Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Ce s-a spus despre 23 august 1944 in timpul comunismului ?

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
93 replies to this topic

#91
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,518
  • Înscris: 02.09.2006

 Geth, on 17 decembrie 2017 - 12:43, said:

Dar nu ti se interzicea, din contra, varianta oficiala era pe toate gardurile(mai ales prin preajma zilei respective):


Si acu' realist vorbind, regele Mihai n-a fost decat un pion care a facut ce i s-a cerut, inclusiv a abdicat...

Dar nu era totul secret!

Manual clasa a X-a 1983:

[ https://i.imgur.com/7vd4gm4.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De aici: http://manualul.info/Istoria_X_1983/
Chestii penibile care inceraca sa spele onoarea tradatorului, inclusiv dialoguri imaginare intre corijentii clasei si profesori!
Bineinteles ca s-a scris in manuale, dar cei carora nu le-a placut scoala nu au cum sa isi aminteasca! iar fostul rege a fost decit un biet figurant in cei citiva ani de domnie, insuficienti pentru a justifica tot circul facut in tara cu inhumarea sa. Trebuia cam ca peste tot sa nu ii mai fie permisa intrarea in tara si disparea tot circul si toata gasca de lipitori care i-a luat locul.
presupun ca dupa ce se vor afla cei 20 de angajati ai stabilimentului casei regale republicane, se va termina isteria monarhista si unii isi vor cauta alte cadavre la care sa se inchine.

P.S. cum e cu proclamatia de la Budapesta? voi posta intrebarea asta in toate replicile mele pe acest subiect, poate veti realiza ca numai asta si era suficient ca batrinul tradator sa nu mai fie primit in veci in Romania!

Edited by tytysor, 17 December 2017 - 15:25.


#92
stancosty

stancosty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 17.03.2009

 3sat, on 16 decembrie 2017 - 18:20, said:

Se bănuieşte că Lenin s-ar fi întâlnit personal cu autorităţile germane şi că ar fi primit banii, până la urmă 40 de milioane de mărci, şi directivele pentru instaurarea revoluţiei.
Umberto Eco spunea așa: Drama internetului este că l-a promovat pe idiotul satului ca purtător de adevăr.

#93
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

 tytysor, on 17 decembrie 2017 - 15:23, said:

dialoguri imaginare intre corijentii clasei si profesori!

...dar cei carora nu le-a placut scoala nu au cum sa isi aminteasca! iar fostul rege a fost decit

Profa': Posted Image  " cum ? cum ? cum e cu scoala ?...

Forma „decat” se foloseste doar în constructii negative ! - pentru constructiile afirmative, enunturile se formeaza cu ajutorul lui „doar”.
Cu exceptia situatiilor in caredecat” apare la inceputul enuntului si poate fi inlocuit prin „in loc sa”.

Pune mana si noteaza ! Suntem la ora de gramatica !

Exemplu:

... iar fostul rege a fost doar...

sau

...iar fostul rege, nu a fost decat...

Elev tytysor, se aude, acolo-n spate ?... Posted Image
Te las corigent !..."

Edited by sylvius, 17 December 2017 - 18:52.


#94
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

 3sat, on 16 decembrie 2017 - 18:38, said:

se uita de multe... ii pupam in cur pe americoci dupa ce ca le-am facut scapati prizonierii de razboi ca intrau rusii in bucale si ii haleau de vii... dupa ce ca i-am ajutat si le-am permis multe (inclusiv bombardamente la rafinarii)... acum tot pe ei ii pupam intre vintre... si am capitulat neconditionat si i-am lasat sa puna scutul fantoma... de la deveselu fara nici un ajutor economic...
Pãi...ei își apãrã fostul pretin al rumînului...codrul...pe care l-a cumpãrat deja...cã îl apãrã pe banii tãntãlãilor...ce tocmai reîmpãduresc....e mai ochei! Austriecii au și ei copii...ei ce mai taie dacã proștii nu pun? La rîndul meu am plantat și eu de bou ce eram...mã gîndeam la copilul meu ce respirã...nu austriac...țapã!!!!

 tytysor, on 17 decembrie 2017 - 15:23, said:

Chestii penibile care inceraca sa spele onoarea tradatorului, inclusiv dialoguri imaginare intre corijentii clasei si profesori!
Bineinteles ca s-a scris in manuale, dar cei carora nu le-a placut scoala nu au cum sa isi aminteasca! iar fostul rege a fost decit un biet figurant in cei citiva ani de domnie, insuficienti pentru a justifica tot circul facut in tara cu inhumarea sa. Trebuia cam ca peste tot sa nu ii mai fie permisa intrarea in tara si disparea tot circul si toata gasca de lipitori care i-a luat locul.
presupun ca dupa ce se vor afla cei 20 de angajati ai stabilimentului casei regale republicane, se va termina isteria monarhista si unii isi vor cauta alte cadavre la care sa se inchine.

P.S. cum e cu proclamatia de la Budapesta? voi posta intrebarea asta in toate replicile mele pe acest subiect, poate veti realiza ca numai asta si era suficient ca batrinul tradator sa nu mai fie primit in veci in Romania!
Cum sunã? Habar n-am! În Ungaria am fost prin 2ooo....

Edited by sarac.lipit, 17 December 2017 - 19:05.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate