Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Debitare blat lemn masiv

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
@loock, adevărat, mîna și ochiul trebuie sa fie una, și unica preocupare pe care o faci la un moment dat.

#20
Jexy

Jexy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 11.10.2010

 loock, on 29 decembrie 2017 - 18:06, said:

Pe OLX sunt tzaspe GST 90 E-uri, si toate sunt made in Rusia mai putin unul care e facut in China.
Pe majoritatea scrie Germany jos, asa cum scrie si pe Makita Aichi Japan, insa pe GSR 90E scrie made in Rusia pe la mijlocul actibildului, deasupra certificarii CE.
OLX nu are sistem de feedback decent, deci nu as lua de acolo nimic.

Ciudat ca sunt asa de multe la vanzare.
Cunosc pe cineva care foloseste un GST 90 E profesional de 2 ani si e f. multumit de el, si a utilizat inainte 3 modele Festool ( doua fara maner si unul cu ) si un MAKITA 4351CT fara maner, si prefera GST-ul pt. ca e mai usor de controlat si l-a gasit si accesibil.
Probabil multi dorei au crezut ca scula o sa faca singura minuni, si au pierdut din vedere ca cel mai important e meseriasul...
In viata mai trebuie si sa risti, am cumparat de pe olx de zeci de mii si n-am avut vreodata probleme, inclusiv multe scule festool si hilti, drujbe husqvarna si stihl dar conteaza si de la cine cumperi si conteaza sa te si pricepi.

#21
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006

 Jexy, on 04 ianuarie 2018 - 17:51, said:


In viata mai trebuie si sa risti, am cumparat de pe olx de zeci de mii si n-am avut vreodata probleme, inclusiv multe scule festool si hilti, drujbe husqvarna si stihl dar conteaza si de la cine cumperi si conteaza sa te si pricepi.

Problema cu feedbackul este una eliminatorie la mine, deprinsa in prima parte a anilor 2000 pe ebay.
Daca nu avea 100% pozitiv si istorie cu multe vanzari si contul nefurat de altcineva, pur si simplu ignoram.
M-am vindecat de e-bay din 2007, m-a ajutat rdsul care a preluat airbites si a venit cu ping, jitter si latente catastrofal mai mari de trecea licitatia inainte sa dau refresh, si nici nu avea autorefresh pe vremea aia.
Am renuntat imediat la rds, pt. ca au si oprit furnizarea niste saptamani inainte sa schimbe cablul, m-am vindecat si de e-bay, dar nu am uitat tot.

Dincolo de asta mie imi plac lucrurile mint, ca noi pe bune, si pe olx in general alea noi sunt mai scumpe decat in magazin la pret de catalog, iar magazinele au des oferte cu reduceri de 30-40-50-60% sub pretul de catalog.
Desigur sunt si exceptii, e greu sa gasesti oferta la Mafell in RO, iar amazon Germania care are oferte cu reducere de 30% si total la jumatate sau sub jumatate din ce gasesti in Ro  nu trimite in Ro, si trebuie sa le iei direct din Germania...

Mai sunt si magazine, mici firme, etc. care mai vand si pe olx si in alte parti si am vazut si preturi mai bune la anumite lucruri, de genul consumabile, panze, etc., dar trebuie atentie ca multe sunt contrafacute. Se gasesc si elvetiene originale la juma' de pret, dar trebuie sa te pricepi. Oricum trebuie sa te pricepi sa alegi si fara problema pretului...sunt multe modele si multe sunt teapa la performanta si fiabilitate si noi si originale.

Edited by loock, 16 October 2020 - 14:20.


#22
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
Buna ziua,

Pentru blat de bucatarie (PAL P2 cu laminare CHPL 0.5 mm) in afara de panze dedicate marca  Wolfcraft model 2324000, mai exista alt model dedicat pentru debitare?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate