Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cat tine un implant ?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Acum am venit de la implant, mi-a pus 2 bucăți, nu am simțit absolut nimic, un detartraj "doare" mai tare.

#20
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007
Ne zici si niste preturi? Macar in privat. Si eu imi voi pune si macar sa am o orientare. Merci

#21
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
400 de euro implantul propriuzis deci surubul care intra in os. 800 doua bucati Posted Image. Ptr Cluj Napoca daca doriti numele medicului mesaj privat, am impresia ca nu e voie numele.

Edited by Remicade, 02 February 2018 - 19:31.


#22
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Ce sa facem cu numele lui, cu ce te-a impresionat pana acum? Posted Image

E clar ca trebuie sa fii anesteziat bine cand iti lucreaza in os, crezi la alt ortodont ar fi fost altfel?

Sa vedem cum arata lucrarea la final, si cat te tine.

Edited by Mizu, 02 February 2018 - 20:05.


#23
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Da nu e ortodont, aia au treaba cu indreptatul dintilor, asta e chirurg.

#24
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
Salut, Am gasit o "oferta" cu 1900 lei, 8 implanturi dentare DentalTech, IRES (Elvetia) sau Biomet 3i. Este prea ieftin sa fie adevarat? Inserarea se face intr-o clinica din Bucuresti , obligativitatea este sa iti pui coroanele tot la ei. Ce spuneti?

#25
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Un implant Megagen care are un raport preț/performanta corect din ce spun stomatologii costa pe factura de la reprezentanta din Romania 100 de euro (TVA inclus). Deci 8 implante, doar șurubul ar costa undeva la 800 de euro, nu știu cum reușesc să ofere cu prețul ăla, întreaba ce marca de implant este.


Am văzut ca ai spus sus marca, întreabă cat costa coroana ptr un dinte sa nu intre acolo de fapt costul implantului.
Pe site de reduceri ai găsit nu-i așa?

#26
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007
Ai facut si aditie de os, sinuslift s.a.
Cat ti-au spus ca dureaza vindecarea?
Bontul protetic e inclus in pret?

 Dodo03, on 11 februarie 2018 - 11:09, said:

Salut, Am gasit o "oferta" cu 1900 lei, 8 implanturi dentare DentalTech, IRES (Elvetia) sau Biomet 3i. Este prea ieftin sa fie adevarat? Inserarea se face intr-o clinica din Bucuresti , obligativitatea este sa iti pui coroanele tot la ei. Ce spuneti?
Pune link.

#27
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
Salut, oferta este pe Izzy,lucrarea dentara se face la Monza si include tot pana la coroana : implant , bont , manopera, ct. Fara aditii de os, sinus lift...Extractiile le-am facut acum 2 saptamani la un chirurg . El mi-a estimat lucrarea la 7000 de euro , all inclusive. :) .CT de control fac peste 1 luna jumatate si atunci vedem. Din radiografia panoramica se observa ca nu ar mai trebui aditii osoase dar vedem mai clar dupa CT.

La Monza lucrarea se face pe coroane metalo ceramice - pret 950/1050 / buc. Le-am dat mail sa vedem daca pot schimba pe zirconiu, insurubabile.

Tot ce ma retine este experienta celor care fac insertia implanturilor, am vazut/citit atatea nenorociri incat nu as vrea sa cad pe mana unui incepator, scutind 2000-3000 euro.

Aveti un feedback despre clinica de implantologie mentionata mai sus?

L.E - oferta mai este valabila 12 ore, deci trebuie sa ma hotarasc rapid . :(
Multumesc!

Edited by Dodo03, 12 February 2018 - 11:38.


#28
haxx123

haxx123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.01.2014
@remicade, poti sa dai, te rog, mai multe detalii despre cum te-ai simtit in zilele dupa interventie ?

#29
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Da, nu m-am umflat, nu m-a durut absolut nimic, am fost un monument de nesimtire Posted Image. Dar recunosc ca am pus gheata non stop, 15 minute pus, 15-30 pauza asta ziua intai si a doua. A fost mai putin dureros ca un detartaraj cu airflow, nici macar anestezia nu a durut. Nu mai am dinti lipsa ca as mai face un implant cu ochii inchisi. Acuma stau 6 luni si vedem cum se va integra in os, nu am motive sa fiu sceptic, nu fumez, perii toata ziua la dinti cu ate, periute interdentare, periuta electrica, apa de gura...sunt obsedat.

Edited by Remicade, 12 February 2018 - 21:38.


#30
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
M-am programat luni la consult, si eu si sotia. Vedem despre ce este vorba in"oferta" respectiva.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate