Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Programul Rabla 2018

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
251 replies to this topic

#109
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
cum de s-au dus toate tichetele in nici mai putin de o luna??? in ani trecuti gaseai tichete si in octombrie...

#110
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

View PostEagle Raider, on 12 aprilie 2018 - 20:38, said:

cum de s-au dus toate tichetele in nici mai putin de o luna??? in ani trecuti gaseai tichete si in octombrie...
In octombrie era o suplimentare a bugetului pentru Rabla

#111
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
Programul rabla este anual in lunile Martie si Octombrie.
Si de obicei tichetele se epuizeaza in aprox. 2 saptamani.

#112
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
ah inseamna ca n-am fost eu atent in ultima vreme :P

#113
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Deci nu mai sunt tichete ? Puteti jura pe rosu ? E cineva care chiar conoaste situatia ? Un dealer tocmai s-a oferit sa imi vanda o masina prin rabla. Ce sa inteleg de aici ? Ca ma vad cu el prin octombrie si poate nici atunci ?

#114
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Post_-AppleS-_, on 10 mai 2018 - 10:33, said:

Deci nu mai sunt tichete ? Puteti jura pe rosu ? E cineva care chiar conoaste situatia ? Un dealer tocmai s-a oferit sa imi vanda o masina prin rabla. Ce sa inteleg de aici ? Ca ma vad cu el prin octombrie si poate nici atunci ?
Exact !
Ti-a promis ca incearca nu ca si reuseste . Dealerul vrea sa vanda oricum si totul e sa te prinda de " picior " sa dai un avans c-apoi vrei nu vrei tot cumperi masina Posted Image

#115
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,969
  • Înscris: 25.04.2016
Am auzit de la cineva care a vazut la stiri  de curand cum ca s-ar mai fi deblocat niste fonduri....

Edited by MMike, 10 May 2018 - 11:25.


#116
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Programul rabla sesiunea 15 martie - 28 septembrie hmm.
Pai imi va da banii inapoi daca nu gaseste luna asta, no problem.
Totusi nu scrie pe nicaieri in media ca s-a terminat rabla sau tichetele.

Edited by _-AppleS-_, 10 May 2018 - 11:48.


#117
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 24.03.2007
pe 15 martie a inceput, 1 saptamana mai tarziu s-a terminat. Programul nu e terminat cum ar veni, dar nu mai sunt fonduri pentru tichete, adica daca ai o rabla, faci dosarul, si astepti sa ti-o cumpere statul, cand or avea fonduri. Iulie, Septembrie, Noiembrie, cand o fi, daca o mai fi.

#118
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
De regula dupa rectificarea bugetara din Septembrie, deci sa intre bani in fond in Octombrie, asa a fost si anul trecut parca. Sau la rectificarea din iulie si incepe in Septembrie.

#119
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,969
  • Înscris: 25.04.2016


View Post_-AppleS-_, on 10 mai 2018 - 11:45, said:

Programul rabla sesiunea 15 martie - 28 septembrie hmm.

Totusi nu scrie pe nicaieri in media ca s-a terminat rabla sau tichetele.
E posibil, cum spuneam mai sus, ca in aceasta perioada, sa se mai deblocheze fonduri pana in toamna.
Dar totusi, inainte de a da o comanda, recomandabil e sa te interesezi bine cu privire la acest aspect.


#120
rule_boy

rule_boy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.05.2018

View PostMMike, on 10 mai 2018 - 13:04, said:

E posibil, cum spuneam mai sus, ca in aceasta perioada, sa se mai deblocheze fonduri pana in toamna.
Dar totusi, inainte de a da o comanda, recomandabil e sa te interesezi bine cu privire la acest aspect.

Salut,
unde anume ne putem interesa de aceasta "refinantare" pentru rabla 2018 ?
Acelasi lucru mi-a zis si mie un dealer, ca se vor aloca fonduri prin luna Iulie (dar nu este nicio certitudine zic eu...), si ca cel mai bine ar fi sa dau un avans, sa "blocheze" oarecum masina.
Merci!

#121
gabrieln2016

gabrieln2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,224
  • Înscris: 04.11.2016
Toate informatiile apar pe siteul AFM. Uitati-va acolo si daca aplicatiile sunt inca deschise inseamna ca nu s-au terminat inca fondurile.

#122
lsniculescu

lsniculescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 01.08.2007
Ceva noutati despre fonduri noi la Rabla 2018?

#123
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

View Postlsniculescu, on 18 iunie 2018 - 20:24, said:

Ceva noutati despre fonduri noi la Rabla 2018?
Doar dupa rectificarea bugetara, daca se suplimenteaza, o sa fie prin septembrie

#124
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Pe lângă acest voucher de la rabla este posibil să se mai adauge încă unul suplimentar de 1000 de euro. Din păcate pentru unii și din fericire pentru alții, acest "supliment" este valabil doar pentru bucuriei și va fi oferit de primăria capitalei în limita "stocului" :)). Posibil ca la reluarea programului, ori din iulie ( dacă vor fi fonduri- posibil că unele vouchere deja alocate să nu fie încasate de pers), ori din septembrie, dacă mai rămân fonduri de la persoanele juridice, care în mod normal vor relocate către pers.fizice.
http://m.mediafax.ro...l-cgmb-17226648


PS: Ca persoană juridică este mult mai greu și anevoios ca să încasezi un voucher, față de persoana fizică. Și dacă totul este rezolvat, într-un final ajungi ca să te mai poticnești exact pe ultima 100 m de birocrația ancorată în trecut și fără un pic de logică, în caz că la AFM ai trecut CUI-il ca referință de identificare, iar la Poliție să fie trecut J-ul( pt că așa era atunci, nu era Cui) la referință de identificare. Și trebuie să faci cerere la Poliție, ca să-ți de-o adeverință în care să-ți spună că acel Cui este "legat" de acel J. "Te doare capu'!" :( și unde mai pui că durează câteva zile bune( treabă de 2 minute). Cică în mod normal 5 zile( după cineva de la informații) sau până la 1 lună( după altcineva, tot de la informații, care îi luase locul între timp). Mai vroiam să întreb ceva, dar m-am gândit că voi da peste a treia persoană care îmi spunea ceva de vreo 3 luni. :)

Edited by matyred, 22 June 2018 - 17:41.


#125
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

View Postcata, on 19 iunie 2018 - 08:18, said:

Doar dupa rectificarea bugetara, daca se suplimenteaza, o sa fie prin septembrie
Voucherele din Programul 'Rabla Clasic', ediţia 2018, pentru persoane fizice, s-au epuizat la sfârşitul lunii martie, la numai două săptămâni după demararea sesiunii din acest an a programului guvernamental, iar o viitoare suplimentare de buget se va concretiza în măsura în care bugetul de venituri şi cheltuieli al Administraţiei Fondului pentru Mediu (AFM) va permite acest lucru, a precizat instituţia

Edited by cata, 06 July 2018 - 12:24.


#126
lsniculescu

lsniculescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 01.08.2007
Se pare ca se anunta deja rectificarea bugetara la sfarsit de iulie, insa nu se stie exact cand si daca vor ajunge bani si la programul Rabla:
Eugen Teodorovici anunță prima rectificare bugetară: a fixat strategia Guvernului
Publicat: 07/07/2018 pe site-ul stiripesurse.ro (nu am voie sa pun un link aici !?)

LE: http://www.mediafax....alarii-17346928

Edited by lsniculescu, 10 July 2018 - 08:58.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate