Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Emigrare in Germania cu ajutorul unei multinationale

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#91
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

 avenirv, on 07 februarie 2018 - 21:52, said:


bineinteles ca ofera jos dar si gasesc ? in momentul in care ii doare maseaua ofera ce trebuie. 50-60k sunt plati de intermediari tocmai iesiti din juniorat.

https://www.cwjobs.c...nsultant-salary
https://www.itjobswa...n/consultant.do

eu de 25 de ani fac munca de contract in IT si in tot acest timp nu am avut contract timp de cca 12 luni cumulate.

incearca calificari in BI, BigData, Securitate, DW, ERP/CRM, DV.



50-60 pt 2 persoane NU ESTE SUPER OK.
poate sa fie ieftin, dar NU super OK.


haha. eu am inceput de o vreme sa mi aleg restaurantele dupa ghidul michelin, asa ca nu cred ca poate fi altceva decat super ok :))

#92
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007

 Onan_Barbaru, on 07 februarie 2018 - 17:30, said:

Nu-si permit masini adevarate, ca i-a costat casele sute de mii de euro si cum n-au avut destul cash, au luat imprumut de la banci iar acum platesc rate.
La ce dobanzi sunt la creditele imobiliare si sa ai banii cash tot nu-i nicio afacere sa-i dai jos la cumpararea casei. Mai bine-i pui avans pt cumpararea a inca niste locuinte pt dat in chirie sau ii bagi in fonduri de investitii, aur etc. Vesticii asa fac

 Onan_Barbaru, on 07 februarie 2018 - 19:24, said:

S-au plans de asigurare ca e scumpa la masinile de lux.
Si ce, in Ro e ieftina? Raportat la salariul mediu...
Plus ca intre masinile pomenite de tine si masinile de lux mai sunt masinile premium/ executive, care si le iau cei din middle si upper middle class

#93
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

 Karhu, on 08 februarie 2018 - 09:53, said:

La ce dobanzi sunt la creditele imobiliare si sa ai banii cash tot nu-i nicio afacere sa-i dai jos la cumpararea casei. Mai bine-i pui avans pt cumpararea a inca niste locuinte pt dat in chirie sau ii bagi in fonduri de investitii, aur etc. Vesticii asa fac
Eu n-as putea sa dorm daca as stii ca masina, casa si orice altceva nu sunt luate cu banii jos. N-am luat in viata mea nici macar un telefon in rate. De-aia nici nu plec din Romania, ca nu-mi permit sa dau 700 mii cash pe o casa. Astia, au vandut tot ce aveau aici si restul au luat de la banci. Acum, sa fie sanatosi, sa se descurce.

#94
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007

 Onan_Barbaru, on 08 februarie 2018 - 10:08, said:

ca nu-mi permit sa dau 700 mii cash pe o casa.
Depinde de zona, sunt si mai ieftine de atat, si mai scumpe.

 Onan_Barbaru, on 08 februarie 2018 - 10:08, said:

Acum, sa fie sanatosi, sa se descurce.
O sa se descurce. Se descurca, si inca destul de binisor, si aia cu salarii la jumatate fata de cat au ei.

#95
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

 Onan_Barbaru, on 08 februarie 2018 - 10:08, said:

Eu n-as putea sa dorm daca as stii ca masina, casa si orice altceva nu sunt luate cu banii jos. N-am luat in viata mea nici macar un telefon in rate. De-aia nici nu plec din Romania, ca nu-mi permit sa dau 700 mii cash pe o casa. Astia, au vandut tot ce aveau aici si restul au luat de la banci. Acum, sa fie sanatosi, sa se descurce.

deci in romanika ai sa dai 200K euroi banii jos pe un apartament. felicitari...

#96
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

 Karhu, on 08 februarie 2018 - 11:34, said:

O sa se descurce. Se descurca, si inca destul de binisor, si aia cu salarii la jumatate fata de cat au ei.
Nu-i plang, am spus ca vin periodic si aduc bani in tara. Daca o duceau rau, nu aveau de unde aduce. Doar ca la banii pe care-i au acolo, sunt niste "amarati". La noi in Romania, cu banii aia erau boieri. Chiar ma uitam cand am fost in vizita la unul dintre ei, ce proprietate are vecinul (ditamai "castelul" si un teren pe care pasc cai de rasa).

 avenirv, on 08 februarie 2018 - 11:48, said:

deci in romanika ai sa dai 200K euroi banii jos pe un apartament. felicitari...
Am dat mai mult, ca nu stau in apartament. Dar nu-mi permit sa dau pentru aceleasi conditii de 3-4 ori mai mult, in Luxemburg sau Copenhaga (nevasta-mea e casnica, nu managera cum sunt ale lor, sa aduca bani cu sacul)

Edited by Onan_Barbaru, 08 February 2018 - 11:55.


#97
madab92

madab92

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.10.2018
Aplica la compania care doresti sa muncesti. Cauta Gehalt de firma si vezi posturi au disponibile si aplica. Fa-ti CV-ul in limba germana, daca il faci in engleza sau alta limba nici macar nu se vor uita la le. Daca ai o functie si esti pus intamplator sa faci altceva care nu este de atributia ta nu refuza si nu te da inapoi. In Germania asistentii medicali care termina scoala incep de la ingrijit si spalat batrani asta ca un exemplu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate