Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Concediu cu mai mult de 2 copii.

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,631
  • Înscris: 07.02.2003

View PostPoeOvidiu, on 19 ianuarie 2018 - 08:21, said:

Nu inteleg logica lor nici eu, dar cam asa e oriunde megem. Mai putem lua pe cineva cu noi aproape gratis.
Poti detalia in ce zona, ce unitate este si cate zile ? Mi se pare un pret derizoriu si mie unul mi-ar fi teama sa nu fie o teapa.

Edited by andreic, 21 January 2018 - 09:40.


#56
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
E la Nisipuri.  7 nopti. Nu e derizoriu, e ok pentru ce ofera. Cam in aceleasi conditii am fost in 2016 cu  aproximativ 800 de euro dar au mai urcat preturile intre timp.
Adica e ok in sensul ca nu am pretentia la 1200 euro 7 persoane sa primim ce primesc aia ce merg cu 1200 2 persoane. Ideea e sa fi realist in asteptari. Cat platesti atat primesti Posted Image


Slavey parca e hotelul, nu e langa plaja dar asta e. Am mai fost la Elena. Nici ala nu a fost langa plaja dar a fost in regula. Desi multi s-au plans de mancare a fost ok. Putin cam nevariata dar in rest a fost buna.Adica 2-3 feluri de carne, 2-3 garnituri si 2-3 supe, dar tot aceleasi in fiecare zi. Vrei nu vrei tot mananci de 2 ori in 7 zile acelasi fel.  Mai sunt si aia care acasa manaca parizer cu 3 lei kilu si acolo au pretentia la mancare de top la preturi de low cost si sunt nemultumiti ca dincolo primesc barbeque dar au uitat ca aia au platit cu 50% mai mult ca ei pe concediu.
Cazarea a fost cat se poate de buna. Chiar nu am gasit nimic sa reprosez desi am copil alergic si reactioneaza repede la orice nu e in regula, nu au fost probleme.

Edited by PoeOvidiu, 21 January 2018 - 17:50.


#57
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
Ia transitu. Mult mai comod, mult mai simplu, mult mai mult fun.
Nu va complicati cu doua masini.


#58
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Si eu sunt de aceeasi parere. Dar mai ramane sa conving femeile. Am si acolo un plan. Iau transitu si plimb copiii o tura pe undeva pe aproape.
Pana la urma nu ma intereseaza sa alerg pe drum, oricum merg maxim 90-100 km/h si cu masina mica. Atat duce si duba fara probleme.

  E un model mai vechi dar in stare buna, are clima si e ingrijit. Parca de prin 2004. De curand au fost ceva prieteni de ai lui tot cu transitu ala in Croatia.

Edited by PoeOvidiu, 22 January 2018 - 09:22.


#59
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
La hosteluri sunt camere cu multe paturi. Rezerva o camera intreaga cu 4 paturi, cred ca iesi mai ieftin.

Altfel doar airbnb sau cum ai mai zis sa mai iei cu tine pe cineva gratis.

Edited by LunaCrystal, 23 January 2018 - 04:12.


#60
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Traseul a fost facut cu doua masini. Concediul s-a terminat si totul a fost in regula.
  Dus Cluj-Brasov-Intorsura Buzaului (vulcanii Noroiosi)-Buzau- Braila-Tulcea (cazare 2 nopti si plimbare cu barca)-Bulgari-Craiova (cazare o noapte su vizitat parcul Romanescu)- Tg Jiu (cu vizitele de rigoare)-Defileul Jiului -Petrosani (cazare o noapte si vizitat muntii din jur, Pasul Valcan e superb) -Cluj Napoca.

Invataturi din experienta de anul acesta:
Delta merita mai multe zile.
Drumul spre Delta merita o zi in plus  (probabil o cazare pe la Buzau sau undeva pe Intorsura) ca sa nu vizitezi totul in fuga
Drumul de intoarcere .. Erau bune 2-3 zile de pauza la Petrosani. Au ramas foarte multe de vazut, probabil ne vom intoarce in zona.

  Ne-am incadrat in banii pe care ii plateam daca mergeam doar noi doi si cei 3 copii la mare. Faptul ca am mai luat o persoana cu un copil ne-a ajutata ca din bugetul alocat concediului sa nu mergem doar la mare ci sa facem si restul traseului.

Edited by PoeOvidiu, 04 September 2018 - 14:56.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate