Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Ajutor alegere Home Cinema

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
justML

justML

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 11.12.2017
Salut.

@edigee: Da, este vorba de Denon AVR-X540BT si tv LG 47LB5700. Am gasit mai multe clipuri de la ei si am citit si in manual. Am trecut prin tot..
@Jean-Luc_Picard: Video / HDMI Control ->ON. Am scris pasii parcursi in postul #20.

Sincer chiar nu stiu cum sa mai fac...

#38
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,792
  • Înscris: 04.10.2014

 justML, on 13 decembrie 2017 - 17:43, said:

@Jean-Luc_Picard: Video / HDMI Control ->ON. Am scris pasii parcursi in postul #20.
Ăla e CEC-ul, n-are treabă.
În manual scrie că sub „Video” ai o opțiune „HDMI Audio Out”. E pe „AVR”? Opțiunea „ARC” de sub „Video” e pe „On”? „TV Audio Switching” cum e? Mai verifică o dată. Dacă e CEC-ul acitv (poate e mai bine să-l oprești deocamdată), configurația redării sunetului este preluată din televizor.
Sub „Inputs” cum e „Input Select”? („Auto” sau „HDMI” sunt singurele bune în cazul tău, dar poate „Auto” dă rateu.)
Sunt mai multe setări legate de sunet, cea pe care o descrii tu mai devreme n-are legătură directă, ar trebui să meargă ARC-ul și cu CEC-ul oprit.
În TV e mai simplu, trebuie să-l pui pe „Extern”.

#39
justML

justML

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 11.12.2017
Am inteles.
O sa ajung acasa in cateva ore si am sa fac poze ca raspuns la intrebarile tale, pe care am sa le postez pe forum aici. Am inceput un topic nou legat de aceasta problema in speranta ca titlul va aduce oameni noi care, poate, s-au lovit de aceeasi problema.

https://forum.softpe...denon-hdmi-arc/

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate