Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Windows 10 pe PC cu procesor AMD Athlon 64 X2 4800+ (fost "Windows 10 cu doar 6GB RAM?")

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Uite că eu am w10 pe un sistem cu ddr2 și nu are probleme hormonale dc7800.Mai am un joc 6710b tot cu w10 și ddr2 și nici ăla nu face gesturi.Aaa,mai am un hp 5850 la fel cu ddr2 și w10 scos la pensie și tot nu face gesturi.Ai dreaq pc-uri,le e frica de mine.

#38
soren73

soren73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 09.09.2007
Eu am pe un sistem acasa un 5200+ Brisbane pe un Gigabyte M68M-S2P, 4GB DDR2, video 9600gt, hdd sata2. Folosesc in dual boot Win7 si Win10. Absolut niciun coflict, nicio eroare, nici un procesor 100% ocupat. Chiar as spune ca aplicatiile ruleaza mai smooth pe Win10.

#39
Ghilionn21q

Ghilionn21q

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 14.10.2016

 pascali_daniel, on 26 decembrie 2017 - 15:03, said:


un hard care mai mult ca sigur are 8 sau 16MB

Am un hard de 1TB de 64MB , chiar am mai spus asta.

#40
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,067
  • Înscris: 19.07.2005
Din experienta mea Win10 are probleme mai mari cu hardware-ul nou. Pentru hardware-ul vechi exista drivere in biblioteca MS si instaleaza tot. Daca ramane ceva neinstalat sigur va merge ok cu drivere de 8 sau 7.

Eu nu prea recomand sa instalezi Win10 la rude si cunoscuti pentru ca poate crapa la update-uri/feature update-uri si vei fi nevoit sa ii vizitezi iar. :D

#41
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Va rog sa lasati intepaturile reciproce si flame-ul! Nu este cazul...

@pascali_daniel
Ti s-a reprosat ca nu ai inteles ce ai citit. Aceasta nu reprezinta jignire. In schimb, tu ai jignit prin raportul pe care l-ai trimis. Ce scrii intr-un raport se supune regulamentului forumului la fel ca si postarile de pe forumul public sau mesajele private. Acesta reprezinta un avertisment.

#42
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
am incercat un timp windows 10 pe un dell inspiron 1521 (2008) amd turion tl-58, 2.5 GB de ram, video radeon x1270 si vreau sa spun ca a mers minunat. nici vorba de procesor 100% sau alte chestii. driverul video, wireless si de sunet le-am instalat manual pe cele vechi.  
procesorul si diskul merg intens cand cauta updateuri si cand face antivirusul scanari, altfel nu.

#43
Ghilionn21q

Ghilionn21q

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 14.10.2016
Din păcate a intervenit ceva important și nu pot sa testez decât mâine sau poimâine.

Va mulțumesc tuturor pentru că v-ați făcut timp sa îmi răspundeți și să mă ajutați cu tot felul de sfaturi :)

Toți ați încercat să mă ajutați , nu o mai dați în cearta din nimic, am sa ascult sfaturile tuturor.

O seara plăcută cui citește asta acum și o dimineață frumoasă cui citește asta mâine. ( Daca va mai citi cineva )

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate