Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Telefon android <3000RON

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#1
Daniel777

Daniel777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 01.07.2014
Salut!
Vreau sa-mi cumpar un telefon cu android care cel putin 2 ani sa ruleze fara pic de lag.In principal ma intereseaza ecranul deoarece urmaresc o gramada de stream-uri,bateria si sa aiba o constructie solida.Eu m-am gandit la S8 cu 2600 lei.Credeti ca la banii astia am vreo varianta mai buna?

Edited by Daniel777, 01 January 2018 - 01:11.


#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
OnePlus 5 sau 5T - sistem curat, fara brizbrizuri in el, tine 2 ani+ fara probleme. Samsung are tendinta sa ia somn dupa un an de la lansare, indiferent despre care discutam.

#3
Darkrai4102

Darkrai4102

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 28.12.2013
+1 S8 pentru bugetul recomandat. Mergi la sigur. Dacă aș fi în locul tău, aș opta pentru S8+, dar în acest buget, S8 este alegerea potrivită.

#4
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
S8+

#5
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Xiaomi mi mix 2.

#6
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
S8.

#7
onzaueb

onzaueb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 18.06.2007
Oneplus 5 / 5T, are deja android oreo, cel mai probabil va primi si urmatoarea versiune. Update-uri regulate, hardware foarte bun, sistem fara bloatware, baterie ok, ecran bun. Root se face relativ usor.

Am avut mai multe samsung-uri, htc, lg si n-am vazut update-uri regulate. Insa sunt pline de aplicatii ale producatorului, aproape inutile, care nu puteau fi scoase sau oprite fara root. Root dificil, samsung chiar anuleaza garantia, avand un counter hardware (samsung knox parca) ce era citit la fiecare intrare in service.

#8
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
HTC U11

#9
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
S8

#10
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Pentru ecran cumperi S8.

Pentru fluiditate (pentru următorii 2 ani+) alegi 5T.

Ambele au autonomie bună.

#11
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
OnePlus 5T...

Cand vine vorba de andoid, 5T-ul e cam singura optiune.

S8 e dragut, are multe brizbrizuri dar dupa un an Samsung uita de tine. Si S8 ajunge in vreo 2 luni la anul amintit...

5T are ce vrei tu. Ecran bun, hardware foarte bun, constructie foarte buna. Nu are bloatware, nu are brizbrizuri inutile. + o comuinitate mare.

#12
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
+1 Xiaomi Mi Mix 2

#13
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011

View PostLex404, on 01 ianuarie 2018 - 10:32, said:

S8 e dragut, are multe brizbrizuri dar dupa un an Samsung uita de tine. Si S8 ajunge in vreo 2 luni la anul amintit...
Nu inteleg cu ce te incalzeste ultima versiune de soft,eu inca am un S4....il am de 4 ani jumate in puii mei cu Android 5.0.1[ultima disponibila oficial] si se misca ok,cred ca daca Samsung facea update la ceva mai recent sigur l-ar fi incetinit.

#14
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

View Postmissionnad, on 01 ianuarie 2018 - 10:42, said:

Nu inteleg cu ce te incalzeste ultima versiune de soft,eu inca am un S4....il am de 4 ani jumate in puii mei cu Android 5.0.1[ultima disponibila oficial] si se misca ok,cred ca daca Samsung facea update la ceva mai recent sigur l-ar fi incetinit.


Am zis ceva de "ultima versiune"? Samsung nu mai da nici updateuri de securitate... Dapai OS, bugfixuri, etc.

Plus ca platesti in puii mei 3000 RON pe un device, nu ai vrea sa ai si supportul asigurat? S4 e telefon de 80 de bani, am avut si eu. 4 chiar. Nu m-am plans la cat am dat pe ele, dar no...

#15
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Plus ca nu poti sa zici ca-ti lipseste ceva. Vad niste argumente atat de rasuflate si niste recomandari de telefoane de te ia durerea de cap.
Cica Samsung nu este bun ca la modele mai vechi nu au update cu ultima versiune de android si se fac recomandari pentru niste marci care nici nu existau pe atunci.
Nu inteleg cum isi poate cineva imagina ca un telefon vechi de 2 sau 3 ani ar mai putea rula cea mai noua versiune de soft. Astea pe care le recomandati credeti ca vor avea parte de updateuri pentru urmatorii 2,3,4,5 ani?
Si mai aud si de goanga cu bloat. Pai cine sau ce opreste pe cineva sa le dezactiveze? Plus ca poti face orice fara root. Vad recomandari de telefoane care la revanzare nu mai au mare valoare.
Am un iphone 5s care arata si functioneaza ca in prima zi.

#16
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Android nu-i iOS.

Cand am facut eu update la Nougat pe P9 lite, telefonul se misca chiar putin mai bine decat pe Marshmallow. Probabil anul asta il voi roota la Oreo daca apare ceva pentru el.

#17
alexandru_damian

alexandru_damian

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 33
  • Înscris: 23.12.2017
Sony Xperia XZ1 : http://www.cel.ro/te...ck-pNSY6NjEs-l/
sau
Huawei P10 Plus : http://www.cel.ro/te...ck-pNSI6NTAo-l/

#18
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Elephone S9 sau Leagoo S9.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dTwKkwhIxaQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by diegodanny, 01 January 2018 - 11:07.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate