Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 

Eroare la instalare WIN10 update KB4053580

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
ro_explorer, retine, 99,99% din cazuri problema nu e cu windows-ul

#20
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Nu am 15 ani, mai știu și eu una alta. Pot in principiu repara orice sistem de operare ci care am lucrat în ultimii 30 de ani... Problema nu e asta. Problema este ca după atâția ani nu mai am nici cea mai mica tragere de inima sa pierd timpul reparandu-le în coditiile in care "concurenta" merge ireproșabil. O fi de la vârsta, nu știu.

E la fel cum pe vremuri aveam o trusa de scule în mașină și orice se defecta ma opream so reparam acolo, pe marginea drumului. Acum am un telefon... dacă pica ceva sun sa vina mașina de intervenții. Nu e vorba ca nu as putea repara eu... dar nu mai vreau.

#21
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu sunt programator, pentru uz normal, toate versiunile de linux pe care le-am folosit , au clacat, nu sunt bune de nimic..daca ai windows cu licenta, programe cu licenta, nu ai nicio problema....singura care poate aparea este ceva legat de antivirus

#22
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Toate softwarele folosite sunt cu licență, pe toate OS-urile. Numai windows îmi creează probleme. Nu e instabil, nu crapă din senin (Ubuntu rulează stabil cu update-uri incrementale de 5 ani, macul merge impecabil de 4 ani cu update-uri la zi) ... pur și simplu nu își face update (deocamdată e doar asta).

#23
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004
Ptr asta Windows 10 are troubleshooter-ul incorporat - itispune unde e problema si daca pote o remediaza.

Problema e ca la Windows 20 Microsoft a implementat un nou sistem de update-uri decat la vechile sistme - update-urile sunt mai mari si uneori apare o corupere  bazei de date - mie aproape mereu imi gaseste baza de date corupta pe tableta. Dar o remediaza.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate