Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Titan 4 Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
191 replies to this topic

#37
anifad001

anifad001

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.03.2018
Da, asta mi s-a parut si mie cam ciudat..... inca nu am facut achizitia de faianta, urmeaza sa le mai fac o vizita inainte. De asta am si intrebat daca mai este cineva din ansamblu in aceasta situatie, sau cineva care a achizitionat in blocul 1 care ar putea sa imi spuna cum s-a procedat.

#38
GIM28

GIM28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 02.03.2018

View Postanifad001, on 14 martie 2018 - 09:11, said:

Da, asta mi s-a parut si mie cam ciudat..... inca nu am facut achizitia de faianta, urmeaza sa le mai fac o vizita inainte. De asta am si intrebat daca mai este cineva din ansamblu in aceasta situatie, sau cineva care a achizitionat in blocul 1 care ar putea sa imi spuna cum s-a procedat.

Buna, noi am achizitionat gresia si faianta de la ei si am platit diferenta de pret...

#39
anifad001

anifad001

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.03.2018

View PostGIM28, on 16 martie 2018 - 14:03, said:

Buna, noi am achizitionat gresia si faianta de la ei si am platit diferenta de pret...

Eu din pacate vazusem niste modele care mi-au placut mult si stiam ca o sa cumpar eu gresia si faianta, iar de la ei nu imi mai placea nimic Posted Image. Singura chestie era ca nu ma asteptam la partea cu decontarea la sfarsit ..... insa nu cred (sper) ca ne vom certa cu ei pentru 1000-2000de lei Posted Image)))

Edited by anifad001, 16 March 2018 - 15:19.


#40
GIM28

GIM28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 02.03.2018

View Postanifad001, on 16 martie 2018 - 15:16, said:

Eu din pacate vazusem niste modele care mi-au placut mult si stiam ca o sa cumpar eu gresia si faianta, iar de la ei nu imi mai placea nimic Posted Image. Singura chestie era ca nu ma asteptam la partea cu decontarea la sfarsit ..... insa nu cred (sper) ca ne vom certa cu ei pentru 1000-2000de lei Posted Image)))

Mda nu stiu ce sa zic. Ei au parut oameni foarte ok. Acum fiecare cu alegerile lui.

#41
anifad001

anifad001

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.03.2018

View PostGIM28, on 16 martie 2018 - 15:21, said:

Mda nu stiu ce sa zic. Ei au parut oameni foarte ok. Acum fiecare cu alegerile lui.

Da asa este.  Si noua ni s-au parut foarte ok.

#42
Tyty45

Tyty45

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.04.2018
Salutare,

Vreau si eu sa iau un ap de 2 cam in acest complex..am fost de cateva ori acolo.
Ce am constatat eu:
- structura/ compartimentarile sunt in general ok.
- baia/ bucataria sunt destul de mici la ap cu 2 cam ( ce am vizionat eu), dar in general, la mai toate ansamblurile rezidentiale este asa!
- parcarea subterana este o chestie nedefinita ...adica este un subsol neinchis...se vor probabil locurile mai bune dpdv protectie intemperii (am inteles ca locul de parcare e 5.000 eur) si apoi cele de la "periferie". nu stiu cate locuri sunt calculate exact in subteran si suprateran..nu cred ca si-au definit foarte bine acest aspect.
- exista lift...si era functional la bl.1..si este prevazut la toate celelalte 3 blocuri
- referitor la bani...eu zic ca nu au bagat mai mult de 400-500 eur/mp si ca sa faca business il dau la 1000 eur/mp..
- "dezvoltatorul" este SC Construct Design SRL..iar tipul din spatele acestui SRL este Dinu Floricel Cristian..cautati pe net si gasiti detalii..este un tip cu ceva firme de transport in Turnu Magurele..de aici si transportul free pana la metrou..o sa ia probabil un microbuz din cele existente..si o sa-l "doneze" ansamblului, urmand ca rezidentii sa se ocupe cu gestionarea lui..
- am inteles ca blocurile sunt/vor fi racordate la toate utilitatile, ca se va face inaugurarea cu primaria etc. dar ce faci cu drumul ala de acces catre metrou sau spre Str Fetesti? daca toata zona aceea se va dezvolta ( si la cum arata ..sigur asa va fi!) cum se va circula pe acolo? exista oare un plan urbanistic al zonei cu dezvoltarea infrastructurii?! daca nu, e de jale! nu vad cum vor trece 2 masini din sens opus!

#43
Cold11

Cold11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.04.2018
Buna,
A reușit cineva sa scape de minunata clauza: că în cazul în care nu prezinti în termen de 60 de zile de la semnarea antecontractului promisiunea de garantare de la banca îti pierzi banii de avans

#44
GIM28

GIM28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 02.03.2018

View PostCold11, on 16 mai 2018 - 22:14, said:

Buna,
A reușit cineva sa scape de minunata clauza: că în cazul în care nu prezinti în termen de 60 de zile de la semnarea antecontractului promisiunea de garantare de la banca îti pierzi banii de avans

Buna, nu, deoarece ne-am incadrat in cele 60 de zile.

#45
Cold11

Cold11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.04.2018

View PostGIM28, on 21 mai 2018 - 10:54, said:


Buna, nu, deoarece ne-am incadrat in cele 60 de zile.
Buna, Ideea e ca eu am vazut aceasta clauza in rezervare si ma gandesc ca o sa apara si in antecontract, ceea ce nu e corect, ca pot aparea tot felul de evenimente neprevazute care te pot impiedica sa respecti termenul.
Multumesc,

#46
GIM28

GIM28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 02.03.2018

View PostCold11, on 22 mai 2018 - 09:03, said:


Buna, Ideea e ca eu am vazut aceasta clauza in rezervare si ma gandesc ca o sa apara si in antecontract, ceea ce nu e corect, ca pot aparea tot felul de evenimente neprevazute care te pot impiedica sa respecti termenul.
Multumesc,

Scuza.ma, n.am fost atenta, ideea e ca noi am avut termen 60 de zile dar in actul adițional, nu in antecontract, ceea ce e o diferenta.

#47
Cold11

Cold11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.04.2018

View PostGIM28, on 22 mai 2018 - 09:10, said:

Scuza.ma, n.am fost atenta, ideea e ca noi am avut termen 60 de zile dar in actul adițional, nu in antecontract, ceea ce e o diferenta.

Ce suma plateste cumparatorul la notar la incheierea antecontractului? Eu intreb pt fratele meu care isi ia un apartament in acest complex, cand mi-am luat acum 5 ani lucrurile stateau altfel.

Multumesc,

#48
GIM28

GIM28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 02.03.2018

View PostCold11, on 22 mai 2018 - 09:40, said:



Ce suma plateste cumparatorul la notar la incheierea antecontractului? Eu intreb pt fratele meu care isi ia un apartament in acest complex, cand mi-am luat acum 5 ani lucrurile stateau altfel.

Multumesc,

In jur  300 lei am platit, din cate imi aduc aminte ( asta anu trecut)

#49
Cold11

Cold11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.04.2018
Buna,
Azi fratele meu a primit antecontractul pe mail, l-am citit și am constatat că nu este trecut si locul de parcare, la voi este prins în antecontract?ms

#50
GIM28

GIM28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 02.03.2018
Pai locul de parcare se plateste separat, iar noi nu am luat

#51
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Sper ca stiti ca strada drumul gura putnei este ingusta si nu se poate parca fara sa incurcati circulatia. Si sper ca stiti ca in sectorul 3 se pot ridica masinile pentru parcare neregulamentara.
Abia astept sa fac sesizari :)

Edited by Afroditu, 23 May 2018 - 09:38.


#52
Adriana-F

Adriana-F

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.12.2017
Afroditu, ma bucur sa aud ca in cartier se strang oameni cu spirit civic.
Ne adumam si noi o echipa de 10 prieteni inimosi cu spirit civic. Noi am cumparat un apartament in acest ansamblu si pot sa spun ca am apreciat tare mult relatia buna cu dezvoltatorul si sper ca viitorii nostri vecini sa fie in mare parte de treaba. Dupa noi au mai venit si alti apropiati care se vor muta in complex sau in vecinatate, ceea ce inseamna ca poate vom fi cativa care vor face diferenta. 😊

#53
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Eu stau peste drum de voi :)

#54
lary77

lary77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.11.2007
Si eu am achizitionat un apartament in acest complex, zona pare sa aiba mult potential, dar ramane de vazut Posted Image .

Legat de parcari ramane doar un vis frumos , aveti exemplul perfect la 500m mai departe in Pallady Residence, parcare dezastru fiecare pune masina unde poate etc... nu se poate face nimic deoarece sunt mai putine locuri de parcare raportate la numarul de apartamente ;

Masini se ridica intradevar, daca sunt parcate in zonele scolilor, treceri de pietoni, etc.... ( stiu sigur deoarece lucrez in zona de 5 ani si stiu cum se ridicau masinile inainte si stiu cum se ridica si acum ) cand o sa avem din pacate o banda plina pe o distanta de cativa km cu masini iti garantez ca nu le ridica nimeni Posted Image ; am un prieten ce locuieste in Pallady residence si ce am povestit eu aici intr-un mod sumar, vom trai cand intram in posesia noilor locuinte ; dar totusi asta e o situatie generala in Bucuresti, nu e ca si cum vom fi luati prin surprindere Posted Image, pana la urma fiecare isi alege zona si locuinta dupa ce criterii doreste ;

Suna frumos ce ati mentionat voi mai sus, dar va las mai jos o poza ce reflecta realitatea

Attached Files


Edited by lary77, 30 May 2018 - 00:02.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate