13:49, said:

"Developed by a NASA scientist using military technology to capture full 1080 HD signals"
Da, da, cum să nu...
"Just place the antenna  anywhere indoors - on the wall, window or wherever you please -  with the included adhesive tape,"
Super tehnologie...
Daca imi cumpar vad ceva?Posted Image

#9
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,852
  • Înscris: 07.07.2009
Da, sigur. :lol:

#10
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 02.02.2008

 nandy007, on 02 februarie 2018 - 14:29, said:

Daca imi cumpar vad ceva?Posted Image
Cumpără-ți și afli singur dacă ai regretat sau nu achiziția făcută.

#11
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 09.08.2005

 nandy007, on 02 februarie 2018 - 14:29, said:

Daca imi cumpar vad ceva?Posted Image
O să vezi cum scad banii din buzunar și, foarte probabil, cum crește starea de enervare...

#12
cordos

cordos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.01.2011
Am cumparat si eu antena TV Fox.  Azi am primit-o, dar din pacate am dat banii degeba pe ea, intrucat  nu prinde nici un program.

Edited by megafanro, 06 March 2018 - 00:13.


#13
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,852
  • Înscris: 07.07.2009

 cordos, on 05 martie 2018 - 18:45, said:

Am cumparat si eu antena TV Fox.  Azi am primit-o, dar din pacate am dat banii degeba pe ea, intrucat  nu prinde nici un program.
Era destul de evident că este o țeapă. Posted Image

Edited by megafanro, 06 March 2018 - 00:13.


#14
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 19.04.2008

 cordos, on 05 martie 2018 - 18:45, said:

Am cumparat si eu antena TV Fox.  Azi am primit-o, dar din pacate am dat banii degeba pe ea, intrucat  nu prinde nici un program.

Pacat de banii aruncati. Inteleg dezamagirea, insa trebuia sa va informati putin inainte de a cumpara un asemenea obiect. Pentru ca numele de antena nu-l merita.  Din pacate acesti sarlatani continua sa faca bani cu asemenea produse. Cateodata ma mir, cum de mai gasesc clienti...

Nici o antena nu poate "prinde" ceva ce nu exista. Nu are cum. Daca in zona ta nu exista semnal TV...poti sa-ti instalezi ce antena vrei..tot nu vei prinde nimic. Si aici nu vorbim de dx Posted Image , ci de zeci sau sute canale HD.... Posted Image auzi acolo.... probabil ca, nu e in stare sa prinda nici cel mai apropiat emitator tv local....apoi HD-uri si 3D-uri din lumea intreaga. Din pacate e tragic-comica situatia.

#15
bowpack14

bowpack14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 29.04.2015
Antena TVFox a fost conceputa  pentru utilizare/comercializare in special pe teritoriul
Statelor Unite ale Americii , unde nivelul semnalului DVBT permite receptia programelor TV
folosind o antena montata in interiorul locuintelor .

" Aceasta antena de interior acopera nevoile  telespectatorilor aflati in apropierea
turnurilor releu de retransmisie a programelor DVBT pe o raza de pina la aprox 50 Km ,
insa exista si un amplificator care permite receptia si de la distante mai mari ,
pina la aprox 70 Km departare de turnul emitator... "

Detaliile de mai sus se pot citi pe pagina de internet dedicata testelor antenei,
http://best-hd-anten...na-review-2017/ dar si in atasament

La noi in tara , autoritatile au ales ca nivelul semnalului transmisiunulor DVBT sa fie mai scazut
decit in alte tari astfel incit receptia cu antene montate in interiorul locuintelor sa nu fie posibila
iar in consecinta cei interesati sunt indrumati sa instaleze antene cu amplificator in exteriorul cladirilor ,
asa cum se arata in recomandarile Radiocom :

"Antena de recepţie trebuie să fie dedicată pentru banda de frecvenţă UHF şi să aibă un câştig cât
mai bun (minimum 30dB). Antena trebuie instalată la minimum 10 m deasupra solului, într-o zonă
bine degajată (fără obstacole în apropiere, pe direcţia de recepţie) şi orientată spre emiţător.
În oraşe, se recomandă instalarea antenei de recepţie pe clădiri. "

Pentru acest motiv , montarea unei antene TVFox in locuintele din Romania nu poate duce decit
la esecul receptionarii programelor transmise in reteaua DVBT . Vremurile cand programele TV
(analogice)  se puteau receptiona chiar si cu o simpla sirma / furculita legata la televizor,
au apus in vara lui 2015...

Dezamagirea celor care au cumparat aceasta antena este intr-o oarecare masura de inteles ,
dar aceaste neplaceri s-ar fi putut  evita printr-o informare mai serioasa inaintea achizitiei ,
nefiind vorba despre niciun fel de tzeapa ...Cel putin asta este concluzia la care am ajuns.

Attached Files


Edited by bowpack14, 13 March 2018 - 19:15.


#16
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 09.08.2005
E țeapă 100%.
Îți promit că:
Receive up to 100+ premium channels in HD - de unde atîtea canale premium la liber?
Up to 60 mile/96 KM range, operational anywhere in the World (even in the country side!) - 96 km?
Contact? doar o adresă de email. Nu bun...

Iar moacele a doi dintre cei trei fericiți sînt șterpelite de pe net:
domnul Jerry Hopkins - e luat de undeva de pe aici
madam Angela Kelley - de undeva de aici
Cel de-al treilea probabil că tot de pe la vreo frizerie e luat, doar că una mai obscură.

A, și ce e cu site-ul ăsta? Că in afară de denumirea ușor schimbată e identic cu primul...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate