Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Activare Aplicatia My BRD Mobile

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
MatusaTamara

MatusaTamara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.01.2016
Salutare.
am card la BRD si mi-am instalat si aplicatia MY BRD MOBILE dar am o problema.
Cand intru in aplicatie si apas pe "Acceseaza My BRD Mobile imi apre sa activez token si aici ma blochez.
M poate ajuta cineva cum sa urmez pasi pentru a ma loga la contul meu?
Multumesc

Attached Files


Edited by MatusaTamara, 22 December 2017 - 09:12.


#2
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007
Fugi la banca! Ai nevoie de un cod furnizat de ei!

Edited by pustiu_22, 22 December 2017 - 09:17.


#3
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
aplicatia este un serviciu conex atasat contului existent brd. pt accesare ai nevoie de activarea lui de catre banca, apoi ei iti furnizeaza un cont si o parola pe care o introduci, se activeaza in sistem si abia pe urma o poti folosi.

costul aplicatiei este de 1 euro

#4
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Pai nu mai apasa butonul de jos " Acceseaza ...token " ci doar pe cel de sus " Acceseaza MyBRD Mobile" .  Si folosesti userul  din contract .....
LE . Vad ca deja ti s-a raspuns.

Edited by ggelu, 22 December 2017 - 09:23.


#5
MatusaTamara

MatusaTamara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.01.2016

 ggelu, on 22 decembrie 2017 - 09:22, said:

Pai nu mai apasa butonul de jos " Acceseaza ...token " ci doar pe cel de sus " Acceseaza MyBRD Mobile" .  Si folosesti userul  din contract .....
LE . Vad ca deja ti s-a raspuns.
Pai am ales ''Acceseaza MyBRD Mobile'' dar degeaba, tot imi cere prostia aia cu token...

#6
nwo

nwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 26.03.2010
Du-te la banca, rezolva ei problema.

#7
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 09.02.2007
Sunt 2 chestii diferite: MyBRD Mobile si MyBRD Mobile Token. Ambele trebuie activate la banca si ori de cate ori vei schimba telefonul sau soft-ul va trebui sa te intorci la banca pt o noua activare.

#8
jepetoz

jepetoz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 22.02.2018
una din cele mai primitive aplicatii bancare! Azi imi da mereu eroare de comunicare...mai are cineva probleme?
mai costa si 1 euro pe luna 'inovatia'! JAF Posted Image

Edited by jepetoz, 15 August 2018 - 09:59.


#9
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Nu s-au învrednicit să suie și ei pe YouTube un filmuleț despre MyBRD Mobile 2019... Probabil nu prea au ce arata. Așa merg la ciupeală. La o altă bancă după ce am văzut reclama pe YouTube m-am abonat in cunoștință de cauză.

Edited by PostacheNegrutzi, 17 April 2019 - 14:24.


#10
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Daca aplicatia o ai instalata pe un telefon, se poate activa pe un al doilea telefon.
Daca nu, ghinion, drum la banca.

#11
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

 slai, on 05 mai 2020 - 19:26, said:

Daca aplicatia o ai instalata pe un telefon, se poate activa pe un al doilea telefon.
Daca nu, ghinion, drum la banca.

Sau suni la ei , te ajuta și îți dau codurile de activare MyBRD Mobile.Am sunat luni și m-au ajutat.

#12
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
E bine, probabil cu corona au mai evoluat.
Mie mi-au transmis la telefon un "marș la bancă", înainte de corona. Asa ca acum am grija sa am aplicația și pe un telefon vechi din sertar.

#13
sopavh

sopavh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 29.12.2018
De cand exista mobile banking la BRD s-a putut face activarea la distanta prin telefon.
Cand se activeaza la distanta, nu ai acces la transferuri in alte conturi decat cele proprii.
Daca mergi la banca, ti se activeaza si transferurile nationale/internationale.

#14
st3fan18

st3fan18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 29.11.2007
Au avut o perioada când nu mai făceau acest lucru, câteva luni a durat. Acum activează iar telefonic și îți dă acces și la transferuri inclusiv.

#15
sopavh

sopavh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 29.12.2018

 st3fan18, on 06 mai 2020 - 15:03, said:

Acum activează iar telefonic și îți dă acces și la transferuri inclusiv.


Luni mi-am reactivat MB-ul prin apel telefonic si nu am acces la transferuri, numai catre conturile mele.

Nu sunt afectat, totusi. Eu transfer catre contul lui tata si pentru ca sunt imputernicit, este considerat cont propriu.

Attached Files



#16
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

 sopavh, on 06 mai 2020 - 17:03, said:




Luni mi-am reactivat MB-ul prin apel telefonic si nu am acces la transferuri, numai catre conturile mele.

Nu sunt afectat, totusi. Eu transfer catre contul lui tata si pentru ca sunt imputernicit, este considerat cont propriu.

La mine apare tot

Attached File  Screenshot_2020-05-06-20-42-13-243_brd.bankingapp.android.jpg   52.43K   33 downloads

#17
sopavh

sopavh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 29.12.2018
Mi s-a comicat faptul ca e nevoie sa ma deplasez intr-un punct de lucru pentru a activa toate tipurile de transfer.
Pe mine nu ma deranjeaza, dar nu imi place ca se face diferenta intre clienti. Poate, pana la urma, o sa am nevoie sa fac un transfer si nu o sa pot.

#18
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
Am sunat acum cateva zile la ei pentru activare (probabil a 10a oara lejer in vreo 5 ani ?!) si inca ma minunez ca situatia a ramas la fel, trebuie sa ramai la mana unui lucrator bancar pentru activarea unei aplicatii rudimentare, asta in timp ce la alte banci iti activezi direct cu un cod trimis pe SMS de catre aplicatie, fara sa mai suni pe nicaieri. Poate vor reusi si francezii sa mai scape de birocratie in curand.. (+ un apple pay sau o plata prin nfc in 2020? ar fi ceva)

@sopavh, te cheama la agentie pentru activarea acestei optiuni, am patit si eu. Am incercat degeaba sunand la ei si asteptand un operator... birocratia franceza e la putere Posted Image

Edited by horhescu, 08 May 2020 - 23:36.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate