Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Spotify România.

- - - - -
  • Please log in to reply
349 replies to this topic

#55
Hawkie

Hawkie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 28.11.2001
M-am logat acum pe Spotify fără VPN și merge ??!?!?!

#56
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E disponibil si in Google Play, oficial.

Edited by MembruAnonim, 12 March 2018 - 16:12.


#57
queens_

queens_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 14.02.2018
Super! Scap intr-un final de Deezer.

#58
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Eu l-am instalat pe telefon dar nu se loghează. Contează că a fost creat cu IP de SUA?

Se pare că da. Din profil am schimbat pe România (la țară) și funcționează. :D

Aplicația de muzică Spotify, lansată în România. Cât costă abonamentul


Spotify, unul dintre cele mai importante servicii de streaming muzical din lume, se lansează astăzi în România.

Spotify oferă în România atât o versiune gratuită, susținută prin reclame, dar și  pe bază de abonament lunar, care va costa 4.99 EUR pe lună (prima lună este gratuită). În primă fază, platforma va fi disponibilă doar în limba engleză, după cum au declarat reprezentanții Spotify într-o discuție cu presa.

Partea de vânzări de publicitate pentru această platformă va fi gestionată, în România, prin Httpool, alături de care Spotify colaborează pe mai multe piețe.

Platforma are 151 de milioane de clienți în întreaga lume, dintre 71 de milioane sunt plătitori de abonament, și o bază de date de peste 35 de milioane de melodii, disponibile atât pentru utilizatorii variantei gratuite, dar şi celor care au optat pentru varianta Premium.
„Suntem extrem de entuziasmați să lansăm astăzi Spotify în România şi să oferim o experiență muzicală revoluționară”, spune Przemek Pluta, Markets Operations pentru Europa de Sud-Est în cadrul Spotify.

„Grație unei selecții muzicale uriașe, de peste 35 de milioane de melodii, recomandărilor atent personalizate şi celor mai bune playlist-uri alcătuite de experți în domeniu sau utilizatori pasionați, Spotify face din descoperirea muzicii preferate o activitate mai simplă ca niciodată.”, mai spune el.

Spotify oferă:

Muzică disponibilă oricând: aplicaţia Spotify rulează atât pe dispozitive mobile, cât şi pe laptop, PC sau tabletă. Muzică disponibilă oriunde: Wi-Fi & boxe Bluetooth, TV, Google Chromecast şi PlayStation4® şi PlayStation3®, folosind aplicația Spotify ca telecomandă.

Unul dintre principalele atuuri ale serviciului Spotify este personalizarea, ce permite fanilor să găsească muzica preferată în cel mai simplu mod, dar și să descopere noi piese și artiști, în baza preferințelor și a modului în care obișnuiesc să asculte muzică. Când un utilizator nou se alătură comunităţii Spotify, el este invitat într-un proces numit ‘Taste Onboarding’, ce ajută Spotify să înţeleagă mai bine muzica pe care
acesta o apreciază.

Căutarea personalizată ce include opțiuni precum Daily Mix (o serie de playlist-uri ce îmbină melodiile preferate cu noutăţi ce ar putea fi pe gustul utilizatorului), Release Radar (un playlist format din melodii noi, în baza artiştilor cei mai ascultaţi, conţinut actualizat în fiecare zi de vineri) şi Discover Weekly ( un playlist creat în funcţie de obiceiurile specifice utilizatorului, disponibil în curând) aduc muzica preferată mai aproape ca niciodată.

Playlist-uri dedicate unor genuri muzicale sau stări de spirit: din secţiunea Browse pot fi selectate o varietate de playlist-uri precum Hip-Hop, Pop, Rock, Gaming, Sleep, Dinner, Kids, Focus şi multe alte.

Utilizatorii din România au acces instant la o varietate de playlist-uri globale, alcătuite de experți și actualizate în mod constant, dar pot descoperi şi alte milioane de playlist-uri internaționale, aparținând Spotify sau altor iubitori ai muzicii.

Calitatea conţinutului audio – până la 320 kbit/s.

Accesibilitate prin Spotify Connect - se poate conecta pe boxe, TV sau în maşină

Integrare ce permite distribuirea conținutului prin Facebook sau Twitter, precum şi prin Messenger (in-app)

Playlist-urile colaborative pot fi alcătuite sau distribuite prin Facebook Messenger

Melodiile preferate sau playlist-urile alcătuite pot fi distribuite din aplicație, astfel încât orice utilizator să devină un potențial influencer

Clasamente muzicale globale. Clasamente locale vor fi disponibile în curând.

Multitasking: melodiile pot fi ascultate de pe dispozitivele mobile, chiar şi atunci când aplicația rulează în background.

Spotify a adus peste 8 miliarde de Euro industriei muzicale de la lansarea serviciului, în 2008. Odată cu intrarea pe piaţa din România, Spotify va fi disponibil în 65 de pieţe din întreaga lume.

Sursa: https://www.paginade...mania-cat-costa

Edited by Kalman2007, 12 March 2018 - 16:41.


#59
queens_

queens_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 14.02.2018
Incearca sa-ti faci alt cont.

Intr-o alta ordine de idei, se pare ca deocamdata Spotify nu are Reclame in Romania asa ca incercati sa profitati la maxim.

Edited by Kalman2007, 12 March 2018 - 17:00.


#60
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Nu e nevoie de alt cont. Am zis deja ce am făcut.
Eu am cont vechi și nu am avut reclame de ani buni (cont gratuit).

#61
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
nu e nevoie de alt cont, merge daca din web la profil schimbi tara si pui Romania. asta pentru cei care il folosesc pe telefon si nu se puteau loga...

Edited by Catalinr, 12 March 2018 - 17:26.


#62
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005
De pe aplicatia de Android cum am acces la playlist-uri sau e valabil doar in varianta premium?

#63
queens_

queens_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 14.02.2018

View Postdanielavram, on 12 martie 2018 - 18:41, said:

De pe aplicatia de Android cum am acces la playlist-uri sau e valabil doar in varianta premium?
La mine merg playlist-urile si am cont gratis.

#64
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
De curiozitate cum sta pe partea de consum date?

#65
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Pentru început, Spotify în România nu va oferi abonamente pentru familii, nu vor oferi carduri pre-pay pentru abonamente în magazine şi nici nu au un parteneriat stabilit cu operatorii telecom. Pentru a înscrie un cont Premium este necesară utilizarea unui card de credit.

http://www.go4it.ro/...mania-17059046/

#66
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001

View Postqueens_, on 12 martie 2018 - 16:43, said:

Incearca sa-ti faci alt cont.

Intr-o alta ordine de idei, se pare ca deocamdata Spotify nu are Reclame in Romania asa ca incercati sa profitati la maxim.

Am prins astazi de dimineata trei reclame la rand, Mc Donalds, Rexona si inca ceva nu mai stiu ce :).

#67
queens_

queens_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 14.02.2018

View PostFlorin_Alex, on 13 martie 2018 - 07:53, said:


Am prins astazi de dimineata trei reclame la rand, Mc Donalds, Rexona si inca ceva nu mai stiu ce :).
Mesajul e de ieri. Inseamna ca azi au implementat deja reclame.

#68
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
L-am testat atat in varianta free cat si in cea cu bani e misto dar eu n-am nevoie, i-am dat unsuscribe; cum imi scot datele cardului de la Payment method?!

Edited by Fuserisk, 13 March 2018 - 10:31.


#69
queens_

queens_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 14.02.2018
Nu trebuie neeaparat sa-ti stergi cardul de acolo atata timp cat nu platesti.

#70
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018

View Postqueens_, on 13 martie 2018 - 10:13, said:

Nu trebuie neeaparat sa-ti stergi cardul de acolo atata timp cat nu platesti.
Stiu, dar de ce nu-mi dau voie sa-mi scot datele?! La alte servicii de streaming s-a putut sa-mi sterg datele cardului inainte de 30 zile
LE
https://community.sp...rd/td-p/1180255

Edited by Fuserisk, 13 March 2018 - 10:21.


#71
queens_

queens_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 14.02.2018
Uite aici:
To remove your card you have to log in at spotify.com and go to the Account page. Click on "Manage subscriptions and payment" and then "Change payment method or card details" or directly click on the link.
At that point you can remove your creditcard or change your payment method.

#72
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018

View Postqueens_, on 13 martie 2018 - 10:20, said:

Uite aici:
To remove your card you have to log in at spotify.com and go to the Account page. Click on "Manage subscriptions and payment" and then "Change payment method or card details" or directly click on the link.
At that point you can remove your creditcard or change your payment method.
Nici vorba, nu merge!
https://community.sp...rd/td-p/1180255
LE
Nici contul nu poti sa ti-l stergi. Misto! Clar i-am pus pe lista neaga; acum nu mai vreau muzica de la ei nici daca dau Premium la 1$ pe luna pe viata!

Edited by Fuserisk, 13 March 2018 - 10:26.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate