Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 

Problema cu husa clear view.

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Buna ziua, tocmai mi-am cumparat o husa clear view chinezeasca pentru s7 edge. O inchid, o deschid, nu face nimica, decat ca imi lumineaza butoanele de jos. Vanzatoarea mi-a zis ca trebuie sa instalez k-view program care are si cod QR pe carcasa husei. Dupa ce am instalat programul, se inchide si ecranul cand inchid husa, dar prin senzorul de proximitate, adica si daca inchid becul se inchide ecranul. Problema mai grava e ca nu functioneaza deloc touchscreen-ul cu husa inchisa. Daca ma suna cineva trebuie sa deschid husa ca sa pot sa raspund. Mentionez ca si telefonul meu are sticla sparta dar touchscreen-ul functioneaza perfect cand nu e inchisa husa.

Am avut si un s4 cu husa cu gemulet si mergea foarte bine, doar o montam si gata cu tot cu touchscreen.

#2
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016

 logy, on 09 decembrie 2017 - 03:30, said:

Buna ziua, tocmai mi-am cumparat o husa clear view chinezeasca pentru s7 edge.


Aici ai raspunsul

#3
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,417
  • Înscris: 08.02.2011
Ai bani de s7 edge, dar nu ai de husa originala, probabil ai facut foamea ceva timp sa iei telefonul ala. Te-as sfatui sa iei iphone X in continuare.

#4
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Pai nu am gasit originala. Daca stiam ca nu merge crezi ca o mai cumparam? Si asta a fost destul de scumpa (100 lei) Din caye vad are si senzorii pe ea.

#5
Marian79bz

Marian79bz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 14.08.2013
Ce senzori are pe ea?in primul rand sa functioneze senzor e necesara sursa de energie..apoi husa aceea nu ii da voie sa raspunzi prin ea..ci doar sa vezi cine te apeleaza..motivul e simplu..nu face contact direct cu ecranul..e o husa de protectie si sa aprinda si inchida ecranul ..cu respect..ps:doar acele huse cu fereastra mica..

Edited by Marian79bz, 09 December 2017 - 13:48.


#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

 logy, on 09 decembrie 2017 - 12:57, said:

Pai nu am gasit originala. Daca stiam ca nu merge crezi ca o mai cumparam? Si asta a fost destul de scumpa (100 lei) Din caye vad are si senzorii pe ea.
Nu are senzori, e o husa chioara care combinata cu programul ce l-ai instalat functioeaza aproape ca una S-View sau Clear View. Dar de cele mai multe ori programele astea nu merg cum trebuie, si mai au si riscuri serioase de securitate.

Daca ai fi cautat pe olx o gaseai originala la 120-150 de lei.

#7
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
@modoran, atentie la modul de exprimare. E problema fiecaruia ce si cum face cu banii lui.

#8
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Am instalat un program de desenat si am inchis husa, se pare ca are momentele ei, cateodata merge touchul, dar foarte rar.

Edited by logy, 09 December 2017 - 17:26.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate