Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Noul Hyundai Accent

- - - - -
  • Please log in to reply
1400 replies to this topic

#37
sorin

sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 27.06.2004
eu am facut drivetest cu dieselul in bucuresti, pe titulescu

S

#38
cristim25

cristim25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 22.04.2004
Salutare. Sunt si eu de multa vreme in cautarea unei masini de familie in zona 12.000 euro DDP (preferabil diesel).

Am tot oscilat intre Logan, Clio Symbol, Chevrolet Aveo s.a. Le-am eliminat pe rand: desi initial am plecat de la Logan in final am zis "no more"; Clio nu prea ma atrage din punct de vedere estetic; Aveo desi mi-a placut mult l-am ras imediat de pe lista cand am vazut ca a luat doar 1,5 stele la EURO-NCAP.  :nonobad:  

Eram intr-o mare dilema pana am vazut acum vreo saptamana reclama la noul Accent. Azi am fost si la HAR pe B-dul Expozitiei sa o vad in carne si oase, si ce pot sa zic: m-a vrajit. Cei de la HAR in schimb erau varza: desi aveau 5-6 exmplare din noul Accent in curte, aveau o singura cheie care s-a dovedit ca nu deschide nici una dintre masini  :huh: In fine, mi se pare o masina super decenta iar despre motorul diesel am auzit numai cuvinte de lauda. Ma voi duce din nou sa fac si un test drive si probabil in toamna imi comand si eu una.

#39
andrei_r

andrei_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 07.03.2006
Ce am uitat sa zic mai devreme...

Am intrebat din nou dealerul si mia spus ca aici in Iasi revizia costa 350RON imi da si in scris daca vreau :D pt ca nu se compara cu Bucurestiul (la salarii si altele).

Iar cu problema aia ca astepti nus cat pt o piesa SURPRIZA :D Cineva a gasit oglinda din stanga rupta in parcare (la un Peugeot 206). Eu personal am fost la ei si .. desi ii cunosc binisor pe baietii de acolo mi-au zis sec: 10 zile probabil si s-ar putea si mai mult.(ca cica a nins si nu prea merg masinile, ori ca au adus alte piese... o oglinda de 206 o luam si in buzunaru de la geaca cred :D)

Asa ca m-am cam lamurit si prin alte parti de aceasta problema.. insa tot raman cu aceasta retinere si cu speranta ca nu se va strica:D ca sa nu depind de aia de la service pt ca am inteles ca si aici la Iasi e cam aiurea cu piesele (cica se si fura piese noi si se pun altele :death: si alte lucruri cu care nu ne mandrim :P)

Dupa ce mai aflu detalii va mai zic ...

P.S. Accentu intermediar fara CDplayeru original vine totusi cu 4(sau 6 nus exact) boxe echipat asa ca nu trebuie sa vii decat cu o "scula"  meseriasa si se rezolva imediat si problema sunetului. That's nice :coolspeak:

Apropo cik aici o alarma de la ei costa cam 350RON si cu tot cu montaj cam 5 si ceva chiar 6. Cam aiurea treaba asat crek.. daca ma poate lamuri careva..

Edited by andrei_r, 13 March 2006 - 17:26.


#40
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Masina nu are cum sa nu iti placa,arata foarte bine si ofera foarte multe pentru pretul platit,plus ca nu mai are taxe si este mai usor de cumparat pentru cei care o cumpara cash sau in rate.
Ordinea masinilor intre care ai oscilat este si cea normala,calitatea este crescatoare de la Logan,Clio Symbol,Chevrolet Aveo.....Hyundai Accent.
Cei care cumpara varianta diesel vor avea un motor superb de 110 c.p.

#41
andrei_r

andrei_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 07.03.2006
Eu iau dieselu  :coolspeak:

... desi n-am facut drive test cu el <_<

#42
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005

View Postandrei_r, on Mar 13 2006, 17:22, said:

Apropo cik aici o alarma de la ei costa cam 350RON si cu tot cu montaj cam 5 si ceva chiar 6. Cam aiurea treaba asat crek.. daca ma poate lamuri careva..
Incearca sa negociezi cu dealerul,eu am obtinut alarma gata montata gratuit,argumente de genul "iau din alta parte sau alta masina",pot sa te ajute. :peacefingers:

#43
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005

View Postandrei_r, on Mar 13 2006, 17:45, said:

Eu iau dieselu  :coolspeak:

... desi n-am facut drive test cu el <_<
La 110 c.p. este peste tot ce gasesti pe plaja asta de preturi si chiar mai sus,sunt masini ca Megane la care motorul de 100 c.p. este doar in visele viitorilor cumparatori,majoritatea au cumparat dieselul de 80 c.p.,la skoda cea mai bine vanduta motorizare diesel este  cea de 1.9 tdi si 90 c.p.,la majoritatea masinilor sunt disponibile motoare cu valori de 65-80 c.p.
Au dat lovitura cu motorul asta si vanzarile vor creste foarte mult.

#44
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Eu cred ca este schimbul de ulei care la vechiul Accent se facea intre 1000-2000km. Pentru ca eu am vazut in tabelul ala ca in rest reviziile sint la 15000km. Pretul este oricum exagerat, s-a mai discutat pe aici cred, orice service din alt oras decit Bucurestiul ar trebui sa fie mult mai ieftin.

#45
sorin

sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 27.06.2004
eu am mers cu dieselul si mi s-a parut super motorul. cred ca poti sa scoti si mai mult din el odata ce te-ai obisnuit cu el (si mai mult cu un mic tuning :) )

spatiu inauntru mai mare decat la cel vechi. cei care sunt f lipiti de masinile europene (germane in special) nu cred ca vor aprecia designul exterior.

#46
datace

datace

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 26.04.2005
Adica  pana  la 15000 km sa platesti (cica pret mediu) revizii in valoare de  91 + 208 + 56 tva = 355 euro.
Eu zic ca e enorm pentru o masina  cheap-coreean.

#47
jarrive

jarrive

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 573
  • Înscris: 17.06.2005
si sta bine si la accident

si sta bine si la accident

si sta bine si la accident

si sta bine si la accident

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   209.38K   666 downloads


#48
andrei_r

andrei_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 07.03.2006

View Postdatace, on Mar 15 2006, 12:05, said:

Adica  pana  la 15000 km sa platesti (cica pret mediu) revizii in valoare de  91 + 208 + 56 tva = 355 euro.
Eu zic ca e enorm pentru o masina  cheap-coreean.


Eu sunt din Iasi si am vorbit cu dealerul si (chiar daca ma repet) a zis ca imi da in SCRIS ca o revizie medie(200euroi pe site) aici este 350RON iar prima revizie nu depaseste 150RON(aia de la 1000km).

Pt aia de 7500km n-am intrebat :D dar... comparand oleak parca nu platesc 355euro.

P.S. Dealerul a zis ca alea sunt preturi de Bucuresti pentru ca acolo sunt alte salarii si alte conditii (chirie spatiu si altele cred)

Edited by andrei_r, 15 March 2006 - 12:47.


#49
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003

View Postjarrive, on Mar 15 2006, 12:11, said:

si sta bine si la accident

...

Nu prea inteleg, se vrea ironic? Ai mai multe detalii despre accident? Ce l-a lovit in laterala, cu ce viteza?

Modelul vechi, testat de australieni (care testeaza foarte asemanator cu europenii) a scos modelul ala la 3 stele, cu vreo 21 de puncte parca.

#50
xgabriel

xgabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 15.03.2006
astazi am fost sa vad noul accent.
Sunt uimit de ceea ce au putut sa scoata coreenii!! Masina arata super !!
Vechiul accent pare un vis urat pe langa ceea ce am vazut azi. Masina are design modern (da clasa de departe la clio). Deja m-am hotarat sa cumpar una insa nu-s hotarat in ceea ce priveste motorizarea.
Ma intriga faptul ca la versiunea 1.4 full nu exista computer de bord. Stie cineva care e cauza? De ce computerul de bord este inclus doar la acentul 1.6?

#51
datace

datace

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 26.04.2005
Pai si care e interesul  sa puna pe site ul  lor preturi asa mari pentru revizii ?

#52
Floricelu71

Floricelu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 07.01.2004
Noul Accent!!!

Am facut drivetest cu acest model , varianta 1,5CRDi. Motorul foarte bun dar m-a deranjat zgomotul  facut de roti incepand cu 30Km/h.
Sunt contrariat fiiidca ma asteptam la un habitaclu mai silentios, cu atat mai mult cu cat morotul nu face zgomot!
Sa fie oare din cauza pneurilor prea dure sau prea umflate sau este vorba despre antifonare slaba?
A mai observat cineva chestia asta?

O zi buna tuturor.

#53
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Pai pun preturi asa de mari pentru ca astea sunt preturile adevarate la service-urile din Bucuresti! Adica la reprezentanta. Cele de prin tara sint service-uri doar acreditate Hyundai.

Parerea mea este ca vine cu computer de bord doar pe modelul 1.6, pentru ca doar ala se vinde la americani, care este de fapt cel mai mare consumator extern de Accent. Acolo nu se vinde decit versiunea 1.6 GLS, nu exista optiune mai ieftine. La bantustanezii din Europa merge si motor diesel (chiar foarte bine) si motor 1.4, si doar un singur airbag, si cauciucuri mai inguste etc...asta pare sa fie politica lor, ce sa le faci. Care politica se completeaza armonios si cu a celor de pe aici (vii la drive-test dar nu mai e masina, nu mai e cheia etc, tot ce s-a mai zis pe aici).

#54
xgabriel

xgabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 15.03.2006
Pt motorizare 1.6 + computer de bord trebuie sa mai scot din buzunar inca 1300 euro (1.4 full = 11779 euro (DDP); 1.6 full = 13000 euro (DDP)).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate