Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Noul Hyundai Accent

- - - - -
  • Please log in to reply
1400 replies to this topic

#19
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
si are trapa de sticla si cutie automata ?
cel putin asa reiese de pe site din poze !

#20
sorin

sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 27.06.2004
n-are. vezi pe noulaccent.ro, ca zice acolo ce si cum. probabil ca variantele care se duc prin alte tari au mai multe minuni (clima pe diesel, trape, etc)

#21
andrei_r

andrei_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 07.03.2006
Da, are cutie manuala iar de trapa n-am intrebat si nici nu prea ma intereseaza desi e f nice.

Insa am vorbit cu dealearul si a zis ca poate sa imi dea Radio Mp3ul separat ca piesa (ca altfel ar fi trebuit sa imi iau vers full <_< ) ceea ce e f misto deoarece arata mult mai bine cu consola lui decat cu un mp3 Sony sau mai stiu eu ce.

In orice caz dupa cum am postat si la celalalt topic(unde scriam ca vreau sa  cumpar masina) zilele astea, cel tarziu luni sau marti voi vedea masina pe viu si voi putea da mai multe detalii.

#22
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003

View Postsorin, on Mar 8 2006, 19:00, said:

n-are. vezi pe noulaccent.ro, ca zice acolo ce si cum. probabil ca variantele care se duc prin alte tari au mai multe minuni (clima pe diesel, trape, etc)

sorinele , pe noulaccent.ro am vazut trapa si cutia automata  <_<

#23
andrei_r

andrei_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 07.03.2006
Arata pe acolo pe undeva la poze si schimbatorul manual.

Alt lucru n-am reusit sa-mi dau seama: are jante de aliaj sau de otel??? ca nu scrie decat de cauciucuri <_<

Da asta nu mai conteaza asa mult :P cred.

#24
sorin

sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 27.06.2004
scuze. me idiot :) dar si ei ...

cred insa ca zic pe undeva la oferte ce aduc exact. care vreti jenti al Hyundai nu prea merge decat daca luati 1.6 full. am vrut si eu un aranjament, dar nu s-a putut. asa ca am luat-o cum a venit, si daca mi-o mai arde de jenti de al mai incolo oi mai vedea :D

Z

#25
andrei_r

andrei_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 07.03.2006
Da sorin doar ca la celelalte modele scrie si de jante (5J x 14)  iar la cel de 1.5CrDI nu scrie decat anvelope (175/70 R14) :( de asta ziceam.

Datele sunt luate de pe www.noulaccent.ro asa ca prin alta parte nu cred sa gasesc specificat.

#26
sorin

sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 27.06.2004
1.6 full are aliaj, celelalte parca au tabla. sigur 1.5 diesel full are tabla, asa ca nu vad sa dea aliaj pe versiuni de echipare inferioare. agentu mi-a zis ca nu se merita sa iau Hyundai ca's scumpe (si greu de procurat), si mi-a recomandat un magazin visavis de stadionul Lia Manoliu

S

#27
andrei_r

andrei_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 07.03.2006
Aha, doar ca eu sunt din Iasi.

Dar cred ca voi gasi si aici niste jante frumusele care sa se potriveasca (sa imi permit eu ca... sigur se gasesc :P)

#28
Floricelu71

Floricelu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 07.01.2004

View Postsorin, on Mar 9 2006, 17:35, said:

asa ca am luat-o cum a venit, si daca mi-o mai arde de jenti de al mai incolo oi mai vedea :D

Z

Salut Sorin,

Sa intelegem ca ti-ai luat Noul Accent? Ce motor?

Spune si tu ceva impresii "Live" despre ea sau inca nu ti-a venit masina?

O zi buna,

#29
sorin

sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 27.06.2004
Doar am platit-o, de venit dracu stie... ei zic 2 saptamani, dar ...

In alta ordine de idei la ce mi-am luat eu (diesel full) (pseudo)inchiderea centralizata se face prin inchiderea usii soferului, ceea ce inseamna un motor in plus la alarma. Are idee cineva ceva despre K9 Classic? Asta e varianta cea mai ieftina pe care o ofera dealerul (125euri aparent cu tot cu tva).

#30
andrei_r

andrei_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 07.03.2006
Ai dat avansu deja? :coolspeak:

Poti sa-mi spui si mie ce culoare ti-ai ales si cu ce interior vine??

Eu vreau sa dau sapt viitoare dar astept sa vina sa o vad si sa o simt oleak :D si vreau var intermediara fara sunet si celelalte airbaguri (din cate mia zis dealerul este cea mai buna oferta  <_< ) dar...

Si sunt si eu f curios in privinta alarmei so daca are cineva informations pls share :D

#31
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Eu mi-am pus la Accentul meu K9 classic, si pot sa spun ca sint multumit. Am impresia ca astia cind au montat nu au lasat enablate toate optiunile, adica ea pare ca stie destule, dar nu pot da mai multe detalii, pentru ca n-am studiat suficient de profund problema.

Cu alte cuvinte, de la alarma eu astept sa incui/descui fara probleme usile din telecomanda, sa piue cind dai in masina sau cind deschizi usile. De exemplu are si tot felul de frectii cum ca armez chiar daca am o usa deschisa, apoi inchid si usa respectiva si se armeaza singura...dar cum spuneam nu alerg dupa/nu folosesc astfel de finetzuri.

Sint multumit ca are si microfon pentru ultrasunete (sa nu taie hotu geamurile) si ca nu da alarme false. De altfel, astia au setat-o destul de nesimtita, de revelion era singura masina care nu piuia de la petarde, i-am dat eu panic button ca sa vad ca mai functioneaza :D

Cind zic nesimtita, sa nu va inchipuiti ca te sui pe ea si nu zice nimic, de ex daca o loveste o minge se declanseaza, dar nu se declanseaza ca majoritatea masinilor de pe aici doar pt ca trece unul cu toba ceva mai gaurita!

Mai departe decideti voi, oricum eu pun mai mare pret pe un Casco decit pe o alarma  B)

#32
sorin

sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 27.06.2004
ce avans?! platit inainte ca la curve! am vrut aurie, dar nu mai sunt, asa ca am luat tender green (interior bej).

stie careva dc se pierde garantia in caz ca montez cu altii?

zetics, ai cumva si optiunea aia de ridicat automat geamurile la armare?

Edited by sorin, 10 March 2006 - 11:39.


#33
andrei_r

andrei_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 07.03.2006
Hhmm.. m-ati cam bagat in ceata cu alarma asta dar sper sa ma lamureasca dealerul mai mult (preturi, garantii) si sa vad poate fac un pachet pe langa dotarile de la 9.750 care sa mi le monteze cand aduc masina.

Just curios Sorin culoarea seamana cat de cat cu cea de pe site? <_<

#34
sorin

sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 27.06.2004
cu alarma e simplu: pe langa alarma efectiva se mai pune un motoras in usa soferului, care actioneaza inchiderea centralizata a masinii, inchidere centralizata care functioneaza astfel: bagi cheia in usa, incui, si in momentul ala se incuie toate usile (adica nu exista telecomanda din fabrica).

garantii:

grup motopropulsor (motor cu anexe -electromotor, alternator, cutie viteze, cutie transfer, arbori planetari, grupuri diferentiale) - 100000 km/5 ani
instalatia audio - 20000 km/1 an
suspensie (bucsi, amortizoare, arcuri, tampoane elastice) - 100000 km/3 ani
directie (capete de bara, bielete de directie, bielete antiruliu, bara stabilizatoare) - 100000 km/3 ani
sistem injectie (pompa alimentare, pompa injectie, injectoare, conducte, rampa injectoare) 100000 km/3 ani
butoane si manete de comanda - 100000 km/3 ani
bateria acumulator - 40000 km/2 ani
volan si tapiterie interioara - 100000 km/3ani

#35
oltadi

oltadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 28.12.2004
Am citit tot topicul pana acuma, si m-au impresionat pozele cu noul accent.Arata super.Pe site spune ca varianta cheala 1.4 GL STD ajunge 7800 cip iar cu clima ajunge 8200 cip.Adica cu tot cu TVA ar ajunge 9282 variana cheala ,iar cea cu A.C. cam 9758. ( As vrea sa ies cu max. 10.000 euro )..
Pare destul de acceptabil tinand cont de garantie....

Se poate sa o cumpar cheala acum iar mai apoi sa pot sa ii pun ABS ...sau sa mai astept si sa mai strang ceva bani...si sa o iau cu abs inclus..?

#36
andrei_r

andrei_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 07.03.2006
Well frate am fost si am vazuto.. Ai spatiu interior cat sa iti ajunga.. te saturi doar daca esti nesatul :P

Arata f bine masina si vreau sa mio iau asa ca.. sper zilele astea sa dau avansu  :coolspeak:

E f misto facuta parerea mea nu chiar plastice de prost gust si alte alea cum se spunea. Dupa cum ziceam sper sa dau avansu pana la sf saptamanii.

Nu am facut test drive pt ca zice dealerul toate care au venit sau dus direct la clienti dar nu cred ca voi fi dezamagit de 1.5CrDI asa ca... pun poze cand o aduc acasa :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate