Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Protectie ecran, folie aplicare umeda, folie statica, sticla, etc.

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
207 replies to this topic

#199
Noleafclover

Noleafclover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 05.07.2010
Salut, am si eu experiente aiurea cu foliile si efectiv cand ma gandesc ca am dat bani de 2 ori sa fie montate la insulite si nu fie bine, nu mai stiu ce folie e ok.
Am pus una de sticla pe un s10e, 80 lei la o insulita...cand am ajuns acasa, touchul abia mergea. Trebuia sa apas cu ciocanul sa tastez. A trebuit sa o dau jos. Am fost apoi si am pus una de silicon, iar persoana care a montat-o, a dat cu mult spray din acela pe ecran si folie, a scos excesul de lichid cu o chestie tip cartela si a zis ca o sa se vada ecranul clar dupa 24 ore. Dar nu sw vede...arata de parca e transpirat sub folie :( si am mai dat si pe asta 50 lei. Adica platesc de pomana pt niste folii si chiar nu ma dau banii afara din casa.

Intrebarea mea e daca voi ati avut folie din silicon pusa cu metoda asta cu mult spray si apoi s-a dus efectul acela de "transpirat" de sub folie?
Pt ca mi-e ca iar am dat banii degeaba si nu pot purta telefonul fara folie, mereu le tin in folie si husa :(

#200
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Daca nu a prins praf, bulele de aer se duc ...

#201
Noleafclover

Noleafclover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 05.07.2010
La mine arata de parca e condens sub folie, nu sunt bule de aer. E ca si cum e transpirat, cu purici :)) ca nici nu stiu cum sa descriu.

In cat timp se duc? Pt ca la cum arata acum, nu pare sa fie nici o imbunatatire...e la fel.

#202
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 07.01.2010
Acolo cred ca ai niște scame foarte mici. Am pățit și eu, am dezlipit ușor folia și le-am luat, dar am prin altele care nu au făcut bule, doar se vad. 😂

#203
Noleafclover

Noleafclover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 05.07.2010
E pe tot ecranul, adica numai purici ca sa zic asa. Nu sunt scame pt ca abia ce a pus folia si era lichidul ala neuscat intre folie si ecran... ( Mi-e ca mi-am luat teapa

#204
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 07.01.2010
Am crezut ca ai doar unde și unde nu pe tot ecranul. Mai lasă, poate se usucă.

#205
Florin277

Florin277

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.01.2009
A folosit cineva folie ShieldUp ? As oscila între aceasta și cea Tempered Glass. Care protejează mai bine telefonul ?

Mulțumesc !


#206
oddy

oddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.09.2006
Eu mi-am pus o folie de Silicon de care sunt foarte mulțumit, telefonul meu Samsung S20 merge impecabil, înainte am avut 2 folii de sticla care s-au crăpat destul de repede după instalare.
cand mi-au pus folia cei de la centru aveau un plotter cu laser cu care mi-au tăiat folia sa se potrivească, după care au dat cu un spray pe ecran, deasupra unui aparat ce menținea un mediu fără praf, este foarte important sa nu fie nici o particula de praf rămas pe ecran, altfel e de prisos. La început se vedeau câteva puncte rămase de lichid sob folie,dar in câteva ore s-Au dus, acum arată impecabil.
folia de Silicon este super, in comparație cu sticla, dacă se zgârie ușor, se reface singura, nici nu se compara. Touchul merge la fel ca și fără folie,nu am nici o problema, băiatul de la centru care mi-a montat folia avea și el folie din asta pusă pe telefon de mai bine de 6 luni și arată ca noua. Cei drept costa puțin mai mult dar merita. Am sa ma duc sa-mi pun și folie la tableta, chiar dacă costa nu gluma, prețul foliei este Per cm pătrat.

#207
adilie

adilie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.02.2004
Buna,
Eu folosesc folie de sticla. Am scapat telefoanele avute de cel putin 5 ori. S-a spart folia de sticla si am inlocuit-o. Display-ul nu a patit nimic.
Fiica-mea nu si-a pus folie. A scapat telefonul o data si s-a spart display-ul. A cumparat display original la preturile care le stiti.
Eu zic ca e mai bine sa protejezi cu o folie de sticla chiar daca trebuie sa o schimbi la cateva luni.
In fine, fiecare face cum doreste.

#208
fursecu

fursecu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.07.2006
Am avut pe un Samsung S7 de doua ori folie de sticla (pusa in mall) care s-a spart foarte repede, gen scapat de la mai putin de 1 metru pe covor. M-am enervat si nu am mai pus deloc, bineinteles ca am reusit sa il scap iar pe-afara pe trotuar si s-a crapat intr-un colt in dreptul camerei, dar nu e afectat (ca in poza). Intre timp, am schimbat telefonul am un Google Pixel 4a si am comandat o folie Alien, astept sa ajunga, dar daca as fi citit pe aici inainte probabil ca mi-as fi luat Smart Protection. In fine, o sa revin cu detalii.[ https://ibb.co/sQ2xDLw - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://ibb.co/sQ2xDLw

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate