Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cu avionul pe cont propriu in Antalya

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

View Postbusiness11, on 31 ianuarie 2018 - 15:27, said:

Da, dar daca as sta sa un in cutii tot ce as vrea eu sa ajunga safe...
Uneori, nu-mi strica ce pun in genti, ci getile in sine. Pana sa iau troler-ele, care sunt si usor de manevrat, chiar daca nu asa incapatoare.

#20
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009
nu e foarte greu de navigat pe aeroportul din istanbul, dar cand ajungi acolo pentru prima data in viata, si ai si escala scurta, pana te orientezi, pana mergi la toaleta, pana mai casti gura la duty-free sau te tenteaza sa mananci/bei ceva, trece timpul imediat.

#21
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,719
  • Înscris: 02.02.2009
Cumpãrã vacanta de pe travelrepublic sau alpharooms și vezi ca îți oferã contracost transfer de la aeroport.

#22
RR_SK

RR_SK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 28.01.2008
Ttravelrepublic si alpharooms au preturi mari, din pacate.

#23
Deborah77

Deborah77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 22.07.2008
Am rezolvat, am oferta de la agentie si cu biletele de avion la Turkish si cu transfer inclus.

#24
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
verifica si Pegasus ,  buc - antalya  iesi  mai  ieftin  cu  siguranta

#25
Jimmy71

Jimmy71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 05.05.2006

View PostYOUR_GOD, on 31 ianuarie 2018 - 14:02, said:

Asa am fost eu. Am avut ceva ghinion cu escala (6 ore si la dus si la intors), dar cu 44E, am mers doua persoane.
Asta acum cat timp si in ce conditii (last minute , plecare de unde etc ) ? E super pret si as fii interesat si eu daca ai putea da mai multe detalii .Multumesc.

#26
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Am avut bilet pentru mai, luat in decembrie.

#27
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005
724 Transfer.com si sunt zeci de firme turcesti ce sigura transfer de la/ si hotel/ aeroport. Anul trecut am dat de la hotel la aeroport, aproximativ 30 km, 40 euro, 4 persoane, privat, minibus, sfer, excelente conditii. La hotel imi ofereau dublu

caut si eu bilety ieftin bucuresti - antalya, dar mai ieftin de 150 euro/persoana ( pegasus ) dus/intors nu gasesc. La turkish  este 230 euro/persoana dus intors. Stiti cum pot gasi mai ieftin?

#28
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postalipiticot, on 13 februarie 2018 - 13:19, said:

724 Transfer.com si sunt zeci de firme turcesti ce sigura transfer de la/ si hotel/ aeroport. Anul trecut am dat de la hotel la aeroport, aproximativ 30 km, 40 euro, 4 persoane, privat, minibus, sfer, excelente conditii. La hotel imi ofereau dublu

caut si eu bilety ieftin bucuresti - antalya, dar mai ieftin de 150 euro/persoana ( pegasus ) dus/intors nu gasesc. La turkish  este 230 euro/persoana dus intors. Stiti cum pot gasi mai ieftin?
o varianta  ;   dc sunteti 4 pers.  mergeti  cu masina pana la  SAW ,   parcati masina  la  7  zile  10 Euro , dupa cea  cu  pegasus  SAW- AYT  ( aprox 50 euro )  dc  cumpar din timp

#29
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
Pt. corinadaniela : Peninsula Tours nu este o agentie no name din Turcia, ci este tour operatorul care a vândut bilete agentiei de unde le-ai cumparat aici in România... Deci, tu erai clientul lor si de aceea ti-a asigurat tranferul.

#30
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009
Dar nici nu am afirmat ca PT e agentie no-name, nu stiu de ce ai tras aceasta concluzie.

#31
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005

View Postoztan, on 13 februarie 2018 - 14:27, said:

o varianta  ;   dc sunteti 4 pers.  mergeti  cu masina pana la  SAW ,   parcati masina  la  7  zile  10 Euro , dupa cea  cu  pegasus  SAW- AYT  ( aprox 50 euro )  dc  cumpar din timp

Multumesc, dar noi plecam din Iasi si e mult de condus de la Iasi la Istanbul. Plus ca eu stau 8 zile la hotel si mai vreau 4-5 zile in Antalya pentru vizite oras si imprejurimi.sper sa ajung iarasi la Pamukkale.
Mai caut, poate totusi mai lasa la pret Pegasus. Anul trecut cu ei am mers. Am iesit mult mai ieftin cu avion, transfer, cazare separat decat la o agentie. Plus ca agentiile nu ofera si altceva pe langa, eu mereu pe langa odihna la resort vreau sa lipesc cateva zile de vizite sau distractie, altceva.

#32
allnatural

allnatural

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 21.06.2010
Si noi cautam bilete de avion, Bucuresti-Bodrum si retur, pe perioada 3-10 iulie, 2 ad+1 copil de 13 ani. Ceva idei pentru niste bilete ok ca si pret? Multumesc!

#33
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Pe cont propriu cred ca e mult mai ieftin si provocator sa alegi un bilet de tren balkan flexi pass. Poti vizita oricat de multe orase ,dar si tari vrei Poti calatori cu orice tren(de noapte, de mare viteza,ICE ,etc) . Pt a vizita si tarile vestice exista interrail. Pe site cfr sunt mai multe detalii. Pe site-ul rail.cc/ro se pot studia traseul dorit.

#34
barbat

barbat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 07.02.2008
Dupa mai bine de 10 vacante in Antalya pot afirma ca cea mai convenabila, sigura si placuta varianta este cu Turkish (escala in Istanbul, fireste), hotel luat de la agentie din Romania si transfer privat aranjat in prealabil gasit pe internet. Noi de cateva ori am fost cu https://hanatransfer.com/en/ si ne-a placut. Sunt punctuali, au masini noi si preturi decente, gen un 60 euro dus-intors Belek.
Poti gasi mai ieftin cu Pegasus dar nu e comparabila experianta cu Turkish (ore de zbor mai proaste, low cost premium dar tot low cost). Charter din Romania scump, ore impuse (de multe ori nerespectate), singurul avantaj (depinde din ce perspectiva vezi asta) e ca e dintr-o bucata.

#35
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009
exista si charter antalya cu turkish airlines, a fost "adus" in Romania de agentia de turism mr. peter Romania.
pentru sejururile de 6 si 9-10 nopti orarul de zbor e super, decolarea la dus este dimineata la 6, la intors - la ora 23:55 (in anii anteriori era la 22:00). practic prinzi intregi aproape toate zilele din sejur. depinde de cei de la hotel daca iti permit sa mai ramai in camera dupa ora de check-out sau in perimetrul resortului si sa beneficiezi de toate facilitatile pana vine microbuzul pentru transferul catre aeroport. unele resorturi au amenajate zone speciale de asteptare, unde te poti odihni, spala, schimba, dupa ce predai camera si esti nevoit sa astepti cateva ore bune pana la plecarea spre aeroport.
http://www.mrpeter.r...es#.WvGHFVFLdhE

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate